Як виявити "приховані" вакансії

Деякі експерти сфери HR вважають: дуже велика частина вакансій (майже 80%) найчастіше існує в "конфіденційному" режимі. "Приховані" вакансії - ті, які поки що не оприлюднені, наприклад, на офіційному сайті компанії або на джоб-порталах. Інформація про частину з них через деякий час надійде у відкриті джерела, а інша частина так і залишиться прихованою.
Очевидно, що є деякі люди, які знають про вакансію з моменту її відкриття (навіть якщо інформація про неї ще ніде не опублікована). Наприклад, рекрутер, який буде займатися пошуком фахівця; керівник підрозділу, куди потрібен новий співробітник; співробітники відділу, звідки хтось пішов; HR-фахівець, який надасть рекрутеру опис вакансії та вимоги до кандидата; співробітники різних відділів (наприклад, фінансового), до яких HR-фахівці звертаються за допомогою у складанні плану на нову штатну одиницю ... Словом, часто можна назвати близько 10 осіб, які знають про вакансії, яка ще не стала надбанням громадськості (і можливо, що ніколи не стане).

Наміри та задуми
Чому деякі роботодавці в підсумку вирішують не розміщувати інформацію про відкриття вакансії в різних джерелах в Інтернеті? Можливо, тому що не хочуть отримати занадто об'ємний шквал резюме, який неодмінно на них обрушиться, якщо вони будуть просувати цю вакансію. Якщо мова йде про невелику компанію, то, можливо, в першу чергу будуть розглядатися потенційні кандидати з особистого кола спілкування роботодавця. Цілком можливо, що в мережі контактів знайдеться людина, яка ідеально підходить на позицію, і вдасться уникнути безлічі співбесід.
Або подібні виверти можуть використовуватися у разі, коли з боку керівника є намір знайти заміну якому-небудь неефективному співробітникові. При цьому співробітника вирішено заздалегідь не інформувати про пошук. Список причин можна продовжувати довго.
І природно, рідко виходить вгадати, хто входить до числа вибраних, обізнаних про наявність вакансії в компанії (або хто буде шукати нового співробітника, не особливо афішуючи процес пошуку). Але чим більше людей, з якими фахівець взаємодіє (не важливо - формально або не дуже), тим більше у нього шансів виявити приховані можливості.

Дослідження профільних ресурсів і нетворкінг
Найкраще, що можна зробити після написання резюме, не дуже довгого, що не викликає нудьгу і сфокусованого на досягненнях, - спілкуватися. Вести світські розмови на різних заходах (не тільки професійних) - як мінімум цікаво (не кажучи вже про користь цих розмов). Існує маса історій про те, як ненав'язливі розмови на футбольному матчі, в картинній галереї та інших (здавалося б, дуже далеких від роботи) місцях ставали першим кроком до отримання відмінної роботи.
Крім того, завжди корисно вивчити інформацію про цікаві компаніях на їх офіційних сайтах, у профільних спільнотах, у професійних соціальних мережах, пише у своїй колонці на Money.usnews.com Арні Фертіг, кар'єрний консультант і головний коуч JOBHUNTERCOACH.COM. Хтось з мережі контактів написав про своє досягнення? Обов'язково потрібно привітати його та розпитати докладніше про те, що взагалі відбувається в його компанії, над якими проектами там працюють, які нові бізнес-процеси впроваджуються тощо. Співрозмовник повинен відчувати, що про нього хочуть дізнатися більше, що те, що відбувається в компанії дійсно вас цікавить.
Крім того, не варто забувати про, образно кажучи, теорію шести рукостискань. Навіть якщо людина, з якою ви спілкуєтеся, не приймає ніяких рішень щодо найму нових співробітників, але вона знає тих фахівців, які ці рішення ухвалюють. Чим більше інформації буде отримано, тим більша ймовірність, що "приховані" вакансії стануть відкритими. І ви будете першим серед кандидатів, яких будуть розглядати.

rb.ru

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад