Покрокова інструкція, як бути щасливими на роботі
Чи можна бути щасливими на роботі? «Можна», – стверджує Шрікумар Рао, автор книги «Щастя на роботі». Наводимо його покрокову інструкцію, як цього досягти.
Крок 1. Навчіться швидко відновлюватися після неприємностей
Це означає – не займайтеся самобичуванням, не шукайте винних, не «прокручуйте» постійно в голові неприємну ситуацію. Що було – минуло. Важливо засвоїти урок, виконати роботу над помилками, але «не пиляти тирсу» – цей безплідний процес лише марнує час і сили.
Крок 2. Забудьте про образи та заздрощі
Образи схожі на величезний мішок із картоплею, який ви носите за спиною. Щоразу, ображаючись, ви додаєте картоплину, мішок стає важчим, картопля псується і починає пліснявіти... Жахливо.
Вас хтось підвів? Поговоріть із цією людиною, розставте всі крапки над «i», розберіться, чому так вийшло, і що слід зробити, щоб ситуація не повторилася. А носити в собі образи – лише собі шкодити.
Це стосується і заздрощів. Вас «чіпляють» чужі успіхи? Розберіться, чому вам не вдається домогтися поставлених цілей. Можливо, вам потрібні інші цілі, або інші засоби для їх досягнення. Або вам просто варто піти у відпустку. Тоді будь-який співробітник із його успіхами та премією точно не є причиною вашого невдоволення і втоми.
Крок 3. Не шукайте сенс усього лише в роботі
Це фатальна помилка – оцінювати себе тільки як професіонала. У цьому разі навіть незначна невдача на роботі перетворюється на загальний життєвий провал: із падінням самооцінки, депресією і песимізмом.
Робота – лише одна зі сфер нашого життя. Шукайте точки опори в інших сферах. І не намагайтеся насильно прищепити собі смак до дозвілля – не вийде. Як слід проаналізуйте, коли й чому робота стала вашою єдиною цінністю. Можливо, доведеться звернутися за допомогою до психолога – зробіть це.
Крок 4. Забудьте про частку «би»
Ця чудова частка нерідко приходить до нас на допомогу, коли потрібно зняти з себе відповідальність. «От якби мене підвищили, то я би.., ух!», «От якби моє керівництво давало мені більше ініціативи…», «От якби мої колеги були більш компетентними…», «От якби ситуація в економіці була більш сприятливою…».
Вирішуйте свої завдання в тих умовах, які є. Якщо завдання дійсно для вас важливі, і якщо ви готові докласти зусилля для їх досягнення – все вийде. Все інше – привід відступити. Зі страху або через лінь.
Крок 5. Зрозумійте, що ситуація змінюється. А ось чи змінюєтеся ви...?
Згадайте, які проблеми вас хвилювали 10 років тому. Вони вирішилися? Напевно. А наскільки зросли ваші можливості за цей термін? Чи збільшилися ваші доходи, задоволеність життям, чи з'явилося у вас більше надійних друзів? Ні? То до чого ж тут обставини.? Умови змінюються, ви залишаєтеся колишнім. Напрошується висновок, що причина не в умовах, а в вас.
Конкретніше – у вашій готовності взяти відповідальність за своє життя, поставити перед собою цілі, які будуть штовхати вас вперед, і докласти багато зусиль, щоб реалізувати задумане.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
7005
5823
124
5
120
2
125
3
125
4
126
5
125
7
122
6
121
5
122
4
126
6
120
3
123
28
120
4
127
9
119
4
116
4
122
4
116
4
124
4
124
8
122
2
119
4
123
3
123
2
120
0
118
0
133
3
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Харкові складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 19167 грн.
Jobs.kh.ua
- 9857 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...