5 непрофесійних навичок, які потрібні для працевлаштування
Щоб влаштуватися на роботу необхідні не тільки диплом, досвід і суто професійні навички, але й так званий емоційний інтелект.
Існує велика різниця між співробітником, який може виконувати роботу, та співробітником, який може виконувати роботу добре. Уся справа полягає в непрофесійних навичках, які включають в себе емоційний інтелект: лідерство, культура письмового та усного спілкування, мотивація, здатність швидко вирішувати виникаючі проблеми, уміння ладнати з людьми і т.п.
Цим навичкам нас безпосередньо не вчать у школі чи університеті, ми набуваємо та розвиваємо їх самостійно. Такі риси роблять нас більш привабливими для роботодавців у тому числі. Не багато людей можуть це визнати, але непрофесійні навички відіграють важливу роль у процесі працевлаштування.
Багато роботодавців розуміють, що навчити співробітника, наприклад, працювати з програмним забезпеченням набагато простіше, ніж змінити його емоційний інтелект.
Work.ua склав список непрофесійних навичок, які необхідно розвивати, щоб бути більш затребуваними на ринку праці.
Уміння слухати
Навряд чи хтось захоче працювати з тим, хто не вміє слухати. Не важливо на скільки ви талановиті, якщо не можете слідувати інструкціям, які вам дають. Почніть із співбесіди: візьміть з собою всі необхідні документи, які назвав рекрутер, заповніть усі необхідні папери, слухайте уважно, щоб не перепитувати. Перевірити себе легко: після будь-якої співбесіди спробуйте повторити для себе всі деталі розмови. Якщо важко все запам'ятати - робіть нотатки в блокноті. Якщо на роботі ви не будете виконувати деякі нюанси, тому що порахуєте їх необов'язковими, то може скластися враження, що ви просто не слухали співрозмовника. Тому ставтеся серйозно до всіх деталей, а якщо ви з чимось не згодні, то краще це просто обговорити.
Уміння адаптуватися
Ніхто не любить зміни, особливо в робочих процесах. Але сьогодні необхідно бути гнучкими та вміти підлаштовуватися під ситуацію та мінливе середовище, а не скаржитися першими на зміну плану або стратегії.
Робота в команді
Важко знайти опис вакансії, в якому не буде йти мова про вміння працювати в команді. Розвивати цю навичку можна й поза роботою, наприклад, виконуючи спільно з кимось якийсь проект в якості хобі, беручи участь у соціальних заходах і т.п.
Трудова етика
Ваша репутація дуже важлива, коли йдеться про роботу. Що про вас говорять інші? Чи можете ви кинути справу, не довівши її до кінця? Ви проявляєте ініціативу, навіть якщо це не входить у ваші обов'язки? Усе це говорить про вас, як про людину та працівника, і все це визначає рівень вашого трудового етикету та ступінь відповідальності.
Комунікабельність
Цей навик теж часто можна зустріти в описі оголошень про вакансії. Деякі використовують його, не замислюючись про реальну значимості, а просто як шаблон. Однак, вміння спілкуватися можна вважати фундаментом емоційного інтелекту. І працедавець звертає на це увагу в першу чергу: як ви говорите по телефону, на скільки переконлива ваша презентація або електронний лист. Тренуйтеся перед дзеркалом, готуйте відповіді на типові запитання, намагайтеся говорити коротко і по справі. Пам'ятайте, гарна комунікабельність буде нагоді не тільки в роботі, це необхідний навик для всіх.
work.ua
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
7006
5823
124
5
120
2
125
3
125
4
126
5
125
7
122
6
121
5
122
4
126
6
120
3
123
28
120
4
127
9
119
4
116
4
122
4
116
4
124
4
124
8
122
2
119
4
123
3
123
2
120
0
118
0
133
3
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Харкові складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 19167 грн.
Jobs.kh.ua
- 9857 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...