Покрокова інструкція, як бути щасливими на роботі

Чи можна бути щасливими на роботі? «Можна», стверджує Шрікумар Рао, автор книги «Щастя на роботі». Наводимо його покрокову інструкцію, як цього досягти.

Крок 1. Навчіться швидко відновлюватися після неприємностей

Це означає не займайтеся самобичуванням, не шукайте винних, не «прокручуйте» постійно в голові неприємну ситуацію. Що було минуло. Важливо засвоїти урок, виконати роботу над помилками, але «не пиляти тирсу» цей безплідний процес лише марнує час і сили.

Крок 2. Забудьте про образи та заздрощі

Образи схожі на величезний мішок із картоплею, який ви носите за спиною. Щоразу, ображаючись, ви додаєте картоплину, мішок стає важчим, картопля псується і починає пліснявіти... Жахливо.

Вас хтось підвів? Поговоріть із цією людиною, розставте всі крапки над «i», розберіться, чому так вийшло, і що слід зробити, щоб ситуація не повторилася. А носити в собі образи лише собі шкодити.

Це стосується і заздрощів. Вас «чіпляють» чужі успіхи? Розберіться, чому вам не вдається домогтися поставлених цілей. Можливо, вам потрібні інші цілі, або інші засоби для їх досягнення. Або вам просто варто піти у відпустку. Тоді будь-який співробітник із його успіхами та премією точно не є причиною вашого невдоволення і втоми.

Крок 3. Не шукайте сенс усього лише в роботі

Це фатальна помилка оцінювати себе тільки як професіонала. У цьому разі навіть незначна невдача на роботі перетворюється на загальний життєвий провал: із падінням самооцінки, депресією і песимізмом.

Робота лише одна зі сфер нашого життя. Шукайте точки опори в інших сферах. І не намагайтеся насильно прищепити собі смак до дозвілля не вийде. Як слід проаналізуйте, коли й чому робота стала вашою єдиною цінністю. Можливо, доведеться звернутися за допомогою до психолога зробіть це.

Крок 4. Забудьте про частку «би»

Ця чудова частка нерідко приходить до нас на допомогу, коли потрібно зняти з себе відповідальність. «От якби мене підвищили, то я би.., ух!», «От якби моє керівництво давало мені більше ініціативи», «От якби мої колеги були більш компетентними», «От якби ситуація в економіці була більш сприятливою».

Вирішуйте свої завдання в тих умовах, які є. Якщо завдання дійсно для вас важливі, і якщо ви готові докласти зусилля для їх досягнення все вийде. Все інше привід відступити. Зі страху або через лінь.

Крок 5. Зрозумійте, що ситуація змінюється. А ось чи змінюєтеся ви...?

Згадайте, які проблеми вас хвилювали 10 років тому. Вони вирішилися? Напевно. А наскільки зросли ваші можливості за цей термін? Чи збільшилися ваші доходи, задоволеність життям, чи з'явилося у вас більше надійних друзів? Ні? То до чого ж тут обставини.? Умови змінюються, ви залишаєтеся колишнім. Напрошується висновок, що причина не в умовах, а в вас.

Конкретніше у вашій готовності взяти відповідальність за своє життя, поставити перед собою цілі, які будуть штовхати вас вперед, і докласти багато зусиль, щоб реалізувати задумане.

http://hrliga.com/

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад