У січні працівників найчастіше шукали в переробній промисловості
У січні 2014 кількість вакансій, заявлених роботодавцями в Україні, склала 58 тис. робочих місць. Це на 23% більше, ніж у грудні минулого року і на 7% - ніж січні 2013, повідомили в Державному комітеті статистики.
За даними Держстату, на одну вільну вакансію в цілому по країні сьогодні припадає дев'ять безробітних: на 10 вакансій - 91 осіб (у грудні показник склав 103 людини, в січні минулого року - 96 осіб). Причому, по областях навантаження кардинально відрізняється. Наприклад, у Києві на 10 вакантних місць припадає 10 осіб, а у Хмельницькій області - відразу 453.
У січні працівників найчастіше шукали в переробній промисловості: на неї припадає кожна п'ята вакансія, зареєстрована в центрах зайнятості України. На другому місці за популярністю виявилася сфера державного управління, оборони та обов'язкового соціального страхування (кожна сьома вакансія). На третьому - оптова та роздрібна торгівлі, а також ремонт автомобілів і мотоциклів (кожна восьма вакансія).
Найактивнішим попитом користувалися «робітники з інструментом» (18,7% від загальної кількості вакансій), а найменш затребуваними виявилися працівники сільського та лісового господарства, а також риборозведення (1,6% від загальної кількості вакансій).
У той же час, за даними Держстату, кількість зареєстрованих безробітних в країні за січень збільшилася на 7,7% і становила на кінець місяця 525,1 тис. осіб. Допомогу по безробіттю в січні отримали 373,2 тис. осіб, його середній розмір склав 1175 грн.
В агентствах з підбору персоналу скромніше оцінили попит на нових працівників. Його оцінюють в 5%. Зростання інтересу роботодавців пояснюють сезонним чинником і тим, що роботодавці підвищують вимоги до працівників (це викликає накопичення пропозиций з вакансіями).
«Попит на співробітників виріс на 5% за січень у порівнянні з груднем. Потрібні працівники в галузі, де кількість хороших фахівців обмежена. Найбільший попит спостерігається на фахівців у сфері продажів (менеджери з продажу, по роботі з клієнтами). Ця тенденція зберігається завжди, за будь-якої економічної ситуації в країні. Також у січні був активний попит на ITшніков. Саме в цій сфері працівників переманюють за допомогою нематеріальної мотивації: все рідше пропонується підвищення зарплат, але при цьому фірми надають корпоративні кредити, поїздки для всієї родини в Карпати, влітку на море, медичну страховку, ігрові кімнати з пінг-понгом. Зростає попит на працівників медичної сфери, можливо, це сезонна тенденція. В цілому, роботодавці стали більш вибагливі - підвищують вимоги до співробітників. Не квапляться з пошуком, витрачають на нього більше часу», - розповіла аналітик міжнародного кадрового порталу HeadHunter Уляна Ходорівська.
За даними експертів, зріс попит і на працівників сфери обслуговування, а також на всі позиції вакансій в супермаркетах.
«Потрібні водії таксі, продавці-консультанти, оператори контакт-центрів і інші фахівці, в яких компанії постійно потребують через плинність кадрів. Є плани з розвитку великих роздрібних мереж: персонал потрібен від продавців до заввідділом і директорів в супермаркети. Якщо подивитися на загальний список оновлюваних і нових вакансій, то можна побачити там і провізорів, й ІТ-фахівців, і бухгалтерів, і асистентів і, звичайно, менеджерів з продажу», - конкретизувала нам контент-експерт порталу Rabota.ua Тетяна Пєшкова.
Незважаючи на зростання попиту на персонал, роботодавці поки не планують підвищувати зарплати.
«Персонал набираємо. Людей знаходимо без проблем, так що немає потреби везти когось з регіонів. Зарплати поки не підвищували і не плануємо цього робити», - сказав в інтерв'ю генеральний директор мережі супермаркетів «Новус»Ігор Ланда.
Аналогічні тенденції нам підтвердили і в інших торгових мережах. «Персонал набираємо, є висока плинність кадрів. Частіше за інших потрібні продавці і персонал технічних відділів: кухарі, м'ясники. Додаткових бонусів для залучення працівників немає. Тим більше, зараз не та економічна ситуація. До кризи (листопада-грудня) поетапно підвищували зарплати: сукупно за 2013 рік вони зросли на 10%. Але з кінця осені оклади підвищувати перестали, проте і зниження немає», - директор мережі супермаркетів «Варус» і «Єва» Руслан Шостак.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
7006
5823
124
5
120
2
125
3
125
4
126
5
125
7
122
6
121
5
122
4
126
6
120
3
123
28
120
4
127
9
119
4
116
4
122
4
116
4
124
4
124
8
122
2
119
4
123
3
123
2
120
0
118
0
133
3
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Харкові складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 19167 грн.
Jobs.kh.ua
- 9857 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...