9 міфів про роботу жінок у чоловічому колективі
Хто з жінок не мріяв опинитися в чоловічому колективі, сподіваючись на підтримку та опіку? Варто замислитись про розвінчання популярних міфів та поміркувати над правильною поведінкою жінки на роботі серед чоловіків.
Міф №1
Справжні чоловіки знають, що жінка — тендітне створіння, тому всіляко підстраховують дам на «крутих поворотах», вчасно подають руку і захищають від лютих нападів керівництва.
Насправді, як тільки ви переступили поріг «чоловічого квітника», для своїх нових співробітників ви вмерли як слабка істота. Ніхто не прощатиме вам помилки, не втиратиме сліз. Натомість можуть грубо відповісти і зробити некоректне зауваження. І річ зовсім не в тім, що чоловіки безтактні й твердолобі, а просто такі правила гри в їхній команді: жорстока боротьба, де є переможці й переможені, і неодмінний приз — гроші чи успіх. Тому жінка в чоловічому колективі — не слабка ланка. Вона — рівноправний гравець.
Міф №2
У чоловічому колективі дама завжди перебуває під пильною увагою. Гарні сукні, вишукані прикраси, стильний макіяж і витончені парфуми забезпечать панянці замилування всіх і стрімке просування по службі.
Даремно стараєтеся: чоловіча братія настільки захоплена роботою, що навряд чи зауважить, чим від вас пахне. Ну не звертають вони уваги на такі дріб’язки — у цьому й полягає особливість чоловічої психології. Хоча отримати запрошення на філіжанку кави жінка таки може...
Отже, правильно вдягайтеся. В жіночому одязі неодмінно має бути яка-небудь деталь чоловічої «уніформи». Необов’язково штани. Нехай це будуть піджак чи жилет, нашийна хустинка, яка імітує краватку.
Міф №3
Варто дамочці пококетувати, як усі відразу кинуться за нею упадати, а хтось, можливо (чого на світі не буває?), запропонує руку й серце.
Шукати коханого на робочому місці — справа безперспективна. На службі чоловіків як людей, що націлені на успіх, насамперед хвилює те, наскільки дама буде корисною в роботі, а вже потім — її інші якості. Якщо ж пані вміє тільки стріляти очима, то їй швидко присвоять «почесний» титул «Міс курячі мізки».
Спосіб виживання: бути асом у своїй справі. Тому зусилля краще спрямувати на навчання та поглиблення професійних навичок. Навіть найчванливіший чоловічий колектив буде схилятися перед професіоналом будь-якої статі.
Міф №4
Дамі, яка потрапила в чоловічий колектив, краще одразу забути про те, що вона — жінка.
Ви, звісно, можете перейняти їхній стиль поведінки, проте «своєю» в чоловічому колективі не станете. Чоловіки на рівні підсвідомості відчувають: твердий, агресивний стиль для жінки — чужий.
Будьте великою «акторкою» і використовуйте особисту чарівність. За прогнозами футурологів, у чоловічому світі XXI століття виживе «жінка-хамелеон», яка уміє швидко переключатися з однієї ролі на іншу. Залежно від ситуації треба бути то бойовою подругою, то мудрою жінкою.
Міф №5
З чоловіками легко знайти спільну мову і потоваришувати. Досить «у ролях» розповісти колезі, який шеф недобрий, поскаржитися на безгрошів’я і, заглядаючи в очі, поцікавитися, як він учора провів вечір, і той назавжди перейметься до дами симпатією.
По-перше, на відміну від жінок, які реалізують себе у стосунках, чоловіки самостверджуються в роботі, а тому не занадто пориваються дружити. По-друге, вони дуже бояться емоцій. У їхньому середовищі побутує такий стереотип: якщо пані бурхливо висловлює сум чи розчарування (неважливо що, головне — демонструє емоції!), вона... істеричка.
Отже, виявляйте якнайменше бурхливих емоцій і не обтяжуйте співрозмовника своїми проблемами.
Міф №6
Якщо на даму підвищив голос колега, мовчати не можна — це обмежує її жіночі права. Потрібно віддячити тим самим і... розплакатися. Нехай його з’їдять докори сумління.
Тому дайте раду грубіяну «по-науковому». Ні в якому разі не дратуйтеся — нюх на адреналін у чоловіків анітрохи не гірший, ніж у собак. Відповідайте спокійним тоном — це вгамовує. Парируйте дуже тихо, оскільки слух у них гірший, ніж у жінок, горланю доведеться зменшити гучність. Витримуйте паузи. Як не дивно, цей прийом дозволяє чоловіку зрозуміти, що в цей момент відчуває пані, і «переключитися».
Пам’ятайте неписане правило чоловічого колективу: якщо тебе «дістали» і довели до паніки — ти програв.
Міф №7
Чоловіки — це істоти, які абсолютно не пристосовані до життя. Жінці, яка потрапить у чоловічий колектив, доведеться стати їм рідною матір’ю і господинею будинку.
Звичайно, полити квіти і почастувати домашнім пирогом — справа гарна, і дамі за це подякують. Але не піддавайтеся на провокацію: у глибині душі чоловіки впевнені, що, демонструючи свою турботу, жінка ніби пропонує обмін: я вам — догляд, ви мені — свої могутні плечі, за якими я сховаюся від відповідальності. Тому хазяйновитих жінок у чоловічих колективах, як правило, залишають на другорядних ролях, доручаючи їм нудну, монотонну роботу.
Спосіб виживання: набратися сміливості й спрямувати материнський інстинкт в інше русло. Оскільки господиня і турботлива мати — не найпопулярніші ролі серед чоловічої братії, подбайте про благополуччя власної творчості й реалізації своїх талантів.
Міф №8
Оскільки чоловіки — люди справи, вони будуть тільки вдячні за поради й цінні вказівки, які компетентна пані щедро роздаватиме праворуч і ліворуч.
Будь-яка порада, яку дає колега-жінка (навіть якщо вона слушна), сприймається чоловіками як критика. Недаремно чоловіки придумали правило: «Послухай жінку і зроби навпаки».
Треба не критикувати, а хвалити. Якщо ваша мета — довести, що ви є профі, якщо ви хочете змусити чоловіків прислухатися до ваших порад, то згадаєте, що кожен чоловік є трохи павич. Тому робіть їм компліменти і хваліть, хваліть. Це чудова психологічна підтримка для будь-якого представника сильної статі — він одразу «розпустить хвіст» і... сам прибіжить до вас радитися.
Міф №9
У чоловічому колективі складно призвичаїтися. Ці буки і забіяки на кожному кроці хочуть підколоти, принизити, скривдити, накричати, вилаяти і дати зрозуміти, що жінка — істота другого сорту.
Насправді ці буки можуть виявитися славними хлопцями. Просто будьте нормальною людиною, знайте правила гри в чоловічому колективі й виконуйте їх, залишаючись при цьому жінкою.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
7006
5823
124
5
120
2
125
3
125
4
126
5
125
7
122
6
121
5
122
4
126
6
120
3
123
28
120
4
127
9
119
4
116
4
122
4
116
4
124
4
124
8
122
2
119
4
123
3
123
2
120
0
118
0
133
3
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Харкові складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 19167 грн.
Jobs.kh.ua
- 9857 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...