Забобони українців, що найточніше «працюють»

Інші або не вірять взагалі, або просто прагнуть оточувати себе улюбленими і приємними дрібницями, не приписуючи їм сакральних властивостей. Такі дані були отримані в опитуванні користувачів міжнародного кадрового порталу HeadHunter.

Своїх колег опитані теж вважають незабобонними. Лише чверть респондентів сказали, що серед їхніх знайомих багато людей, котрі вірять у талісмани і прикмети.
Прикмети і ритуали
«Містичні» способи домогтися успіху є тільки у 18% опитаних. Найчастіше це різні молитви або навіть мантри.
Респонденти поділилися декількома оригінальними офісними «ритуалами». Наприклад: «якщо не думати про проблему дорогою на роботу, то вона вирішиться сама по собі»; «якщо як слід похвилюватися перед виступом, тоді усе піде гладко». Можна також «подумки надіслати букет троянд тому, з ким очікуються труднощі», тоді проблема вирішиться простіше. А ось «якщо подивитися на годинник раніше, ніж йдеш з роботи, то обов'язково затримаєшся». Найпростіший, найшвидший і найдієвіший спосіб уникнути неприємностей – «постукати по дереву».
Проте зовсім ігнорувати народну мудрість респонденти не поспішають, більшість із них все ж вірить у прикмети (67%). Прикмети, що обов’язково «збуваються», і забобони, що неодмінно «працюють», за спостереженнями опитаних: «не передавати речі через поріг», «відро, повне води, приносить удачу, а порожнє – навпаки», «розсипана сіль – до сварки» і «повертатися – погана прикмета». А ось у «невдачливість» чорних котів, числа 13 або в «шару» на іспитах майже ніхто не вірить.
Талісмани
Особливим «робочим» талісманом в офісі користуються тільки 6% опитаних. Ще у 10% є річ, що приносить успіх в усіх випадках життя. Третина респондентів найкращим талісманом вважає гарний настрій, тому з любов'ю облаштовують робоче місце.
Серед талісманів найбільше предметів, пов'язаних із релігією, – це хрестики або ікони (13%). На другому місці – улюблений посуд (12%), на третьому – прикраси або аксесуари (8%). Менш популярні статуетки, нецке, різні сувеніри (5%), канцтовари і ручки (6%), рослини (6%) і фото або картини (3%).
При виборі талісмана офісні працівники проявляють незвичайну фантазію. Наприклад, у однієї з офісних працівниць є щасливий маленький срібний носоріг, який допомагає потрапити на аудієнцію до начальника. Іншому «білому комірцю» коні, що біжать на заставці робочого столу, допомагають зрушити справи з мертвої точки. В «удачливій краватці» добре ходити по інстанціях, а в «захисному реглані» відсиджуватися, ховаючись від гніву начальства. Дорогий костюм допоможе не лише відчути себе стильним, але й упевненим у собі, а це те, що надає сил у важких ситуаціях.
Іноді трапляється, що до підбору талісмана підходять з усією відповідальністю – купують у спеціальній крамниці, навіть «заряджають у космоенергета». А буває, що діють з гумором: у кишені носять алюмінієву «фігу» за принципом «фіга в кишені».
Причини, чому люди обирають ті чи інші речі як талісман, прості. Успіх приносить подарунок від дорогої людини, приємний спогад, проста віра в те, що річ – особлива, щаслива.

Ховати свої улюблені речі ніхто не збирається, як правило, вони в усіх на видноті (83%), рідше приховані на роботі, щоб ніхто не бачив (8%). Іноді талісман беруть з собою тільки у ті дні, коли справді потрібна особлива удача (9%).

hrliga.com

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад