Для тебе, випускнику-2013
В останній час до питання профорієнтації відносяться відповідально не тільки батьки (так було завжди), а й самі випускники.
З року в рік випускники шкіл та їхні батьки мучаться питанням: як не заплутатися в розмаїтті професій, як не помилитися у виборі і зорієнтуватися так, щоб вибір професії був свідомий, і не нагадував ворожіння на кавовій гущі?
Для молодої людини це не просте питання, а відповідальна дія - треба зробити крок у виборі всього одній спеціальності з нескінченного числа пропозицій!
Відповідальність, як вічний супутник вибору, завжди залишається за дітьми та батьками. Тому перебираються родиною усі можливі варіанти майбутнього, тим паче, що помилка може коштувати дуже дорого як у прямому, так і в переносному значенні.
Остаточне рішення при виборі професії часто ухвалюється за дуже дивними критеріями. Скажімо, пріоритети падають на конкретний ВНЗ тому, що він розташований поруч із будинком потенційного абітурієнта, або документи віддають до інституту, де вчився близький родич (або там працює хтось із знайомих). Від добра добра не шукають... Хай дитина здобуде вищу освіту, а там подивимося... І молода людина покірно піддається на вмовляння - вона теж не хоче зайвих проблем. А вже слідування стопами батьків - це, можливо, один з найчастіших шляхів у виборі професії.
Зрозуміло, що такий підхід нерідко призводить до сумних наслідків: людина вимушена або змінювати спеціальність, або все життя займатися нелюбою справою.
Вислів А. Рюноске «Людське життя схоже на коробку сірників. Поводитися з нею серйозно — смішно. Поводитися несерйозно — небезпечно» - , як раз підтверджує значущість питання профорієнтації.
Ось чому вибір професії не можна здійснювати «всліпу», без кваліфікованої допомоги спеціалістів, що займаються профорієнтацією. Це розуміють і вчителі, і батьки, і самі діти.
Такі спеціалісти працюють і в дитячих садках, і в школах, професійно-технічних ліцеях, коледжах.
Найкваліфікованішу допомогу, безперечно, можуть надати ( і надають!) спеціалісти центрів зайнятості, які працюють зі всіма школами, інтернатами, ліцеями, а також з великою аудиторією батьків.
І хоча умови ринку праці щодо працевлаштування, життєвий досвід доводять, що найкваліфікованіші спеціалісти, справжні ПРОФІ – це люди, які пройшли великий шлях у освітньому професіональному становленні: від професійно-технічної освіти, до коледжу і вузу; від апаратника, слюсаря, кухаря до майстра дільниці, начальника цеху, заводу, завідуючої виробництва.
І так, рішення прийнято – професію обрано. Тепер важливо визначитися: в якому навчальному закладі можна отримати професійну освіту. Повірте, серйозний підхід до вибору навчального закладу – це краєкутна цеглина в будівлі майбутнього професіонала.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
7023
5823
124
5
120
2
125
3
125
4
126
5
125
7
122
6
121
5
122
4
126
6
120
3
123
28
120
4
127
9
119
4
116
4
122
4
116
4
124
4
124
8
122
2
119
4
123
3
123
2
120
0
118
0
133
3
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Харкові складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 20500 грн.
Jobs.kh.ua
- 9857 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...