Робочі місця для молоді

Для цього використовується декілька стратегій, які були озвучені на «круглому столі», де були присутні представники Головного управління праці та соціального захисту населення ОДА, обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, об'єднання організацій роботодавців Харківської області «Граніт», об'єднання профспілок Харківської області, служби зайнятості і понад 20 підприємств області.

За рахунок усіх джерел фінансування лише за минулі півроку в Харківській області вже створено 26 тис. робочих місць, у тому числі на підприємствах - 8,4 тис., і за рахунок розвитку підприємницької діяльності - 17,6 тис. Ця кількість удвічі перевищує обсяги ліквідованих робочих місць. Загалом за цей рік в регіоні планується створити 49,9 тис. робочих місць, в 2013 - 50,4 тис.

Одним з пріоритетних напрямків соціальної реформи є створення робочих місць саме для молоді, тобто фахівців, які вперше шукають роботу. Такі працівники користуються невеликим попитом у роботодавців. Як правило, випускники вишів ще не мають досвіду за фахом, а на підприємствах бажають брати на вакантні місця лише знаючих фахівців.

- У нас є можливість фінансово підтримувати підприємства, які створюють робочі місця, - розповідає заступник директора Харківського обласного центру зайнятості Анатолій Толстих. - Шляхом надання їм дотацій для працевлаштування безробітних, зокрема молоді на перше робоче місце та осіб з інвалідністю.

Ми протягом року компенсуємо роботодавцю всі витрати на оплату праці прийнятих безробітних. Загалом ця сума не повинна перевищувати середній обласний рівень зарплати, а це 2500-2600 грн. на місяць.

На дотаційні робочі місця в минулому році центром зайнятості були працевлаштовані 1600 безробітних. На цей рік заплановано 1700 безробітних.

- Я дуже прошу роботодавців брати участь в цій програмі - приймати на роботу молодь та інвалідів. Протягом року такий фахівець отримає професійні навички, освоїть технологічний процес, напрацює стаж і принесе користь підприємству. Система економічного стимулювання роботодавців розвинена в усьому світі, тепер вона успішно працює і у нас, - підкреслює Анатолій Толстих.

На підтвердження слів Анатолія Івановича історію одного працевлаштування розповідає начальник відділу кадрів ВАТ «Турбогаз» Ольга Загарулько. Їхнє підприємство має великий і вдалий досвід співпраці зі службою зайнятості. Тільки в минулому році вони за рахунок дотацій взяли на роботу п'ять молодих фахівців.

- Час показав, що ми не помилилися. Люди, які хочуть працювати, досить швидко освоюються. У нас є дівчина, яка закінчила технічний виш і хотіла працювати інженером-конструктором. Зізнаюся, побоювання на її рахунок були й у начальника відділу, і у головного конструктора, оскільки це все-таки чоловіча професія. Але вона впоралася і успішно працює, - каже Ольга Загарулько.

Ще один напрямок у створенні робочих місць, яке практикує служба зайнятості - це надання безробітним одноразової допомоги для організації підприємницької діяльності. По суті, це допомога, яку людина отримала б за весь період перебування на обліку, пояснює Анатолій Толстих. Сума допомоги коливається від 4 до 20 тис. грн., в залежності від зарплати, яку людина отримувала на останньому місці роботи.

- Багато безробітних завдяки цьому починають свій бізнес і потім забезпечують не тільки себе, але вже й беруть на роботу інших людей, створюючи тим самим нові робочі місця, - говорить Анатолій Толстих.

Роботодавці нашого регіону дуже зацікавлені в створенні нових робочих місць, запевняє начальник організаційного відділу Об'єднання організацій роботодавців Харківської області «Граніт» Михайло Найдовський. Але сьогодні вони стикаються з браком кваліфікованих кадрів.

Для поліпшення ситуації на ринку праці Харківський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості Україна готує представників робочих професій. У 2011 році ним підготовлено понад 100 верстатників: операторів і наладчиків верстатів з числовим програмним управлінням, токарів, слюсарів, фрезерувальників.

Професійне навчання для безробітних організовується і безпосередньо на виробництві, якщо роботодавець самостійно бажає підготувати фахівця під свої вимоги. В цьому напрямку служба зайнятості активно співпрацює з ДП «Харківський машинобудівний завод «ФЕД», ДП «Завод ім. Малишева», ВАТ «Турбоатом», підприємствами Української промислової енергетичної компанії. Після навчання учні там же і працевлаштовуються.

Джерело: http://timeua.info/

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад