10 ознак підходящої роботи
1. Кохання без застережень.
Багато хто з нас на питання «чи люблять вони свою роботу?» відповідають: «Так, мені подобається моя робота». Однак це не означає, що, відповідаючи так, ми маємо на увазі безпосередньо справу, якою ми зайняті. Крім прямих професійних обов'язків, в це «подобається» входять ще й задоволеність заробітною платою, теплі стосунки у колективі та інші непрямі чинники. Тому, якщо при думці про свою роботу на думку в першу чергу приходять саме ці додаткові бонуси, то говорити про успішну професійну самореалізацію ще рано. Велику частку приємних емоцій повинна, без сумнівів, приносити сама справа, а не супутні їй умови роботи.
2. Готовність працювати «за їжу».
Ні, не сприймайте це слово буквально. Це не означає, що самореалізуватися в професії можна тільки, працюючи безкоштовно. Адже безліч працівників сприймають матеріальну винагороду як основний стимул до дії. Але не варто плутати бажання добре заробляти та манію конвертувати в грошові одиниці будь-який свій крок у робочий час. Чи готові Ви приділити частину вільного часу понаднормовій роботі над непростим, але цікавим проектом? Чи впевнені Ви в тому, що в будь-якому випадку виконувана робота буде оплачена? Чи допоможете молодому спеціалісту тільки з інтересу до процесу? Позитивна відповідь - ознака реалізації.
3. Без зайвих емоцій.
Гарна ознака - це відсутність установок на кшталт «підходяща справа - це одна справа на все життя». Якщо Ви без зайвих емоцій здатні розмірковувати про зміну професії і з розумінням ставитеся до тих, хто після 10 років на одному робочому місці готовий змінити не тільки локацію, але і рід діяльності, - це чудово. І нехай Ви не плануєте поки зриватися з «нагрітого» місця, але можливість того, що після закінченні декількох років зважитеся на зміни в кар'єрі, відкриває Вам нові горизонти розвитку та дарує свободу дій. Рамки та обмеження ми часто встановлюємо собі самі. Але ж без них і працюється легше, і креативні ідеї з'являються частіше.
4. Подяка - вірний друг правильності вибору.
Буває так, що ми отримуємо ту чи іншу професію не так завдяки певним людям або обставинам, скільки всупереч. Але це не повинно нам заважати бути вдячними їм. Наприклад, батькам, які ніколи всерйоз не сприймали професію вихователя в дитячому садку, а Ви на зло їм вибрали цю роботу і тепер вважаєте її найкращою. Або подрузі сім'ї, яка за один візит могла розповісти десяток захоплюючих історій з життя та прищепила Вам інтерес до людських проблем, завдяки чому тепер Ви успішний психолог. Тому почуття подяки - це індикатор значимості та цінності нашої справи, адже нам так важливо знати, що наш вибір - не випадковість.
5. Бачу ціль, не бачу перешкод.
Ви готові ясно викласти, чого хочете досягти на поточній роботі по закінченні року, двох, трьох... Не обов'язково, щоб всі плани стосувалися саме сьогоднішньої посади, але, так чи інакше, вони повинні вписуватися в рамки Вашої професії. «Розглядаю варіанти переходу в більш перспективну компанію», «Планую підвищити кваліфікацію на курсах і тренінгах» - подібні думки є запорукою тривалої та продуктивної роботи за фахом. Але не варто складати планів на перспективу понад 5 років. Адже це вже не реалізація власних бажань з інтересу, а виконання прийнятих вимог за звичкою.
6. Немає межі досконалості.
Не варто боятися почуття незадоволеності собою. З'являюсичь час від часу, воно свідчить про упереджене ставлення та любов до своєї справи, наявність бажання удосконалюватися в професії. Прагнення отримати нові навички - вірна ознака самореалізації. А бути завжди задоволеним собою швидше означає засидітися на місці.
7. На роботу, як на свято.
Знову ж, говорячи про захват тільки при одній думки про роботу. Природно, всі ми, як діти канікулам, радіємо вихідним та довгоочікуваній відпустці. Від відсутності повноцінного, змістовного відпочинку напевне постраждає і робота. Психологи з Японії стверджують, що приблизно раз на 7 років потрібно змінювати місце роботи. А сигналом до оновлення резюме, на їх думку, виступає похмуре або байдуже обличчя, що дивиться вранці на Вас з дзеркала. Бачите у відображенні натхненну й енергійну особистість - продовжуйте реалізовувати свій потенціал на колишній позиції.
8. Робота - явище безупинне.
Не в тому сенсі, що часу на особисте життя не залишає, а в тому, що у вільний час сприймається як ще одне хобі. Це означає, що Ви не відмовитеся прочитати книжкову новинку за професією або обговорити з колегами стан справ у галузі. Думати про роботу у сні та наяву - це не про Вас, але нагадування про неї не викликає у Вас неприємних емоцій? Відмінно - Ви на правильному шляху!
9. Цінують і цінуємо.
Дуже важливо відчувати взаімовіддачу від того, що Ви робите. Позитивні емоції від участі у спільній справі - це чудово. Тобто на одній частині ваг - почуття власної корисності, а на іншій - віддача від самої роботи. Це і заробіток, і можливості проявити свої професійні якості, домогтися поваги колег.
10. Стрес як ознака значущості.
Професійна самореалізація - це, як не крути, джерело різних хвилювань, переживань, часом сумнівів. Усі вони здатні час від часу викликати стрес. Але їх повна відсутність - це лише явна ознака повної байдужості до своєї роботи. Найбільш частий час появи стресу - перші кроки на посаді. Потім рівень напруги відчутно знижується. Однак якщо час іде, а легше не стає, і стрес - це вже регулярне явище, то Ви точно помилилися з вибором професії. Безперервні хвилювання на роботі - вірний шлях до хронічної втоми й емоційного вигорання, що точно не має жодного відношення до успішної самореалізації.
Закоханий за власним бажанням
Бувають такі ситуації, коли вже точно ясно, що отримана професія - не те, що треба, але можливості отримати іншу спеціальність немає. Тоді варто пошукати у своїй роботі хоч щось, що викликає у Вас позитивні емоції і натхнення. І саме цій діяльності присвятити більшу частину свого робочого часу. А ще не варто боятися брати на себе виконання найскладніших завдань. Почуття неприязні до роботи може бути викликане браком знань і умінь. Непрості завдання вимагають ретельного вивчення питання, і на цьому шляху можна знайти багато цікавого.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
7006
5823
124
5
120
2
125
3
125
4
126
5
125
7
122
6
121
5
122
4
126
6
120
3
123
28
120
4
127
9
119
4
116
4
122
4
116
4
124
4
124
8
122
2
119
4
123
3
123
2
120
0
118
0
133
3
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Харкові складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 19167 грн.
Jobs.kh.ua
- 9857 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...