Кожен другий офісний працівник стикається з труднощами при бажанні взяти відпустку

Не всі українські роботодавці поважають право підлеглих на відпочинок. Як виявилося, кожен другий офісний працівник так чи інакше стикається з труднощами при бажанні взяти відпустку. Якщо 40% опитаних зазначили, що не завжди можуть взяти відпустку, коли їм потрібно, то десята частина респондентів стверджує, що їхня робота взагалі не передбачає відпустки. Ні, це не рабська праця, а, швидше за все, фріланс - досить бажаний тип роботи, як свідчать нещодавні результати дослідження hh.ua. Відпустка таких працівників настає тоді, коли немає роботи, але вона і не є оплачуваною. Однак не все так погано: 50% українців без проблем беруть відпустку тоді, коли забажають.
Найчастіше суперечки з роботодавцем виникають у офісних працівників з приводу тривалості відпустки та періоду бажаного відпочинку. Зокрема, близько 40% респондентів зазначили, що їхня відпустка не може тривати довше, ніж декілька днів. Такий же відсоток опитаних поскаржився, що вони не мають можливості відпочити, коли хочуть. Кожен десятий опитаний зізнався: йому відпустку не оплачують взагалі.
Українці не надто часто радують себе відпочинком. Переважна більшість (75%) бере відпустку один-два рази на рік. Більше двох разів на рік "біжать" з роботи тільки 16% опитаних, а ще 8%, очевидно, страждають на трудоголізм і беруть відпустку лише раз на декілька років. Але це не означає, що люди не думають про відпустку. Згідно зі статистикою порталів bigmir.net, протягом року люди постійно шукають інформацію про те, як отримати закордонний паспорт в Україні. Хоча багато українців, напевно, хочуть виїхати не у відпустку, а назовсім, адже запити про те, як отримати шенгенську візу і візу до Сполучених Штатів Америки постійно на піку популярності.
Зазвичай працівники відпочивають недовго. Типова перерва - два тижні. Більше третини респондентів вимушені задовольнятися коротким відпочинком - від 3 до 7 днів. Лише кожен десятий має можливість взяти відпустку на всі гарантовані законом три тижні, а то й місяць.
Популярна пора відпочинку - літо. Однак не всім вдається отримати бажаний відпочинок саме в цей період - роботодавці все ж бажають забезпечити безперервність робочого процесу. На другому місці за популярністю осінь. Її люблять трохи більше, ніж зиму та весну. П'ята частина респондентів невибагливі - відпочивати вміють у будь-яку пору року. А ще 10% покладаються на "милість" від роботодавців, оскільки вибирати час для відпустки не мають можливості.
Переважна більшість офісних працівників використовують відпустку для того, щоб подорожувати. І закордонні цікаві місця приваблюють їх так само, як і українські пам'ятки та ландшафти. Дачі не надто популярні серед офісних працівників - там відпочивають тільки 16%. Але не все так щасливі. Кожен п'ятий вимушений час від часу присвячувати відпустку вирішенню накопичених за час роботи проблем. А ось санаторії свою популярність втратили - "покращувати" здоров'я під час відпустки опитані не прагнуть.
На травневі свята респонденти планують відпочивати вдома або за містом, на дачі. Лише п'ята частина поїде в гості до родичів. Цікаво, що Крим і Карпати програють міжнародному відпочинку. А ось Львів і Одеса - на піку популярності, судячи зі статистики запитів на bigmir.net. Працювати, незважаючи на тривалий період свят, планують 16% респондентів.
Дані були отримані в результаті опитування, що проходило серед зареєстрованих користувачів сайту hh.ua в квітні 2013 року. В опитуванні брали участь 1648 респондентів, серед яких 41% - чоловіки та 59% - жінки.

ubr.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад