Українські компанії готові вкладати кошти в навчання та розвиток кадрового потенціалу
Молоді спеціалісти без багатого досвіду роботи тепер мають шанс отримати посаду в престижних компаніях. На вітчизняному ринку вималювалася нова тенденція — вигідніше «виростити» власного фахівця, ніж брати на роботу людей із солідним стажем. Найважливіший аргумент перемістився з «довжини» резюме до реальних результатів праці.
Комерційний ринок вакансій України на сьогодні пропонує досить великий вибір для претендентів. Однак вимоги до рівня продуктивності співробітників у більшості організацій значно посилилися. Вітчизняні рекрутери спостерігають дві тенденції в питаннях залучення фахівців у 2013 році. Перша — роботодавці не готові платити високу заробітну плату лише за адекватний досвід і стаж роботи, наявний у потенційного співробітника. На їхню думку, сьогодні на ринку почастішали випадки, коли фахівці з досвідом завищують свої фінансові очікування. Тому зараз досить багато менеджерів середньої та вищої ланки знаходяться в активному пошуку роботи. Другий тренд полягає в тому, що на високий рівень компенсацій можуть розраховувати лише ті особи, які гарантовано принесуть компаніям успішний результат за короткий час.
За спостереженнями аналітиків, у більшості випадків роботодавці схильні набирати молодих, однак дуже амбіційних і націлених на результат фахівців. Такі кадри недорогі в порівнянні зі своїми досвідченими колегами. І, як правило, вони приходять в компанію на початкові позиції. Компанія розглядає цей «молодий потенціал» як кадровий резерв для формування команд майбутніх управлінців і ключових фахівців. Крім економії на рекрутингу та заробітних платах, такий підхід має ще одну перевагу. В роботодавця з’являється можливість «зростити» молодих співробітників «під себе» відповідно до завдань бізнесу, корпоративної культури та цінностей компанії.
«Обпікшись кілька разів, найнявши досвідчених фахівців, які не дали результату, роботодавець робить висновок: краще брати недорогих, але націлених на «перемогу будь-якою ціною» співробітників і поступово формувати з них менеджерський резерв. Я також думаю, що даний підхід — хороша новина для початківців, оскільки в них з’являється більше можливостей стрімкого кар’єрного і професійного зростання в сильних компанях»,- вважає директор рекрутингової фірми «Форсаж» Олена Грищук.
Ще один позитивний момент даного підходу — підвищення рівня лояльності персоналу. Як показують галузеві дослідження, одним із провідних мотиваторів для менеджерів початкового і середнього рівня є можливість систематичного навчання й структурованого розвитку. Потрапивши в таку компанію, фахівці намагатимуться показати якомога кращі результати, щоб утриматися в даній організації та зробити в ній кар’єру.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
7006
5823
124
5
120
2
125
3
125
4
126
5
125
7
122
6
121
5
122
4
126
6
120
3
123
28
120
4
127
9
119
4
116
4
122
4
116
4
124
4
124
8
122
2
119
4
123
3
123
2
120
0
118
0
133
3
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Харкові складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 19167 грн.
Jobs.kh.ua
- 9857 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...