У кризу на чоловічу роботу почали брати жінок

Експерти вважають, що причин дві. Перша - криза. А оскільки праця жінок оплачується на третину дешевше, ніж чоловіча, то підприємства таким чином намагаються заощадити. А друга - мобілізація. Частина чоловіків вже призвали в армію, тому на їх місце беруть жінок.
На сайті безкоштовних оголошень Olx.ua кілька десятків актуальних пропозицій фізроботи для жінок. Наприклад, в Дніпропетровську шукають жінок не старше 40 років на вакансію водолаза. «Шукаємо жінку чи чоловіка для роботи водолазом. Робота в команді на глибині 10-12 метрів. Основні функції - зварювання і монтаж. Оплата відрядна, розглядаються кандидати з досвідом роботи і наявністю всіх необхідних дозволів на роботу водолаза (мова про меддовідки, що підтверджують хороший стан здоров'я. - Авт.)», - йдеться в оголошенні.
Шукають також монтажників-висотників. В описі вакансії сказано, що розглянуть також кандидатури жінок, але тільки за умови, що майбутні працівники вже мають досвід роботи в будівництві, у них хороша фізпідготовка і вони не бояться висоти. Ще шукають жінок-охоронців на текстильну фабрику в Переяслав-Хмельницький. Як пояснила нам представник роботодавця Олександра, чоловіків в охорону на їхнє підприємство наймають окремо.
«Робота зовсім не жіноча, але що робити. Потрібно буде позмінно перебувати на посаді. А чоловікам не можна, тому що в обов'язки входитиме огляд зміни. За кожне запобігання крадіжки будете отримувати від 100 до 500 грн. Ставка на добу - 126 грн», - розповіла нам представник текстильної фабрики.
На інших порталах з пошуку роботи, начебто Rabota.ua і Work.ua, також є чоловічі вакансії, на які шукають жінок.
Як пояснила контент-експерт порталу Rabota.ua Тетяна Пашкіна, тенденція до опанування українками чоловічих професій викликана не тільки мобілізацією, а й тим, що праця жінок дешевше чоловічої. «По Києву це в середньому 29%. Тобто якщо жінку і чоловіка будуть брати на одну і ту саму посаду, то його працю оцінять дорожче. Плюс зараз жінок можуть набирати на такі посади, як будівельники та кранівники через те, що літо - це сезон будівельних робіт, потрібні додаткові руки», - каже Пашкіна.

http://www.news-cloud.net

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад