Кар'єра чи чиста совість?

Загальні характеристики аудиторії: на момент проходження опитування 75% українців, що взяли участь у ньому, працюють, 25% шукають роботу або ще не починали кар'єру. Половина українців, що працюють на даний момент, вважає свою кар'єру вдалою (12% обрали альтернативу «однозначно успішна кар'єра», 38% – «швидше успішна кар'єра»). Невдоволеними кар'єрним розвитком залишаються трохи більше чверті опитаних (21% – «швидше невдоволені» і 5% – «однозначно невдоволені»).

Переважна більшість респондентів стикалися з такими життєвими обставинами, коли заради кар'єри вони йшли на певні жертви: близько чверті опитаних (22%) постійно постають перед таким вибором, а трохи менше половини українців (48%) робили подібний вибір кілька разів за свою трудову біографію.

Цікаво відзначити, що ті українці, чия кар'єра, на їх думку, вважається успішною, постійно йдуть на певні жертви заради роботи, в той час, як їх менш успішні колеги ніколи з таким обставинами і не стикалися.

При цьому більше половини українців (55%), що взяли участь в опитуванні, не вважають свою кар'єру гідною яких-небудь жертв, і лише 23% змогли б відмовити собі багато в чому для професійної реалізації. 22% опитаних не можуть визначитися в цьому питанні.

Серед «найпопулярніших жертв», на які готові українці, лідируючу позицію посідає категорія «вільний час» – близько трьох чвертей опитаних респондентів готові виконувати свої професійні обов'язки у будь-який час дня і ночі, якщо це знадобиться. Також досить велика кількість українців (40% і 37% відповідно) заради успішної кар'єри готова миритися з низьким окладом, наприклад, на початку трудової кар'єри, і з тривалою відсутністю відпусток. Третина опитаних, якщо того зажадають їх професійні обов'язки, готова до частих переїздів, а кожен п'ятий українець на вівтар своєї кар'єри готовий покласти особисте життя, тобто стосунки з близькими, друзями і коханими. Важливо звернути увагу, що своє здоров'я, чи то психологічне, чи то фізичне, готові принести в жертву успішній кар'єрі 16% і 14% українців відповідно, тобто кожен шостий.

Позитиву додають відповіді на запитання про те, чи готові українці на вівтар професійної кар'єри покласти свої людські достоїнства і переступити через них у разі потреби. 44% опитаних вчинять за обставинами, стільки ж стверджують, що ні в жодному разі не відступляться від своїх принципів і достоїнств, і лише 3% готові зневажити моральні норми, якщо того зажадає професійне зростання.

В ході цього опитування стало зрозуміло, що жертвувати тими чи іншими життєвими благами або цінностями заради роботи для українців прийнятно. У світлі цього виникло запитання – які ж переваги надає (чи повинна надавати) робота, щоб присвячувати їй вільний час, і відпускні періоди, і стосунки з рідними і близькими, іноді навіть своє здоров'я? Найбільш визначальним чинником в цьому питанні є фінансова незалежність, саме її у винагороду за свої старання і жертви отримують 78% українців. Серед найчастіше вибираних варіантів відповіді: інтерес до роботи (66%), самореалізація завдяки роботі (53%), упевненість в завтрашньому дні, яку надає робота (49%).

hrliga.com

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад