Люди завжди будуть діставатися до роботи приблизно 60 хвилин

Ми можемо сидіти за кермом або набиватися в трамвай, спускатися в метро або йти пішки, покривати відстань від п'яти до 40 кілометрів, але ми завжди намагаємося вкластися в одну годину. Так стверджують автори нового дослідження, опублікованого вчора в журналі PLoS ONE.
Фахівці Массачусетського технологічного інституту вирішили не проводити чергове ненадійне опитування, а зібрати анонімні дані з мобільних телефонів (деталізація дзвінків) у чотирьох мегаполісах планети: Бостон (США), Абіджан (Кот-д'Івуар), Лісабон (Португалія) і Ер-Ріяд ( Саудівська Аравія). Щоранку жителі цих міст витрачають на дорогу до роботи 50-70 хвилин, незалежно від відстані. Цікаво, що на цю закономірність жодним чином не впливають величезні відмінності в економічному, транспортному та соціальному розвитку чотирьох країн.
Однак із загальної картини вибивається Ер-Ріяд, де 98 відсотків поїздок вчиняється на особистому автотранспорті (а також узяті для порівняння автомобілісти Мілана). У цих випадках час поїздки починає зростати в залежності від відстані: від 40 хвилин (десять кілометрів) до 80 (40-60 кілометрів). Автори говорять про «автомобільну культуру»: автовласники більше цінують свою незалежність і готові витратити більше часу на дорогу, тоді як прихильники громадського транспорту готові на будь-які «хитрощі» і пересадки - аби швидше дістатися до місця.
Нарешті, можна згадати про «константу Маркетті». У 1994 році італійський фізик Чезаре Маркетті припустив, що починаючи з кам'яного віку люди витрачають на дорогу до роботи приблизно годину, якими б не були відстані і засоби транспорту. Крім того, вони віддадуть перевагу знайти нову роботу або переїхати, аби не збільшувати інтервал. Нова стаття дає оригінальне об'єктивне підтвердження цієї гіпотези.

www.news.finance.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад