19 секретів успішної кар'єри від учасників списку «Forbes»

У період випускних іспитів і захисту дипломів кожен з випускників з надією дивиться в майбутнє. Комусь пощастить з кар'єрою, комусь ні. Хтось почне свій бізнес, хтось вирішить робити наукову кар'єру, хтось присвятить себе сім'ї. «Forbes» зібрав найяскравіші поради молодим фахівцям, які давали учасники списку «Forbes» під час своїх виступів перед випусниками коледжів.

Стів Джобс, засновник «Apple»: "Проживай кожний свій день так, ніби він останній"
– Коли мені було 17 років, я прочитав цитату, яка звучала якось так, : "Якщо ти проживаєш кожен день, ніби він останній, одного дня ти точно будеш правий". Вона справила на мене враження. Протягом останніх 33 років кожен ранок, коли я дивлюся в дзеркало, я задаюся запитанням: "Якби сьогодні був останній день у моєму житті, захотів би я зробити те, що планую на сьогодні?" І якщо впродовж декількох днів поспіль відповіддю ставало «ні», я розумів, що треба щось змінювати.
З виступу в Стенфордському університеті, 2005 р.

Біл Гейтс, засновник «Microsoft»: "Від тих, кому дано багато, багато й очікується"
– Моя мати, яка пишалася тим, що я вступив сюди (Гарвардський університет), ніколи не припиняла переконувати мене робити більше справ для інших. За декілька днів до мого весілля, під час підготовки до церемонії, вона зачитала вголос листа, адресований Мелінді. Моя мати у той час вже була хвора на рак, але все-таки вирішила його озвучити. У кінці листа вона написала: "Від тих, кому дано багато, багато й очікується".
З виступу в Гарвардському університеті, 2007 р.

Опра Унфрі, телеведуча: "Ми усі потребуємо зміни іміджу час від часу"
– Люди люблять зміну іміджу, тому що її реальні наслідки завжди дивують. Але я змінюю імідж не лише, щоб виглядати по-іншому. Таким чином можна змінити думку людей про себе. Один парубок, якого ми щойно бачили, йшов вулицею і його довга борода, яка майже діставала до землі. Здавалося, він ховався за бороду. І, уявляєте, після того, як він збрив її, то він сказав би : "Я почуваюся знову живим". Зміна іміджу дозволила б йому побачити себе забутого. Ми усі потребуємо зміни іміджу час від часу, тому, випускники, я знаю, якщо ви побачите можливість змінити своє життя, побачити те, чим ви можете стати, а не тільки те, ким ви є на цей момент, то вас чекатиме величезний успіх.
З виступу в Університеті Дьюка, 2009 р.

Майкл Делл, засновник «Dell»: "Ніколи не будьте найрозумнішим парубком у кімнаті"
– Прагніть ніколи не бути найрозумнішим парубком у кімнаті. А якщо ви є таким, то покличте людей розумніших за себе. або ж знайдіть іншу кімнату. Серед професіоналів це називається нетворкінг. У компаніях це називається тим-білдинг. А в житті це називається сім'я, друзі й оточення. Ми усі даруємо подарунки одне одному, і на власному успіху я знову і знову переконуюся, що найбільш цінний досвід отримуєш зі стосунків з близькими.
З виступу в Університеті Техасу, 2003 р.

Майкл Блумберг, мер Нью-Йорка: "Ніколи не залишайтеся внизу занадто довго"
– Моя перша робота після навчання була на Уолл-стрит, і я пропрацював там 15 років. Це була приголомшлива історія: веселі часи і похвали від начальства. Мене любили усі аж до того дня, як мене звільнили. Але я залишався оптимістом, тому що щастям для мене було завжди виходити із складних ситуацій і прагнути перемагати обставини. Тому буквально наступного дня, після того, як мене звільнили, я заснував нову компанію.
З виступу в Університеті Тафтса, 2007 р.

Джоан Роулінг, письменниця: "Невдача може бути основою успіху"
– Чому я говорю про користь провалу? Та просто невдачі означають відмову від усього несуттєвого. Я перестала прикидатися кимось і направила усю свою енергію на завершення того єдиного, що мало для мене значення. Усі ці сумніви – чи можу я досягти успіху в чомусь іще, раптом я не здатна нічого досягти в тій галузі, яка здається мені моїм призначенням? – усе це перестало мати значення. Я стала вільною, тому що усе, чого я так боялася, вже сталося, а я була все ще живою, у мене як і раніше була моя обожнювана дочка, стара друкарська машинка і грандіозна ідея. Само дно стало для мене тим самим міцним фундаментом, на якому я наново побудувала своє життя.
З виступу в Гарвардському університеті, 2008 р.

Джеффрі Безос, засновник «Amazon»: "Таланти – це легко, а ось рішення – це складно"
– Ризикну зпророкувати. Коли вам буде 80 років і у вас з'явиться хороша можливість проаналізувати своє життя, сформулювавши, хоч би для себе, історію свого життя, якнайповніше і цілісно відобразить її саме розповідь про рішення, які ви прийняли. Врешті-решт, ми – це наш вибір. Створіть свою велику історію.
З виступу в Принстоне, 2010 р.

Марк Цукерберг, засновник «Facebook»: "Легше робити те, що ти любиш"
– Коли ви приходите додому пообідати й отримуєте порцію гірших овочів на тарілці, ви можете змусити себе з'їсти їх, якщо схочете. Але коли ви граєте в гру, навіть якщо вона дуже складна, то вам доведеться докласти зусилля, щоб пройти її. Якщо це те, що ви любите, то буде значно простіше зробити це.
З виступу в Белль Хейвен Коммьюніті Вилиць в Менло Парку, Каліфорнія, 2011 р.

Стів Балмер, гендиректор «Microsoft»: "Не май пристрасті, май завзятість"
– Пристрасть дає тобі можливість захопитися чимось. Прагнення до досконалості та завзятість дають тобі можливість залишитися з цим. Якщо ви поглянете на стартапи в нашій сфері, то побачите, що більшість з них прогорають. Якщо ви поглянете на всі успішні IT-компанії – «Microsoft», «Apple», «Google», «Facebook», ви самі можете назвати їх, – то побачите, що усі вони пройшли через скрутні часи. Ви досягнете певного успіху. Ви натрапите на неприступні стіни. Ви спробуєте сформулювати нову ідею, запропонувати щось інноваційне, але це не спрацює. Ваш успіх визначить те, наскільки ви впертий, сприйнятливий, врешті оптимістичний і знову впертий у своїй справі.
З виступу в Університеті Південної Каліфорнії, 2011 р.

Ларрі Пейдж, засновник «Google»: "Займайся великими проектами, серед них немає конкуренції"
– Я думаю, простіше добитися прогресу в мегачестолюбних проектах. Я знаю, що це звучить абсолютно шалено. Але до того часу, поки мало божевільних, щоб зробити це, у вас буде не так багато конкурентів. Є всього декілька божевільних людей, таких, як і я. І я знаю їх усіх на ім’я. Вони постійно разом, немов зграя собак або начебто приклеєні один до одного. Кращі люди хочуть виконувати великі завдання. Це якраз те, що сталося з Google.
З виступу в Університеті Мічігану, 2009 р.

Ерік Шмідт, голова ради директорів «Google»: "Не переймайтеся тим, щоб мати план"
– Не слухайте усі ці історії про те, що завжди треба мати план. Просто викиньте це з голови. Мені здається, головне, на що варто звертати увагу, – це можливості, які вам надаються, і удача, яка повинна ваc супроводжувати. Коли ви дивитеся на найуспішніших людей, ви бачите, що вони багато працювали, щоб отримати дивіденди з тих можливостей, що відкрилися перед ними абсолютно непередбачувано. Ви не можете спланувати інновацію або винайти план. Усе, що треба вам, – докласти максимум зусиль, щоб виявитися в потрібний час у потрібному місці і бути готовими діяти. Наприклад, кардіостимулятор був винайдений за 70 років до того, як він уперше був успішно застосований на практиці. Нехай бідоласі, який став першим пацієнтом, було нелегко, але важливіше те, що сам винахід дочекався свого моменту через стільки років. Отже ніколи не загадуйте наперед.
З виступу в Університеті Карнегі, 2009 р.

Елі Брід, американський бізнесмен: "Ви не зможете бути успішними, будучи боязким"
– Ніхто і ніколи не заробляв мільярд доларів, будучи обережним, невпевненим або раціональним. Мені було 22 роки, і я був молодим, коли мені спала на думку божевільна ідея, ніби я повинен кинути кар'єру бухгалтера і взятися за будівництво. І хоча я нічого не знав про будівництво, іноді саме найбезумніші думки приносять найнеймовірніший прибуток. Я узяв на себе ці ризики в 1953 році і зайнявся справою, якою на Середньому Заході не займався ніхто, оскільки щомісячні іпотечні виплати були нижчими за оренду.
З виступу в Школі мистецтв і архітектури Університету Каліфорнії, 2006 р.

П’єр Морад Омідьяр, засновник «eBay»: "Готуйтеся до несподіванок"
– Щоб бути готовим до несподіванок, вам слід позиціонувати себе як відкритого до усього нового людини, щоб, коли двері можливостей трохи відчиняться, у вас не викликало б труднощів туди прослизнути. Життя, як і комп'ютерний софт, багато в чому лінійне і передбачуване. Ми завжди проектуємо своє минуле у своє майбутнє. Але майбутнє далеко не завжди працює за такою схемою. Тому інженер завжди прагне створити гнучку архітектуру софта, щоб не ставати залежним від єдино правильного рішення. Вам треба відбудувати власну платформу так, щоб вона була придатна відразу для декількох цілей.
З виступу в Університеті Тафтса, 2002 р.

Рос Перо, американський бізнесмен: "Плануйте на десятиліття"
– У вашого покоління більше часу на те, щоб планувати своє майбутнє, ніж у ваших попередників. Ви маєте бути готові до того, що і в 80, і в 90 років продовжуватимете працювати. Перед тим, як це майбутнє настане, я закликаю вас подумати про служіння своїй країні і повернення боргу їй. Закликаю вас подорожувати і відкривати світ. Пізнавати і шанувати жителів цієї планети. Влаштуйте собі пригоду, щоб пізнати себе і розкрити свої істинні пристрасті. І тоді, сподіваюся, вам це повернеться сторицею.
З виступу в Південному методистському університеті
Тед Тернер, засновник CNN: "Працюй як віл і не забувай про рекламу"
– Коли мене вчергове запитують, у чому секрет успіху, я просто відповідаю: "Рано лягайте спати, рано прокидайтеся, працюйте як віл і не забувайте про рекламу".
З виступу в Університеті штату Монтана, 2011 р.

Рід Хоффман, венчурний інвестор: "Будьте суперечливим і виявитеся правими"
– Завжди мисліть креативно та чітко. У чому ви знаходите кращу можливість для себе? Де, по-вашому, є реальний шанс почати зміни? Де ви бачите далі, ніж інші? Успіх у бізнесі передбачає вміння бути суперечливим і виявлятися правим. Ці якості повинні поєднуватися, тому що, очевидно, та ніша, яку ви хочете зайняти, не повинна здаватися привабливою конкурентам, відсутність ринкових перспектив у ній має бути очевидною. Саме у таких умовах ви повинні доводити свою правоту.
З виступу в Школі інформації Беркли, 2011 р.

Карл Айкан, інвестор: "Думайте самі"
– Після закінчення університету перед вами будуть відкриті два шляхи. Ви можете стати парубком, який думає своєю головою. Здається, світ і наші найбільші корпорації зачекалися таких співробітників. Є керівники компаній, які мислять самостійно, які орієнтуються на інновації і йдуть проти загального потоку. Вам слід бути схожими на них, нехай це буде коштувати вам роботи і репутації. Залишайтеся самостійними і відкритими інноваціям до самого кінця. Якщо у вас є ідеї, йдіть напролом і не хвилюйтеся, тому що це те, що треба бізнесу.
З виступу в Школі бізнесу Університету Дрекселя, 2008 р.

Стів Кейс, засновник AOL: "Люди навколо вас мають значення"
– Неважливо, чим саме ви займаєтеся, можливість досягти успіху багато в чому залежить від вашого вміння ладнати з людьми. Часто кажуть, що те, з ким ви ведете справи, важливіше за те, що це за справи. Ті, хто оточують вас, будь то наречена, друзі чи колеги, здатні принципово вплинути на вектор, в якому розвиватиметься ваше життя. Не робіть акцент на описах роботи або назві компанії, де працюватимете, – звертайте увагу, передусім, на тих, на кого і з ким вам належить працювати.
З виступу в Університеті Джорджа Мейсона, 2009 р.

Джері Янг, засновник «Yahoo!»: "Не дозволяйте потрясінням збити вас із ніг"
– Я можу вам обіцяти, що найбільші почини доводяться на часи спадів, подібних до нинішнього. «Yahoo!» запустилася під час економічних негараздів початку 1990-х. Інші великі компанії, ідеї, продукти і навіть соціальні рухи ставали можливі завдяки тому, що люди відмовлялися від статус-кво і робили усе по-новому. У якомусь розумінні це кращий момент для випускників, щоб приєднатися до цього процесу глобального оновлення.

www.hrliga.com

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад