Українці почали активніше шукати роботу

Як часто відгукуються шукачі на оголошення про роботу, скільки відгуків приходить на одну вакансію і працівники яких профсфер найбільш активно шукають роботу: про це - у дослідженні Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.
Тенденція до зростання активності шукачів зберігається з року в рік. Але, чим складніша ситуація на ринку праці, тим більше зусиль доводиться докладати фахівцю, щоб знайти роботу, тим більш активним він має бути. Вже недостатньо просто розмістити резюме в мережі, необхідно активно відгукуватися на вакансії. Так, наприклад, у першому кварталі 2014 року кількість відгуків на одну вакансію збільшилася майже на 30% порівняно з аналогічним періодом минулого року.
Найбільш активними шукачі були в березні. Це логічно пов'язано з тим, що роботодавці займали вичікувальну позицію і не поспішали набирати персонал. А значить, зусилля в пошуку роботи необхідно було збільшити.
Сьогодні найбільш активно шукають роботу працівники наукової та освітньої сфери - кількість відгуків збільшилася на 137%, журналісти та творчі працівники - відгуків стало на 72% більше, і молоді фахівці - на 66% більше.
Знизилася активність працівників некомерційних організацій і держ служби: вони почали відгукуватися рідше (кількість відгуків зменшилася на 20%). На колишньому рівні залишилася активність керівників вищої ланки і фінансистів. Останнє не дивно, так як кілька років ці категорії претендентів стабільно входять до п'ятірки найбільш активних. У всіх інших профсферах спостерігається значне (від 10%) збільшення кількості відгуків шукачів у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
У середньому на одну вакансію в першому кварталі 2014 р. відгукувалися близько 10 претендентів, в той час як в аналогічному періоді 2013 р. цей показник не перевищував 8 відгуків на одну вакансію.
Найбільш активними в першому кварталі були фахівці тих професій, де спостерігається найвища конкуренція серед претендентів: юристи, бухгалтера та ТОП-менеджери. При цьому кількість відгуків на вакансії в цих профсферах іноді перевищувала середні показники майже втричі. Рекордсмени активності - юристи (33 відгуки на одну вакансію), фінансисти та бухгалтера (25 відгуків на одну вакансію), а також керівники вищої ланки (24 відгуку на одну вакансію).
Найменш активними є претенденти в тих профсферах, де найнижча конкуренція серед майбутніх співробітників. А також там, де Інтернет - не єдине або не головне джерело пошуку роботи (наприклад, робочий і домашній персонал). Серед офісного персоналу найнижча активність у програмістів і страхових фахівців (це не дивно, адже саме тут спостерігається найвища конкуренція роботодавців за кращих професіоналів).
Дані були отримані в результаті аналізу бази даних вакансій і резюме Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна в березні 2014 року.

www.ubr.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад