4 способи отримати досвід студенту

Щоб після завершення навчання отримати гарну посаду, дуже важливо мати певний досвід роботи. Але як його отримати?
В університеті дуже багато теорії і мало практики. Заняття найчастіше проходять у форматі лекція-семінар, де спочатку розповідають, а потім це обговорюють. В українських ВНЗ практика починається з третього курсу і лише у вигляді ознайомлювальних походів до судів - для юристів і в видавництва - для журналістів.
Але вже в студентські роки потрібно замислюватися про те, як отримати досвід роботи, придбати певні професійні навички та вміння, оскільки пошук майбутньої роботи зараз лежить на плечах студента (його сім'ї і зв'язках).
І навіть диплом престижного ВНЗ та відсутність досвіду роботи не стане перепусткою до кар'єрних вершин.

Як же отримати досвід студенту?
1. Фріланс
Дуже складно поєднувати навчання та повний робочий день, особливо якщо вчишся на денному відділенні, проте фріланс ніхто не відміняв. Є істотні відмінності між роботою за фахом і іншим досвідом. Якщо ви хочете присвятити себе тій справі, якій навчаєтесь, а не просто заробляти гроші, можна почати працювати на добровільних умовах і за невеликі гонорари. Наприклад, навчитися писати якісні тексти можна в тому випадку, якщо мати постійну практику. Ви давно визначилися з напрямком, тепер потрібно себе зарекомендувати. Видання із задоволенням беруть студентів журналістів для роботи фрілансером. Це дистанційна робота, і завдання ви можете виконувати у зручний для вас час. Якщо ви вчитеся в першу зміну, тоді у вас друга половина дня абсолютно вільна, її і можна присвятити роботи. І навпаки, якщо ви вчитеся в другу зміну. Фріланс діє і для інших спеціальностей, наприклад, юристи, бухгалтери тощо можуть набувати досвід без відриву від навчання.

2. Вільне відвідування
Зараз українські виші пропонують вільне відвідування занять. Це дуже зручно, тобто, ви відвідуєте тільки ті предмети, які встигаєте, а весь інший час працюєте. У цьому випадку навіть можна працювати навіть на постійній основі.

3. Стажування
Часто стажування припускає неоплачувану працю чи за якісь заохочення. Не варто їм гидувати. Попрацювавши рік-два на добровільних засадах, ви зможете вписати в ваше резюме цю компанію, і у вас буде певний досвід роботи, причому практичний.

4. Для себе
Досвід роботи - це не обов'язково робота на компанію. Під час навчання у вас є дуже багато часу, який ви можете витратити на свої особисті досягнення. Наприклад, якщо ви задумали написати книгу, зробіть це! Виконавши величезний шлях від задумки, написання, редагування і нарешті - видання, ви отримаєте величезний досвід, який з гордістю можете уявити майбутньому роботодавцю.
У студентські роки людина визначається зі своїм вибором. Часто буває, що мрія не збігається з реальністю. Наприклад, мріяли працювати в суді та захищати людей, а насправді - це безсонні ночі над книгами із законами, нерви та велика відповідальність. Тому саме в університеті можна отримати досвід і спробувати себе скрізь, для цього є дуже багато часу.
У кожному разі, книги - це суха теорія, а поваритися в професії - це абсолютно інше. Книги не вчать, як діяти у форс-мажорних обставинах, відповідати правильно й іншим нюансам.

sunny7.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад