Допомагати, а не жаліти
Людей з обмеженими фізичними можливостями передусім вирізняє бажання бути потрібними та корисними. Тому більшість з них хоче і може працювати. Адже для людей цієї категорії робота – це можливість підвищити свій соціальний статус і рівень добробуту.
Протягом 1 півріччя 2012 року послугами обласної служби зайнятості скористалася 601 особа з інвалідністю і 143 з них працевлаштовані. Слід зазначити, що люди отримали можливість працювати не тільки підсобними робітниками, як це здебільшого відбувається, але й за різноманітними спеціальностями, а саме: закрійником, механіком, бібліотекарем, техніком, агрономом, адміністратором системи, оператором електронно-обчислювальних машин, вихователем, спеціалістом державної служби, організатором культурно-дозвільної діяльності, бухгалтером, головним економістом, інженером-конструктором тощо.
Із загальної чисельності працевлаштованих 5 осіб з обмеженими можливостями виявили бажання стати підприємцями та за сприянням служби зайнятості започаткували власну справу за напрямами: діяльність у сфері бухгалтерського обліку та аудиту, чистка килимів, торгівля плодоовочевою продукцією, роздрібна торгівля.
Важливим механізмом працевлаштування осіб з інвалідністю є надання дотацій роботодавцю для створення робочих місць. Так, минулого періоду цього року на дотаційні робочі місця працевлаштовано 23 особи з інвалідністю.
З метою розширення рамок пошуку роботи та сприяння професійній реалізації громадян з інвалідністю служба зайнятості активно працює у напрямі залучення людей цієї категорії до професійного навчання, участі у громадських роботах.
Так, у січні-червні поточного року за направленням служби зайнятості 47 осіб з інвалідністю було охоплено професійним навчанням. Безробітні навчалися за професіями продавця продовольчих товарів, контролера-касира, кравця, адміністратора, виноградаря, тракториста тощо. Оволодівали новітніми технологіями технічного обслуговування та ремонту сільськогосподарських машин та устаткування, вивчали автоматизацію обліку міри та виробів, технічні системи та заходи сигналізації, сучасні технології розкрою жіночого одягу, теорію і практику бізнес-планування, практичний веб-дизайн тощо. Працевлаштовані після проходження професійного навчання 38 осіб.
Протягом 1 півріччя поточного року 65 осіб з інвалідністю взяли участь у громадських роботах.
Службою зайнятості області проводиться цілеспрямована робота щодо надання послуг з професійної орієнтації особам з особливими потребами. Всього з початку року профорієнтаційні послуги отримали 538 осіб зазначеної категорії.
Значна увага в організації профорієнтаційних заходів, орієнтованих на потреби ринку праці, приділяється дітям - інвалідам. Загалом, протягом січня-червня 2012 року груповими масовими заходами охоплені 154 учні-інваліди, яким надано 116 профінформаційних та 38 профконсультаційних послуг.
З метою підвищення якості обслуговування та забезпечення ефективності соціально-трудової адаптації людей з обмеженими фізичними можливостями фахівці служби зайнятості тісно співпрацюють із соціальними партнерами, проводять спільні заходи. Так, протягом 1 півріччя поточного року було проведено 16 круглих столів, 9 міні-ярмарків вакансій, 3 ярмарки вакансій, 3 Дні відкритих дверей, 3 конференції, 20 семінарів, в яких взяли участь 232 шукача роботи.
Отже, консолідовані зусилля, системна і планомірна робота служби зайнятості з партнерськими організаціями спрямовані на надання допомоги громадянам з інвалідністю щодо розв’язання їх проблем, поліпшення матеріального стану, забезпечення стабільності і впевненості у завтрашньому дні, інтеграції в суспільне життя.
Джерело: Миколаївський обласний центр зайнятості.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
7006
5823
124
5
120
2
125
3
125
4
126
5
125
7
122
6
121
5
122
4
126
6
120
3
123
28
120
4
127
9
119
4
116
4
122
4
116
4
124
4
124
8
122
2
119
4
123
3
123
2
120
0
118
0
133
3
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Харкові складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 19167 грн.
Jobs.kh.ua
- 9857 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...