6 причин, через які звільняються кращі співробітники
Якими б не були тенденції, кожен менеджер повинен вміти вибирати потрібних компанії фахівців і утримувати їх усіма можливими способами. Представляємо вашій увазі 6 основних причин, через які співробітники зазвичай залишають своє робоче місце. Зазначимо, що жоден із способів усунення цих причин не вимагає великих фінансових вкладень.
1. Відсутність значущих цілей
Багато людей, прокидаючись вранці, будують особисті плани на день, підраховують прибуток, яку планують отримати. У більшості колективів лише деякі співробітники по-справжньому дбають про громадські цілі, решта ж зацікавлені тільки в отриманні особистої вигоди. Успішні менеджери не використовують фінансовий прибуток для постановки цілей перед колективом, оскільки лише здорові амбіції тягнуть за собою фінансовой прибуток, але не навпаки.
2. Відсутність зв'язку з кінцевим результатом
В одному з досліджень вчені інституту Геллапу спробували дізнатися про цілі та завдання різних компаній, завдяки яким її співробітники відчувають себе потрібними. Згідно з результатами опитувань, існує прямий зв'язок між відчуттям власної важливості та тривалістю, ефективністю й результативністю роботи. У висновку зазначено, що «кращими визнані ті компанії, де співробітники відчувають власну важливість, вважають себе частиною величезного колективу».
3. Відсутність людської участі
Наймаючись на роботу у велику компанію, мало хто розраховує пропрацювати в ній аж до пенсії. Сотні і тисячі співробітників щорічно залишають свої робочі місця лише тому, що їм запропонували щось краще. Загалом, рівень лояльності з боку працівників та роботодавців істотно знизився. Дозвольте підказати просте і недороге рішення подібної проблеми: вам слід приділити трохи часу та почути те, що кажуть вам ваші співробітники.
Зрозуміло, вам не варто проводити з ними довгі задушевні бесіди, проте спілкування з керівництвом повинно вселяти в співробітників віру в те, що їх завжди вислухають і вживуть все можливе для того, щоб допомогти. Або, принаймні, логічно та дохідливо пояснять, що нічого зробити не можна. Ваші двері повинна бути завжди відкритими, будьте готові вислуховувати різні побоювання та пропозиції, заохочуйте тих, хто не боїться розповідати про свої ідеї. Так ви дасте зрозуміти, що вам небайдужа думка тих, з ким ви працюєте.
4. Відсутність (ефективної) мотивації
У своїй книзі «Драйв» Деніел Пінк описує соціальні експерименти, під час яких було виявлено феномен так званої «зовнішньої» та «внутрішньої» мотивації. Зовнішня мотивація являє собою банальне заохочення та покарання в залежності від результатів роботи.
Внутрішня мотивація заснована на бажаннях самої людини - наприклад, на прагненні добре виконувати свої обов'язки або створювати якісний продукт. Пінк говорить, що в умовах сучасних компаній зовнішня мотивація часто виявляється куди менш ефективною, однак багато менеджерів продовжують на неї покладатися. Ефективний менеджер ніколи не сподівається на те, що премії та компенсації здатні утримати співробітників на їхньому робочому місці або підвищити ефективність їхньої роботи.
5. Відсутність перспектив
У статті «Все, що роботодавцям слід знати про випускників», опублікованій в журналі «Forbes», Жаклін Сміт наводить результати одного з сучасних досліджень. Вони говорять, що молоді фахівці віддають перевагу компаніям, в яких присутні перспективи кар'єрного зростання. Зрозуміло, ідея далеко не нова, проте для сучасного ринку праці вона є чужою.
Процедура підйому кар'єрними сходами повинна бути абсолютно прозорою, але в більшості компаній це далеко не так. У кращому випадку в них проводиться регулярний моніторинг діяльності співробітників, які не до кінця розуміють принципів горизонтального та вертикального просування по службі. Зрозуміло, не кожному судилося стати топ-менеджером - наприклад, мало кому вдається бути талановитим дизайнером і при цьому самостійно просувати свої роботи – проте кожен співробітник, який представляє цінність для компанії, повинен знати про те, як і коли він зможе отримати підвищення.
6. Відсутність розваг
Для багатьох співробітників миттєве визнання їхніх заслуг є нормою. З розвитком телебачення, Інтернету та соціальних мереж ми поступово звикли, що вся необхідна інформація знаходиться у нас під рукою. Так навіщо проводити за робочим столом 8 годин поспіль? Це абсолютно не означає, що люди в наш час стають ледачими. Це сигнал до того, що традиційні способи організації робочого процесу з часом застарівають.
Отже, залучати та утримувати талановитих співробітників стає все важче. Цю проблему можна вирішити, переглянувши підходи до організації професійної діяльності, стираючи межу між роботою та розвагою. Великим компаніям, що прагнуть поєднати свою автономність з інноваційною діяльністю, слід згуртувати співробітників, поставивши перед ними єдину масштабну ціль.
Концепція поєднання роботи та розваг може бути застосовна практично до будь-якого бізнесу, вона дозволить компанії вийти на новий рівень, збільшивши продуктивність праці колективу.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
7006
5823
124
5
120
2
125
3
125
4
126
5
125
7
122
6
121
5
122
4
126
6
120
3
123
28
120
4
127
9
119
4
116
4
122
4
116
4
124
4
124
8
122
2
119
4
123
3
123
2
120
0
118
0
133
3
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Харкові складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 19167 грн.
Jobs.kh.ua
- 9857 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...