Аналізуємо складові вибору професії
Перш ніж робити остаточний вибір, необхідно вивчити себе, свої бажання, можливості та потенціалі. Подумайте, які предмети вам подобаються в школі, і за якими з них у вас висока успішність, чим подобається займатися у вільний від навчання час, які у вас хобі і захоплення. Адже може статися, що хобі почне приносити не лише задоволення, але дохід, стане основою для відкриття власного бізнесу.
Оцініть свої можливості. Не варто будувати ефемерні плани в тій галузі, в якій вам «нічого не зрозуміло». Буває, що з часом відкривається прихований потенціал, але навряд чи ви станете великим математиком, якщо ваш середній бал по математичних науках зовсім не радує. Геніальні люди були геніями в своїй справі ще в дитинстві, відповідно, придивіться до того, що у вас добре виходить робити ще з ранніх років.
Пройдіть тест на профорієнтацію. Подібні психологічні тести проводяться в школі, та у центрах зайнятості. Дані тести розробляються психологами і соціологами, правдивість їх результатів, звичайно, не стовідсоткова, але, в будь-якому разі, зможе наштовхнути вас на певні роздуми і висновки.
Вивчіть ринок праці. Зробити це можна за допомогою сайтів з пошуку роботи, газет з оголошеннями про роботу. Так ви побачите, які професії зараз найбільш затребувані і фахівці якого рівня перебувають на першому ступені пошукових запитів.
Будьте далекоглядні. Подумайте над тим, які галузі будуть найбільш розвинені в той час, коли ви закінчите виш. Не секрет, що сьогодні, в епоху цифрових технологій, комп'ютерні науки розвиваються все активніше і ця тенденція не зменшуватиме темпи. Відповідно, хороші програмісти будуть потрібні і в майбутньому. Крім того, завжди «будуть в ціні» лікарі, оскільки в суспільстві з'являються нові віруси і захворювання, і для їх лікування потрібні прогресивні молоді фахівці.
Умови праці – важливий для багатьох чинник. Варто визначитися, як вам комфортніше працювати – вдома або в офісі, повний робочий день (з 9 до 18) або мати вільний графік, працювати без виїздів або бути готовим до постійних відряджень. Можливо, вам подобається працювати з людьми, а може, ви любите зосереджуватися на улюбленій справі і працювати наодинці, не відволікаючись на оточуючих. Робота на металургійному підприємстві суттєво відрізняється від роботи в офісі в центрі міста, а робота з людьми може стати каторгою для замкненої людини.
І, нарешті, доступність навчання. Сьогодні доводиться вибирати, куди піти вчитися, і часто вибір досить обмежений. У жителів маленьких міст і сіл не завжди є фінансова можливість відправити своє чадо вчитися «за три дев'ять земель», та і, повернувшись в рідне селище, випускник не завжди зможе знайти собі професійне застосування. Фінансовий аспект навчання для багатьох батьків має першочергове значення. Якщо не вийшло вступити на бюджет, а можливості навчання на комерційній основі немає, руйнуються всі мрії про омріяну професію. Проте, завжди намагайтеся знайти вихід з ситуації: обдумайте можливість заробітку під час навчання, або ж вступ на факультет, схожий за напрямком підготовки.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
7006
5823
124
5
120
2
125
3
125
4
126
5
125
7
122
6
121
5
122
4
126
6
120
3
123
28
120
4
127
9
119
4
116
4
122
4
116
4
124
4
124
8
122
2
119
4
123
3
123
2
120
0
118
0
133
3
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Харкові складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 19167 грн.
Jobs.kh.ua
- 9857 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...