Швидкість просування кар'єрними сходами в світі сповільнилася

А в їхній базі даних зберігаються біографії десятків керівників найбільших компаній світу (100 найбільших компаній за версією журналу Fortune) починаючи з 1980.
Перші результати дослідники опублікували в 2005. Тоді статистика показувала зниження популярності довгих, поступальних кар'єр у одного і того самого роботодавця. Великі компанії до того моменту стали більш відкриті молодим амбітним керівникам, готовим перейти на нове місце роботи та випробувати себе в новій ролі. У 2014 дослідники опублікували чергову і, ймовірно, останню версію дослідження.
З'ясувалося, що до 2011 все повернулося на попердні позиції: швидкість руху навіть найуспішніших керівників кар'єрними сходами сповільнилася, а траєкторії їх переміщень залишилися в цілому цілком традиційними. Покоління топ-менеджерів 2011 витратило на кожному кар'єрному рівні в середньому на рік більше, ніж їх попередники, які досягли вершини у 2001 р., та й роботодавців це покоління змінює в середньому рідше. Найпростіший аналіз даних американського бюро трудової статистики показує, що в 2011 менеджери залишаються у одного і того самого роботодавця на 12% довше, ніж 10 роками раніше. За час вимірювань список компаній, що входять в Fortune 100, змінився значно (на 4/5 з 1980, підрахували дослідники), самі компанії - помітно, проте кар'єрні траєкторії в них набагато меншою мірою схильні до змін.
Кар'єрні траєкторії в більшості випадків залишилися поступальними та лінійними, каже Хаморі. Більшість топ-менеджерів великих компаній змінювали роботодавця не більше 3 разів за всю кар'єру. У середньому керівник з бази даних дослідників провів з нинішнім роботодавцем майже 17 років. У 2001 цей показник був менше - 15,2 року.

www.vedomosti.ru

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад