Як ефективно використовувати рекомендації з попереднього місця роботи?
"Деякі вважають, що рекомендаціям гріш ціна, адже шукачі беруть їх у колег або начальників, з якими в них склалися гарні відносини, - говорить Нігель Парслоу, керуючий директор підрозділу хедхантингової групи Harvey Nash у Великобританії. - Звичайно, до рекомендацій треба ставитися з неабиякою часткою скептицизму, особливо коли мова йде про особисті рекомендації". Проте, характеристика з попереднього місця роботи може допомогти, коли з двох рівних кандидатів треба вибрати кращого. Це остання перешкода, яку шукач повинен перебороти, щоб одержати роботу, говорить Корінн Майллс, керуючий директор компанії Personal Career Management.
«Ніколи не розміщуйте рекомендації в резюме. Це можливо за однієї умови - якщо мова йде про видатну характеристику ваших робочих досягнень. Надавайте рекомендації роботодавцеві лише після того, як вам уже зробили пропозицію про наймання на роботу», - радить Майллс.
Не забудьте попередити колишніх колег, які надали вам рекомендацію, про те, що їхньою думкою можуть поцікавитися. «Подзвоніть та скажіть: « Така-то організація буде дзвонити тобі, вони можуть запитати про такі-то мої якості та навички». Нагадайте колишньому колезі або начальникові про ваші досягнення. Ви повинні дати якнайбільше інформації та полегшити людині завдання рекомендувати вас на нове місце роботи, - пояснює вона.
«Не вимагайте, щоб здобувач надав вам рекомендацію в письмовому виді, - говорить Мойра Бенінгсон, засновник хедхантинговой фірми MBS Group. - Краще 10 хвилин поговорите з людиною по телефону, і ви зрозумієте набагато більше, ніж зрозуміли б з довгого листа». Вслухайтеся в те, що говорять колишні колеги вашого кандидата, і ви вловите, про що вони хочуть розповідати, а про що воліють промовчати. Навіть тон їхнього голосу багато про що розповість вам. «Іноді рекомендодавці говорять: “Ви задаєте мені не те запитання”. Або ж взагалі не хочуть відповідати. Це тривожний сигнал», - вважає Майллс.
Бенінгсон стверджує, що запитання треба задавати упереміж - то загальні, то специфічні: «Запитайте, наскільки добре містер Х справлявся з операційним постачанням. А як взагалі йшло постачання в цій компанії? Що говорили про процес постачання інші?»
Роботодавці часто збирають інформацію про кандидата й через соціальні мережі. «Це може стати джерелом позитивного відгуку про вас як про кандидата - особливо, якщо постачальники та клієнти добре відгукнулися про вас у соціальних мережах», - зауважує Майллс.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
7005
5823
124
5
120
2
125
3
125
4
126
5
125
7
122
6
121
5
122
4
126
6
120
3
123
28
120
4
127
9
119
4
116
4
122
4
116
4
124
4
124
8
122
2
119
4
123
3
123
2
120
0
118
0
133
3
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Харкові складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 19167 грн.
Jobs.kh.ua
- 9857 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...