Українська грамота: чому іноземці їдуть вчитися в Україну
Українських ВНЗ не знайти в міжнародних рейтингах: вони не входять навіть в тисячу кращих світових навчальних закладів. У рейтингу «Webometrics» (вважається одним з найавторитетніших у світі) найвищу позицію – 1443-е місце з 13 тис. – займає Львівський національний університет імені Івана Франка. Київський національний університет імені Тараса Шевченка – на 1576-ій позиції, Києво-Могилянська академія – на 1608-ій.
Але навіть в такій ситуації Україні вдається залучати іноземних студентів зі всього світу. За даними Міністерства освіти і науки, молоді і спорту України, зараз у вітчизняних ВНЗ більше 40 тис. іноземних студентів з 130 країн.
Велика частина студентів – вихідці з Китаю, Росії, Індії, Йорданії, Сирії, Ірану, Малайзії, Туркменістану, Таджикистану і Туреччини. Приваблюють їх тут відносна дешевизна і доступність освіти. Як-не-як Україна – європейська країна, а для азіатів європейський диплом має велике значення. При цьому здобути освіту тут набагато дешевше, ніж в університетах Західної Європи. За рік навчання в столичних ВНЗ (українською або російською мовами) іноземцям треба заплатити в середньому $3-4 тис. У Національному медуніверситеті ім. А. А. Богомольця – $2,5-3 тис., в Національному авіаційному університеті – $3,5-6 тис. Регіональні ВНЗ дешевші – від $1,5-2 тис. Викладання англійською мовою, як правило, дорожче на $2-2,5 тис. Для порівняння: вартість подібного навчання в Європі стартує з $10 тис. в рік. Крім того, в деяких державах Африки здобути вищу освіту досі вважається розкішшю.
Найбільшою популярністю у іноземців користуються інженерні спеціальності і медицина. У п’ятірці найпопулярніших серед студентів-іноземців ВНЗ – три медуніверситети (Луганський, Донецький і Вінницький). В Україні їх приваблює багатопрофільність вітчизняної освіти: перші три роки студенти вивчають загальну медицину і тільки потім спеціалізуються.
Популярні і творчі спеціальності: сучасне театральне, музичне і сценічне мистецтво. Співаки, танцюристи, артисти, музиканти – на Сході такі фахівці затребувані, тоді як профільних ВНЗ немає, та й педагогів не вистачає. Крім того, в Україні досі збереглися навчальні заклади, аналогів у світі яких – одиниці. Наприклад, Національний гірський університет – один з небагатьох, де можна зустріти студентів з країн Західної Європи. Тільки тут можна освоїти професію геммолога – фахівця, який займається оцінкою коштовних каменів. Не так багато ВНЗ готує геологів, геодезистів і картографів.
До недавнього часу за кількістю мобільних студентів Київ лідирував серед українських міст. Нині студенти-іноземці уподобали Харків. Активно зростає їх число в Одесі і Луганську. “За сумою загальних витрат на навчання Київ наздоганяє баСьогодні питання створення кафедри інклюзивної педагогіки як ніколи актуальне, причому її організація має носити не теоретичне, а науково-практичне призначення. Тому прийняте рішення про створення такої кафедри в Кримському республіканському інституті післядипломної педагогічної освітиfont-size: 8.5pt; font-family: Arial; color: black;гато європейських міст, тому ті, у кого є можливість, вважають за краще вчитися в Чехії або Польщі, а ті, хто обмежений в засобах, переїжджають в регіони України”, – ділиться спостереженнями співробітник міжнародного відділу одного з національних ВНЗ. За останні роки, наприклад, в Україні скоротилася кількість китайців, їм на зміну приходять іранці, таджики, туркмени і турки. До речі, після того, як в Москві загострилися конфлікти на етнічному і расовому грунті, вихідці з Кавказу віддають перевагу гостиннішій Україні.
Світовий об’єм експорту освітніх послуг – $1,5 трлн. Сусідня Росія, наприклад, в 2007-2008 роках на навчанні чужих підданих заробила більше $1 млрд. Теоретично український уряд зацікавлений в зростанні кількості зарубіжних студентів. Минулого року Міносвіти дозволило іноземцям самостійно визначати мову навчання (раніше вони навчалися винятково державною мовою). А в січні 2011-го міністр Дмитро Табачник пообіцяв, що студенти з-за кордону, які вчилися в середніх школах з українською мовою викладання, зможуть безкоштовно здобути освіту у ВНЗ України.
www.kontrakty.ua
Підготувала Ярина ЯНТАР
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
7005
5823
124
5
120
2
125
3
125
4
126
5
125
7
122
6
121
5
122
4
126
6
120
3
123
28
120
4
127
9
119
4
116
4
122
4
116
4
124
4
124
8
122
2
119
4
123
3
123
2
120
0
118
0
133
3
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Харкові складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 19167 грн.
Jobs.kh.ua
- 9857 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...