Корисне молоді при пошуку роботи
В жорстоких умовах сьогодення людині важко знайти роботу яка б повністю її влаштовувала. А молодому спеціалісту без досвіду роботи після закінчення навчання взагалі важко витримати конкуренцію в успішному працевлаштуванні.
Ні для кого не секрет, що багато керівників прагнуть отримати вже сформовані кадри, тобто професіоналів, які мають значний досвід роботи, і можуть швидко «влитися» в будь-який колектив. Молодим фахівцям знайти роботу дійсно непросто. Однак попри це деякі з працедавців зацікавлені й у тих працівниках, які щойно розпочинають трудову біографію, адже такі спеціалісти вносять у колективи нові думки, бачення. Вони гнучкіші, швидше навчаються та сприймають нові тенденції.
Освіта має дуже важливе значення. Якщо у вас є вища освіта, це дійсно плюс. Тим не менш, освіта - це не панацея. Молоді фахівці можуть обійняти не лише посаду за своєю спеціальністю, але також і посади близькі до здобутої освіти. Найголовніше те, що, як правило, молоді фахівці мобільні, ініціативні.. Саме з цієї причини дуже багато великих компаній неодмінно звернуть свою увагу на молодого і амбітного фахівця, який прагне отримати роботу і подальший кар’єрний ріст.
Звичайно, при пошуку роботи дуже важливо мати якісно складене резюме. Резюме - документ, від якого залежить, чи запросять вас на співбесіду. Тому слід приділити йому максимум уваги, адже дрібна неточність в ньому може коштувати вам гарної роботи.
Неодмінно вкажіть свою освіту, а також вкажіть місце, в якому ви стажувалися. При проходженні стажування ви отримуєте характеристику своєї діяльності, яку можна також прикріпити до свого резюме. Перерахування місць роботи, навіть не за фахом (у літній час багато студентів мають можливість підробляти) досить бажано, тим не менш, в даному питанні варто бути дуже уважним, не пишіть зайвого. Постарайтеся, щоб роботодавець розгледів у вас відповідальну людину. Складіть резюме так, аби роботодавець бачив у ньому не ваші навички, яких ще немає, а ваш потенціал. Якщо в оголошенні про вакансію просять надіслати фото, не забудьте його додати. Потурбуйтеся про супровідний лист. Він має бути коротким та інформативним.
Наступний етап це співбесіда з роботодавцем.
Співбесіда має бути моментом розкриття ваших здібностей і особливостей. Спрямуйте розмову на тему того, що ви вмієте, опишіть свої можливості, зверніть увагу на своє стажування і практику. І не забувайте бути оптимістичним і доброзичливим. Великої помилки припускаються ті претенденти, хто на першій зустрічі з кадровиком або з роботодавцем виявляє зайву скромність. Постарайтеся вже на співбесіді стати для роботодавця і кадровика просто приємним співрозмовником, готовим і до напруженої роботи, і до добрих стосунків з колегами. Поводьтеся в новій обстановці і з новими людьми відкрито і доброзичливо – роботодавець це обов’язково відзначить. Не спізнюйтеся на співбесіду. Виявіть на співбесіді активність. Підготуйте заздалегідь відповіді на запитання, що зустрічаються найчастіше.
Стриманість і добрий смак в одязі також допоможуть вам справити при першій зустрічі позитивне враження.
А взагалі не бійтеся починати з малого: з невеликої заробітної плати, незначних посад. Проте бажано, щоб це все-таки була робота за спеціальністю (якщо, звичайно, ви збираєтеся працювати за цим профілем у майбутньому).
Не потрібно витрачати свій дорогоцінний час на пошуки роботи за допомогою рекрутингових агентств - вони, як правило, займаються працевлаштуванням фахівців із великим досвідом роботи, а не новачків.
А взагалі звертайтеся у великі фірми та компанії. Навіть якщо ви не бачили ніякого оголошення про набір співробітників на вподобане вами підприємство, завжди існує вірогідність щодо можливості пройти тут стажування або практику. Ну, а якщо пощастить, то, можливо, знайдеться й вакансія вашого профілю, про яку просто не оголошували.
І, нарешті, головне: потрібно налаштувати себе на успіх і, не зупиняючись, щодня невтомно шукати роботу, використовуючи для цього всі можливості.
www.dcz.gov.ua/lug/control/uk/index
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
7006
5823
124
5
120
2
125
3
125
4
126
5
125
7
122
6
121
5
122
4
126
6
120
3
123
28
120
4
127
9
119
4
116
4
122
4
116
4
124
4
124
8
122
2
119
4
123
3
123
2
120
0
118
0
133
3
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Харкові складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 19167 грн.
Jobs.kh.ua
- 9857 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...