Чому віддати перевагу молодому спеціалісту

В даний час не вщухають суперечки про те, що все-таки краще - вузька або широка спеціалізація. Свої переваги є як в одному, так і в іншому випадку. Судити про них варто виходячи з конкретної ситуації. Часто так буває, що фахівець широкого профілю починає працювати в якійсь одній сфері, досягаючи там значних результатів і згодом працює в більш вузькій області.

Вузька спеціалізація: за та проти
У вузькій спеціалізації є свої переваги і недоліки. До плюсів можна віднести насамперед те, що працівник є професіоналом своєї справи. Він постійно удосконалює свої навички, досягаючи вершин майстерності у своїй професії.
Природно, такий працівник, особливо, якщо він представляє якусь дуже затребувану спеціальність, завжди легко знайде собі гарне місце на ринку праці. Часто на таких працівників оголошується справжнє «полювання», коли відразу декілька роботодавців пропонують йому вакансію та вигідні умови співпраці. У цьому випадку людина з вузькою спеціалізацією має можливість вибрати для себе найбільш підходящий варіант.
Яким би майстром своєї справи не був вузькоспеціалізований працівник, йому може бути нелегко в працевлаштуванні, якщо його спеціальність не затребувана на ринку праці або користується невеликим попитом. У цьому випадку, у нього не буде шквалу пропозицій, йому самому доведеться досить довго шукати підходящу роботу, а на знайдене вакантне місце може бути досить велика кількість претендентів і високі конкурсні вимоги. До того ж, надлишок попиту на вакансію може призвести до того, що роботодавець може запросто запропонувати не найкращі умови, розуміючи, що працівник готовий погодитися і на них, аби тільки отримати заповітне місце.
Ще один недолік вузької спеціалізації полягає в тому, що фахівець заглиблюється в певну область і розвивається тільки в одному напрямку. Звичайно ж, для багатьох компаній - це відмінна можливість найняти працівника, якому не потрібне довге навчання. Він вже буде володіти тематикою і все що потрібно - лише ознайомитися зі специфікою роботи фірми.
Саме з цієї причини багато хто вибирає вузькоспеціалізовану освіту і після її отримання продовжують розвиток у цьому напрямку. Але тут ж і криється величезний мінус. Такий фахівець закриває для себе двері в інші області, іноді навіть суміжні і в зв'язку з прогресом науки та техніки ризикує залишитися не при справах, якщо його професія з часом втратить актуальність.

Плюси та мінуси широкої спеціалізації
Зваживши всі за та проти, багато хто доходить висновку, що краще спробувати досягти успіху в декількох областях і віддають перевагу широкої спеціалізації. Спеціаліст з великими знаннями в своїй галузі здатний вирішувати безліч завдань. Він може замінити кілька кадрів з вузькою спеціалізацією.
З одного боку, здається, що це просто ідеальний варіант для роботодавця - людина-оркестр, яка може одночасно або послідовно виконувати декілька поставлених завдань, тим самим заощаджуючи кошти компанії.
Але тут виникає інша проблема. Якщо такий працівник - справжній професіонал в кількох суміжних областях, його зарплатні запити можуть перевищувати в кілька разів ті суми, які компанія готова запропонувати кільком вузькопрофільним фахівцям. Водночас, висококваліфіковані кадри широкого профілю зустрічаються вкрай рідко. У більшості випадків трапляються працівники, які або спеціалізуються в одній області і мають невеликі пізнання в іншій, мають поверхневі знання відразу в декількох областях, тому навряд чи можуть відповідати вимогам компанії.
В якості висновку можна зазначити, що кожен вибирає для себе свій шлях. Хтось прагне реалізувати себе в конкретній області, а хтось вважає, що кращий вибір - це отримання широкопрофільних знань. І в першому, і в другому підході є свої переваги та недоліки. У кожному разі, віртуозно оволодіти професією і побудувати кар'єру допоможуть працьовитість і любов до своєї справи.

naim.ru

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад