Половина українців не надавала диплом при влаштуванні на роботу

"Претендент на ту чи іншу посаду зобов'язаний, перш за все, демонструвати загальні розумові здібності та професійні знання", - вважає Андрій Кашин, координатор дослідницьких проектів Київського міжнародного інституту соціології.
Досвід роботи (особливо - не за фахом) і диплом при цьому стають другорядними, говорить він, ґрунтуючись на дослідженнях компаній великого та середнього бізнесу, що проводяться КМІС.
Крім того, важливими є такі особистісні якості, як стресостійкість, гнучкість, ініціативність, відповідальність (51%), розвинені практичні навички за фахом (47%) і рівень розвитку комунікативних навичок (37%). Лише 13% компаній вважають важливими наявність додаткової освіти (тренінги, курси тощо), 21% - наявність досвіду роботи, і тільки 20% звертають увагу на ВНЗ, який закінчив молодий фахівець.
При цьому 61% роботодавців скаржаться на брак у цьогорічних випускників практичних навичок, 38% - на нездатність вирішувати проблемні ситуації, 23% - на брак навичок роботи з клієнтами.
Випускники трохи інакше уявляють, яких навичок від них очікують роботодавці. Вони помітно переоцінюють важливість навичок роботи з комп'ютером і знання іноземних мов, однак менше ваги надають практично-професійним навичкам та вмінню вирішувати проблемні ситуації.
Якщо роботодавець цікавиться наявністю диплома, то в більшості випадків (52%) просто уточнює факт його наявності. Тільки у чверті опитаних детально розпитували про освіту та спеціалізацію при прийомі на нове місце роботи. Ще 13% претендентів виконували практичні завдання, щоб підтвердити свою кваліфікацію.
Найбільш авторитетні в очах роботодавців дипломи рейтингових національних вишів - Університета ім. Т. Шевченка, Києво-Могилянської академії, КПІ, Університету ім. В. Гетьмана (КНЕУ) тощо.
Цікаво, що чим старшими є респонденти, тим більше вони цінують наявність диплома за спеціалізацією. Респонденти молодшої вікової групи більше покладаються на досвід роботи та особисті якості.
Результати були отримані під час опитування зареєстрованих користувачів сайту hh.ua в грудні 2012 року, в якому взяли участь 1302 респондента, серед яких 52% - чоловіки, 48% - жінки у віці від 20 до 35 років.

bigmir.net

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад