Поради щодо підбору "правильної" людини для відряджень

Відома фраза «кадри вирішують все» у справі про відряджених актуальна як ніколи. Вимоги до кандидата на позицію «у роз'їздах» набагато ширші, ніж до аналогічного фахівця, який працює в офісі.
Проблема полягає в тому, що крім високих професійних якостей людина повинна володіти ще й набором особистісних рис, які дозволять їй ефективно працювати у видаленні.
Але і це ще не вся проблема. Постійні відрядження суттєво впливають на позаробоче життя людини. А значить, і до цієї галузі життя кандидата мають висуватися специфічні вимоги.
Довгий час на позиції «вічних мандрівників» вважали за краще брати чоловіків. Але часи змінилися. Компанії-роботодавці, особливо останнім часом, не ставлять на визначальне місце стать або вік кандидата. Більш важливим і часто вирішальним є сімейний стан шукача. При цьому менеджери з персоналу та лінійні керівники не озвучують жодних обмежень, проте готовність потенційного співробітника і, що не менш важливо, його сім'ї до відряджень відноситься до першочергових зон ризику роботодавця та підлягає ретельній перевірці. Тому ідеальним буде кандидат, який раніше працював у режимі постійних роз'їздів, але ще не втомився від них.
Не менш важливими є такі особистісні якості, як самоорганізація та готовність до прийняття рішень, вміння мислити стратегічно як підприємець. Особливо це актуально, коли польовий співробітник розвиває бізнес самостійно на великій території та змушений діяти й відповідати за бізнес-показники: роботодавець хоче, щоб він ставився до корпоративної справи, як до особистої. З аналогічної причини за інших рівних умов роботодавець схильний вибирати кандидата, який у процесі переговорів демонструє максимальне розуміння специфіки та основних принципів ведення бізнесу та корпоративних цінностей компанії.

Список життєво важливих якостей, обов'язкових для ефективної роботи на видаленні:
1. Комунікабельність, мистецтво переконання. Найчастіше метою відряджень є або продаж, або виконання представницьких функцій. І перше, і друге вимагає від людини добре поставленої мови, вміння грамотно, чітко та зрозуміло висловлювати свої думки. На співбесіді «потрібна» людина відповідатиме розгорнутими пропозиціями, наводитиме приклади. Важливим є вміння деталізувати інформацію, підбирати аргументи у разі відмови та коректність.
Чим більш харизматичним є оратор, тим більш підходящим - кандидат. Навіть якщо мова йде про технічного спеціаліста, який виїжджає заради усунення неполадок, йому все одно доведеться доступно пояснювати, як надалі їх уникнути. Уміння розмовляти не технічними термінами, а нормальною, живою мовою, є обов'язковим.
Перевірити здатність знаходити спільну мову з малознайомими людьми нескладно - достатньо запросити на співбесіду декілька різних людей, бажано представників різних статей, різного віку та різного рівня кваліфікації.
Мистецтво переконання або коректна наполегливість також перевіряються шляхом пропозиції ситуації, в якій потрібно продати непотрібний товар.

2. Уміння «красиво з'їхати». Важливим є вміння завуалювати своє або незнання, або недостатність повноважень для прийняття рішення. Людина, яка не володіє умінням красиво йти від прямих, але нерозв'язних питань дуже швидко здасться опонентам некомпетентною. Переговори на цьому припиняться і «в полі» доведеться відправити іншу людину. Фінансові витрати є неминучими.

3. Досвід роботи «в полях» - не показник ефективності. Пункт в резюме, про те, що людина має досвід частих поїздок - це лише додаткова інформація, яка не є достатньою для визначення рівня ефективності та кваліфікації співробітника. Наприклад, кур'єри проводять 95% часу у відрядженнях, але це не означає, що вони є кваліфікованими співробітниками.

vd.net.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад