Весняні підробітки для пересічних українців

 

Навесні для молоді та інших бажаючих з'являються додаткові можливості цікаво та не обов'язково кваліфіковано підзаробити. Це сезон безлічі улюблених свят, пробудження від зимового сну різних напрямків діяльності, і під усе це у великому місті відкривається чимало сезонних вакансій, з'являється шанс зробити маленький незалежний бізнес. «Сьогоднія» дізналася, в яких сферах знадобляться послуги цієї весни, і дає ідеї як підробити.

Сезонні вакансії від турфірм і ресторанів
Офіціанти та бармени. Літні майданчики ресторанів і кафе відкриються зовсім не влітку, а тільки-но з асфальту зникнуть залишки снігу, а чай і кава перестануть замерзати на столі, тобто багато - вже в березні. Крім того, очікується велика кількість свят загальнонаціональних та особистих (українці все ж люблять гуляти весілля та хрестини, коли тепліше), і адміністрація вже зараз замислюється про додатковий персонал для обслуговування клієнтів.
Особливим попитом скоро будуть користуватися навіть не професіонали, а в основному студенти та молодь без спеціальної освіти. Хоча, щоб підвищити свою ціну на ринку праці, можна пройти курси барменів або офіціантів в столичних навчальних центрах (5 тижнів, близько 1500 грн за курс). Вакансій на порталах працевлаштування вже зараз сила-силенна, і підготовки, досвіду вони найчастіше не вимагають. Не знадобиться й резюме - кандидатів хочуть бачити в обличчя та часто виділяють під співбесіди певні години щодня. Вимагають: вік 18-30 років, відповідальність, акуратність, приємну доглянуту зовнішність, ввічливість, гарну пам'ять, активну позицію. Хоча графік пропонують гнучкий, студентів стаціонару раді бачити не завжди. У багатьох свіжих оголошеннях підкреслюють, що скоро хлинуть туристи, і знання мов будуть мати вирішальне значення для кандидатів. Заманюють обіцянкою навчати по ходу справи, безкоштовно годувати й одягнути в уніформу.
Зарплата офіціанта або бармена зараз варіюється від 2700-3500 грн в простеньких кафешках до 5000-8000 грн в місяць (по суті, не більше 15 робочих днів) в мережевих закладах, а на обслуговуванні банкетів платять 14-20 грн на годину. Плюси роботи - заробити можна стільки, наскільки ви розторопні, ще й познайомитися з цікавими та важливими людьми. Мінуси - втома ніг від постійного ходіння-стояння, нічні зміни та шум, вантаж матеріальної відповідальності та необхідність догоджати різним клієнтам.
Турперсонал. Туристичні агентства в передчутті гарячого літньо-відпускного часу теж потихеньку починають підшукувати тимчасовий персонал. Багато туристів планують поїздки на травневі та відпустку вже зараз, бронюють тури, квитки подешевше та займаються візовими питаннями. Ось для їх оформлення, бронювання, зустрічей і проводів клієнтів в аеропорту та звичайної роботи на телефоні тур фірми й запрошують до себе помічників менеджерів з туризму, менеджерів з продажу-фрілансерів (віддалених), гідів-перекладачів. Спеціальна освіта для такої роботи не знадобиться, а ось такий-сякий досвід, здатність орієнтуватися в тур напрямках стануть у нагоді (для зовсім новачків зараз пропонують стажування з наступною частковою зайнятістю, роботою за сумісництвом).
На допомогу менеджеру запрошують в основному відповідальних, організованих молодих людей (21-35 років), бажано з вищою освітою (та ще й у сфері туризму), у яких добре виходить вести переговори й є уявлення хоча б про декілька популярних напрямків сучасного туризму (а це автобусні та авіатури по Європі, до Єгипту, Туреччини, ОАЕ, Йорданії, Таїланду, Домініканської Республіки). Займатися доведеться оформленням медичних страховок, продажем карток роумінгу, бронюванням авіаквитків і місць у готелях, продавати тури та доставляти документи партнерам. Іноді - ще й елементарно організовувати роботу офісу. Якщо запрошують суто менеджера з продажу, то графік роботи може бути абсолютно вільним, і взагалі працювати можна з дому, навіть будучи студентом. Тоді ви будете спеціалізуватися на пошуку та залученні туристів, добірці турів та створенні своєї бази клієнтів, час від часу потрібно буде робити розсилку акцій та пропозицій. При цьому фрілансером може бути просто любитель подорожей, який може жваво розповісти про готелі і клімат. Віддаленого співробітника, як правило, постачають необхідними матеріалами та надають техпідтримку, видають службовий мобільний.
Вже в оголошеннях вакансій зазначають масу «цікавостей»: можливість самому відпочити за пільговою ціною зі знижкою, участь в рекламних турах і семінарах закордоном, комісійні. Реальний плюс - такий підробіток у майбутньому може перерости в повноцінну роботу, адже досвідчені кадри в галузі завжди потрібні, а турфірми серед переваг підробітку перераховують і кар'єрне зростання до позиції менеджера з можливістю навчання та розвитку. Окремий профіль - внутрішній туризм і прийом іноземців в Україні. Тут вас протестують на розмовну іноземну мову, посадять працювати із заявками, на підписання договорів з готелями, музеями тощо., наповнювати сайт інформацією про новинки українського туризму. Платять турпомічникам або невеликий оклад (1500 грн) плюс комісійні, або відрядно за кожен проданий тур, проведену операцію, в місяць виходить близько 2500-3500 грн.
Клінер. Скоро офіси, магазини та ресторани захочуть відмитися після зимового бруду і звернуться за цим до клінінгових компаній. Для миття вікон, вітрин, чищення дахів та підготовки пустих площ знадобиться ціла армія додаткових клінерів (прибиральників). До подібної роботи залучають кадри до 50 років, але основна маса весняних робіт підійде все ж більше молоді. Не виключено, що знадобляться навички промислового альпінізму - вікна на висоті миються з використанням підйомної техніки, будівельних лісів, мотузяної системи, і пенсіонерки, звичні до швабри, тут не впораються. Тому для підробітку запрошують зараз хлопців від 17 років, забезпечують спецодягом та вільним графіком (щоправда, нерідко працювати доведеться у вихідні та в нічні зміни, рано вранці), в черговому режимі (за викликом, як пожежник). Оплачують таку працю по-різному. Якщо домовитися на місяць, зарплата буде близько 1200-3500 грн. При плаваючому графіку можуть запропонувати 150-300 грн на день (виплачують щодня), або ж 12-20 грн на годину. Зручно, що можна суміщати денні турботи і підробіток ввечері-вночі, але фізично робота все ж не з найлегших, плюс доведеться дихати випарами концентрованих засобів для чищення.

Пікнік замовляли?
Можна влаштовувати маївки для невеликих компаній, яким лінь самостійно возитися з м'ясом і дровами. Знайдіть собі містечко на природі ближче до будинку або дачі, де будете зберігати обладнання для пікніків і де подібні заходи в принципі дозволені. Розрекламувати свої послуги можна крім соцмереж і ресурсів безкоштовних оголошень, - типу bezgazet.com.ua, slando.ua, еmarket.ua, - також за допомогою листівок і флаєрів. Невеликі барвисті листівки обійдуться вам гривень в 300 за 1000 примірників на замовлення, поширити їх можна по ресепшені спортзалів та інших молодіжних місць, рознести по офісах фірм з невеликими колективами.
У джентльменському наборі організатора пікніків повинні бути (як мінімум, не рахуючи витратних матеріалів на зразок одноразового посуду, бутлів для води та іншого) термосумки і портативний мангал. Одна-дві сумки-холодильники знадобляться для найбільш швидкопсувних продуктів і для порятунку від мурашок. Бокс об'ємом в 35 л можна придбати в інтернет-магазинах за 170-180 грн, відносно непоганий мангал, на якому одночасно поміщається 4-6 шампурів з м'ясом, обійдеться гривень у 600. Крім того, подбайте про комфорт дорогих гостей - каремат і хоча б один намет для найбільш втомлених і на випадок дощу. Найдешевші доріжки розміром 180 х 60 можна закупити по 70 грн за штуку, загалом їх краще мати 4-5 (на кожній можуть розміститися 3-4 відпочиваючих). Намет не обов'язково вибирати найбільш добротний і ґрунтовний, як для походу в гори, - головне, щоб він був простий в установці і, бажано, вміщував (теоретично) більше народу, ніж номінально. Так, простенький тримісний намет-тент можна знайти і за 550 грн, а якщо пошукати б/в, то і до 400 грн. Для розваги своїх туристів запропонуйте їм музику на виїзді. Найпростіший доступний варіант - портативні колонки, які можна підключити до будь-якого iPod, iPhone, MP3-плеєру або мобільному телефону. Коштує такий аудіопристрій від 140 до 190 грн. У сумі ці капіталовкладення віднімуть спочатку близько 2000 грн плюс витрати на рекламу.
Можна запропонувати компанії пересувну лазню. У деяких містах успішно користуються такими послугами, вам потрібно тільки заздалегідь налагодити контакти з власниками мобільної парилки. Це перероблений під сауну на колесах автомобіль ЗІЛ або ГАЗ, і, теоретично, переобладнати машину можна самостійно, але обійдеться це приблизно в $15 тис. Набагато простіше замовити сауну на свій пікнік: це буде коштувати вам гривень 70 на годину + 150-200 грн за доставку лазні по місту, а за межами міста - приблизно по 9,5 грн за кожен км шляху. Якщо ви візьмете зі своїх клієнтів за дві години користування лазнею 400-450 грн, а самі заплатите за неї 300-340, то клопоти цілком того коштують. А взагалі плату за кожного учасника урочистості доречно брати в розмірі 50-70 грн крім витрат на стіл. Як правило, закуски та випивка, дрова, серветки і т.п. дрібниці обходяться, за скромними підрахунками, в 80-100 грн з людини, значить можна просити з кожного по 150-180 грн. Таким чином, компанія з 10 чоловік принесе прибуток близько 700 грн, якщо протягом місяця організувати 8 пікніків, можна окупити капіталовкладення та заробити ще близько 3000 грн.

Перці на балконі
Попит на розсаду в останні роки стабільно високий, оскільки інтерес до вирощування овочів на дачах у «правильних» і екологічно чистих умовах у народу не падає, а от зайнятися вчасно посівом господині нерідко забувають. Проте інші ще з кінця лютого дають оголошення в Інтернеті, що виростять розсаду за попередніми замовленнями, що простіше, ніж носити зелені пучки по ринках. Перед тим, як закупити насіння й обладнання для міні-оранжереї, почитайте поради овочівників, щоб дізнатися, насіння яких саме сортів найкраще сходили та малу найкращу врожайність в минулому сезоні, як заощадити на ґрунтах, попередити хвороби розсади, щоб не втратити свої інвестиції.
Займатися посівом можна з початку-середини березня, а насіння вже повно і на ринкових розкладках, і в супермаркетах. Пакетик з десятком насіннячок томатів, перців, баклажанів буде коштувати 2,5-3 грн, в розрахунку на звичайний балкон або підвіконня в квартирі не варто брати більш ніж 10-15 пакетиків. Субстрат для розсади можна брати будь-який універсальний, 5 кг обійдуться гривень у 25 (його можна змішати з звичайної ґрунтом, який опиниться під руками). Для первинного посіву можна використовувати обрізані літрові упаковки тетрапак під молока, а коли прийде час пікірувати розсаду, найкраще розсувати її або в пластикові стаканчики (15 грн за 100 шт), або в спеціальні касети з вічками (близько 10 грн за 96 осередків ). Разом, розсада спочатку «з'їсть» не менше 50 грн., якщо будете закуповувати всі матеріали, або 25-30, якщо використовувати підручний обладнання. У підсумку кожну рослину в травні можна буде продати за 1,5-2 грн за штучку, тобто сотня перців-баклажан принесе майже без клопоту мінімум 150 грн.

Майструємо 8-березневі сувеніри.
До жіночого свята можна самим виготовити масу чарівних штучок на недорогі подарунки та оперативно їх продати знайомим і в Інтернеті.
Ручне мило. До 8 Березня його можна зробити більш красивим: у формі квітів (тюльпанів, мімози) або тістечок. Для виготовлення в запасі повинні бути декілька днів, знадобиться мильна основа (66-72 грн/кг в інтернет-магазинах) або її заміна - дитяче мило (1,3 грн за 60 грам), базові масла (оливкове, кедрова, мигдальне - близько 15 грн за 50 мл в аптеках) і ефірні (іланг-ілангу, чайного дерева, шавлії - 13-30 грн за 10 мл, аптеки). У підсумку 100 грам мила обійдуться приблизно в 12-15 грн (залежить від добавок), і продати кожен можна за 25-50 грн.
Подушки. В моді - диванні подушки 40х 40, гламурні, з різнобарвного атласу з візерунками зі стразів. Варіанти картинок можна знайти в Інтернеті, метр атласу в асортименті стоїть 17-19 грн, набори стразів по 140 шт. можна купити за 20 грн, і знадобиться синтепон для набивки подушок (7-15 грн за метр). У підсумку з 1 м тканини і приблизно 3 м набивочного матеріалу вийдуть 3 вироби (кількість стразів залежить від складності візерунка), тобто собівартість подушки - 10-13 грн. У магазинах за подібні товари просять і до 100 грн, так що можете сміливо продавати свої по 50 - на 10-ти заробите 400 грн.
Свічки. Недорого у виробництві обходяться й декоративні свічки. Для виготовлення однієї потрібно розплавити дві прості білі парафінові свічки (по 2,5-3 грн шт) з барвником (від 2 грн за грам), а формочки можна зробити будь самостійно, з картону і пластикових стаканів. Оформлення залежить від вашої фантазії: у хід йдуть мережива, стрази, черепашки, фольга, гербарій, і на кожен виріб цих матеріалів піде на копійки. Кожна свічка обійдеться в 13-18 грн, продають їх по 40-70 грн.

Орхідеї та тюльпани з лотків
6, 7 та 8 березня найбільш затребуваним товаром в Україні будуть квіти. Ще з середини лютого фермерські господарства та оранжереї пропонують в Інтернеті тюльпани на зріз, нарциси та гіацинти в горщиках. Щоб поторгувати ними дні три, можна домовитися заздалегідь про оренду торгової розкладки подобово (обійдеться в 80-100 грн на день) або за помірну плату попроситися «до роллети» до когось із таким самим святковим товаром (листівки або сувеніри). Щоправда, вечорами в ці дати в переходах шикуються відра з тюльпанами і трояндочками абсолютно несанкціоновано, і плата правоохоронцям, за чутками, за можливість підробити декілька годин становить від 20 до 100 грн (залежно від особистості продавця, з пенсіонерів, наприклад, беруть мінімум) . Стояти довго не будете - квіти запізнілі перехожі в переддень свята розмітають.
Оптові ціни на вазони сьогодні такі (але краще поквапитися із замовленням, у двох з трьох фірм, яким зателефонувала «Сьогодні» щоб замовити квіти, відповіли, що вже майже все розібрали): примули всіх кольорів веселки можна купити за 18,5 грн, гіацинти - по 12, фіалки - 22-24, рододендрони - 32, бегонії - 25, каланхое - 23, орхідеї - 75-80. Піклуватися про спеціальний догляд для них не доведеться - три дні горщики спокійно простоять в цвіту на утепленому балконі при температурі +13-15 градусів і достатній вологості. Ринкові ціни таких рослин - мінімум вдвічі вищі за оптові. Так, примули та фіалки можна спокійно пропонувати по 35-40 грн, каланхое та бегонії не зустрічаються дешевше, ніж по 45, орхідеї на свято підуть по 170-200 грн.
Зрізані тюльпани 20-40 сортів фермери пропонують по 5-7 грн залежно від довжини стебла, маленькі тюльпани та нарциси в горщиках - по 8. Найдешевший «підземно-перехідний» варіант букета при цьому - від 10-12 грн за квітку. Таким чином, на сотні тюльпанів (а це лише 20-30 букетиків) можна заробити від 500 грн, на десятці ходових примул - 165, орхідей - 1000. Навіть якщо відняти 200-300 грн оплати «за місце», триденний заробіток обчислюватиметься кількома тисячами гривень.

segodnya.ua

 

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад