Новий начальник, стара команда
Проблема надмірного контролю пов'язана з труднощами довіряти іншим. Керівники високого рівня розуміють, що їхній успіх пов'язаний з іншими людьми. Тому залучають до свого оточення тих, хто готовий брати на себе відповідальність і кому вони навчилися довіряти. Але така можливість у менеджера, який зайняв високу позицію, буває не завжди. Доводиться працювати з командою, що дісталася від попереднього керівника. При цьому нерідко топ-менеджер недостатньо компетентний у функціоналі та процесах прийнятого ним блоку. У результаті керівник опиняється в ситуації «не довіряю, але необхідно довіритися». Як знайти баланс між тотальним контролем і сліпою довірою? Радить партнер компанії RosExpert і бізнес-коуч Галина Рогозіна.
Довіра виникає з відносин на людському рівні. Чому людина не довіряє? Вона апріорі не очікує нічого доброго. На довіру необхідно працювати. І починати потрібно із себе.
По-перше, доведеться визнати можливість недовіри з боку підлеглих і прийняти ситуацію, в якій необхідно працювати над цим. У процесі цієї роботи не забувайте: повністю застрахуватися від розчарувань неможливо, навіть якщо все зробити правильно. Просто не все залежить від одного керівника.
По-друге, дайте відповідь самі собі на запитання: навіщо я прийшов/прийшла на цю позицію? У чому моя мета, чого я хочу досягти? Що для мене важливо на цьому шляху? З якими людьми я хочу працювати? Чого чекаю від них і що можу їм дати? Важливо розуміти свої сильні сторони, розуміти, що ви можете привнести в команду.
По-третє, почніть чути та бачити підлеглих, від залученості, лояльності, професіоналізму яких залежить ваш результат. Поспостерігайте за ключовими людьми: що важливо, мотивує їх, приваблює, а що викликає тривогу, у чому потрібна підтримка кожного.
Четвертий крок - правильно вибудувана комунікація. Транслюйте команді те, що для вас важливо насправді. Це все одно проявиться у вашій поведінці, тому продуктивніше продемонструвати відкритість. У цьому випадку у вас більше шансів знайти відкритість в інших. Принаймні перший бар'єр недовіри буде знято. Коли ви говорите про свої цілі, принципи взаємодії, свої підходи до ведення бізнесу, ви тестуєте реальність. При цьому стане ясно, наскільки співзвучні ваші цілі, кому близькі ваші підходи, кого «гріє» ваше бачення розвитку. Цей шлях потрібно пройти поступово з кожним членом команди.
У результаті такого прямого діалогу з командою ви зможете адекватно оцінити, кому і який ступінь свободи дій можна надати. Крім того, ви знижуєте потенційну можливість для підлеглих користуватися неясністю позиції керівництва на власну користь. Піти на таку відкриту комунікацію здатний далеко не кожен керівник, і тим цінніший той, хто це зробив.
Джерело: http://www.forbes.ru/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
7006
5823
124
5
120
2
125
3
125
4
126
5
125
7
122
6
121
5
122
4
126
6
120
3
123
28
120
4
127
9
119
4
116
4
122
4
116
4
124
4
124
8
122
2
119
4
123
3
123
2
120
0
118
0
133
3
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Харкові складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 19167 грн.
Jobs.kh.ua
- 9857 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...