Робочим варто залишити Донбас до зими

У Донецьку через бойові дій не працює 80% заводів. Про це повідомив президент Петро Порошенко, виступаючи на Житомирському бронетанковому заводі. Ось уже четвертий місяць люди залишаються без зарплат, пенсій і продуктів. При цьому, незважаючи на те, що більшість підприємств знаходиться на непідконтрольною території, Україна як і раніше продовжує поставляти туди газ та електроенергію. До чого призведе зупинка східноукраїнських заводів і що знадобиться для відновлення їхньої роботи, про це радіостанція Голос Столиці поговорила з керівником групи аналітики і прогнозування Центру стратегічних ініціатив Володимиром Стусом.
- За словами президента, в Донецьку зупинилося 80% заводів. Як ви оцінюєте цю ситуацію?
– Зрозуміло, що Україна не зможе довго поставляти газ та електроенергію на непідконтрольні території, особливо взимку. Перед людьми, які там проживають, постало головне питання – в якому напрямку і коли звідти їхати. Я думаю, їхати потрібно до настання холодів. Але я б не радив їхати закордон. Якщо говорити про Україну, то тут потрібно розуміти специфіку трудових ресурсів Донбасу. Там порівняно значний відсоток висококваліфікованих представників робітничих спеціальностей, вони цілком можуть знайти собі роботу в інших регіонах України. Звичайно, за винятком шахтарів і металургів.
- Наскільки реально відновити роботу підприємств після завершення конфлікту?
– Я скептично ставлюся до вирішення цього питання. Потрібно бути готовим до того, що більша частину цих заводів не буде відновлено ніколи. Вони були орієнтовані на Росію, їх власники – «прихватизатори», а не підприємці, які діють в ринковому інноваційному середовищі. На цих заводах вкрай зношене обладнання, частину з якого буде вивезено, частину – вже зруйновано.

www.newsradio.com.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад