Як організувати процес пошуку роботи
Сьогодні поговоримо, як правильно організувати пошук нової роботи від самого початку і до кінця. Якщо ви дійшли висновку, що засиділися у своїй компанії вже занадто довго, перспектива похмура, та й зарплата не блищить, то в першу чергу визначтеся на якій посаді і за яку заробітну плату ви хотіли б працювати.
Далі відкрийте спеціалізовані сайти з працевлаштування і зіставте ваші побажання з пропозиціями на ринку праці. У процесі зіставлення обов'язково зверніть увагу на вимоги, які висувають роботодавці до кандидатів, і під час наступного статистичного аналізу враховуйте тільки ті вакансії, до вимог яких ви підходите на всі 100%. Якщо наприклад, у вас є необхідна освіта та досвід роботи, але ви не знаєте англійської мови, яка потрібен на дану посаду, то цю вакансію в розрахунок не беріть.
Далі зробіть просту арифметичну операцію: складіть заробітні плати всіх відібраних вами вакансій і після цього розділіть на їх кількість. Якщо отримана в результаті ваших підрахунків сума відрізняється від тієї, яка вас цікавить більш ніж на 10%, задумайтеся, а не завищили ви свої зарплатні очікування. За статистикою, підвищені вимоги оплати, є однією з найбільш частих причин тривалого та безрезультатного пошуку роботи фахівцями. Тому щоб не витрачати час даремно, ви можете вже на попередньому етапі прорахувати свої шанси на швидке працевлаштування.
Не зайвим буде також оцінити співвідношення кількості шукачів до кількості резюме. що вас цікавлять. За допомогою цього ви зможете зорієнтуватися наскільки швидко зможете знайти підходящу роботу. Майте на увазі, що середня по Україні кількість шукачів на кожну вакансію - це 10 осіб, але зустрічаються регіони та сфери діяльності, де це співвідношення доходить до 30. У таких випадках роботодавець найімовірніше буде вибирати або суперфахівців, або людину з більш низькими фінансовими запитами.
Визначившись з вимогами до шуканих вакансій, грамотно складіть своє резюме. Важливість цього пункту складно переоцінити, оскільки резюме є вашою візитною карткою. Далі, розмістіть його на кількох сайтах з працевлаштування та регулярно (не рідше одного разу на тиждень) відправляйте на цікаві для вас вакансії.
Якщо ви хочете продовжувати працювати в тій самій сфері бізнесу, то є сенс вибрати декілька компаній, в яких ви хотіли б працювати, зателефонувати туди та вислати їм своє резюме, навіть у тому випадку, якщо на сьогодні відкритих вакансій там немає.
Хоч ми і живемо в 21 столітті, коли будь-яка інформація насамперед потрапляє в Інтернет, не нехтуйте можливістю працевлаштуватися за допомогою знайомих і колишніх колег. Для цього повідомте їм про те, що ви шукайте роботу і попросіть проінформувати вас в разі появи відповідної вакансії.
Розішліть своє резюме в рекрутингові агентства регіону, в незалежності від того чи є у них зараз цікавлять вас відкриті вакансії. Іноді, рекрутери мають більше вакантних пропозицій, ніж публікують в джерелах масової інформації, з різних причин.
Коли ви зупинитеся на декількох вакансіях і вас, нарешті, запросять на співбесіду, найголовніше якісно до неї підготується.
Процес пошуку роботи - це, як правило, дуже трудомістке заняття, але якщо не полінуватися та все зробити правильно, то це обов'язково позитивно позначиться на вашому моральному і матеріальному стані. До питання про пошук нової роботи необхідно підходити вкрай серйозно та конструктивно, адже від цього залежить розвиток вашої кар'єри, матеріальне становище, а в деяких випадках і подальша доля. Розпочинаючи пошук, необхідно знайти позитивний настрій і подивитися на зміну вашої роботи як на початок нового, кращого періоду в житті.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
7006
5823
124
5
120
2
125
3
125
4
126
5
125
7
122
6
121
5
122
4
126
6
120
3
123
28
120
4
127
9
119
4
116
4
122
4
116
4
124
4
124
8
122
2
119
4
123
3
123
2
120
0
118
0
133
3
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Харкові складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 19167 грн.
Jobs.kh.ua
- 9857 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...