5 кращих корпоративних звичок

Проводити грані між поганим, хорошим і кращим - це суб'єктивний чи об'єктивний підхід? Якщо говорити про корпоративне управління, то існують певні технології, які приносять відчутну користь бізнесу. Марина Корсакова підібрала п'ять таких.
«Краще - ворог гарного», - кажуть ті, хто відмовляється прагнути до досконалості. Але ми - не з таких. Рішуче відмовившись від поганих звичок, і виробивши гарні, ми підготуємося до кращих технологій корпоративного управління. Отже...
Краща звичка № 1: проводити навчання «без відриву від виробництва»
Ви можете купувати тренінги у зовнішнього провайдера. Це буде ефективно, якщо ви витратите час і проведете разом з тренером «кастомізацію», тобто наситите однаковий для всіх тренінг вашими унікальними галузевими та корпоративними прикладами.
Але додатково до цього ви можете ввести в звичку невеликі навчальні формати, постійні.
Кожен керівник знає - його співробітникам є чому повчитися: як організовувати робочий день, як проводити переговори, як презентувати продукт, як дотримуватися високих сервісних стандартів... Так чому б не організувати обмін ефективними техніками «біля верстата»?
Резюме: багато, часто, у справі і маленькими порціями - таке навчання більш ефективне, ніж дводенний «глобальний» тренінг в приміському пансіонаті.
Краща звичка № 2: будувати культуру конструктивного ставлення до помилок і бережливого ставлення до досвіду
Конструктивне ставлення до помилок - це виправити, проаналізувати і в майбутньому запобігти. Деструктивне ставлення до помилок - це злякатися, заховати і сподіватися, що не спіймають.
Якщо один з ваших двадцяти семи співробітників приховав свою помилку, значить, зберігається ризик, що в різний час з різним ступенем тяжкості цю саму помилку здійснять всі 27. Якщо він довіряє вам достатньою мірою, щоб говорити про помилки відкрито, ви зможете мінімізувати втрати.
Резюме: трапилася помилка - змінюйте процес. Фіксуйте зміни в операційних документах. Відділяйте помилки, допущені через ідіотизм і халатність, від тих, в яких ви, як менеджер, винні самі: недомовленість, неопрацьованість, неузгодженість. Караючи за помилки другого типу, ви їх не виправите, проте прищепите підлеглим звичку зводити до вашого приходу кілька потьомкінських сіл. Краще інвестуйте в культуру відкритості та спортивного азарту в пошуку можливостей працювати краще.
Краща звичка № 3: готувати зміни
Навіть найкращі нововведення проваляться, якщо проводити їх «з кондачка», - але навіщо так робити? Весь світ менеджменту визнав «управління змінами» однією з найважливіших областей, розроблено безліч схем та організаційних технологій, що дозволяють мінімізувати ризики і дискомфорт.
Резюме: непідготовлені зміни - це явний або прихований саботаж, це безсистемні рухи в усі сторони одночасно і велика ймовірність, що все повернеться на попередні позиції, після того як «осяде піна». Тільки авторитет керівництва буде трішечки підірваний. Тому плануйте зміни, залучайте співробітників, сприяйте мотивації, проектуйте PR-супровід проекту.
Краща звичка № 4: покращувати якість управління проектами
Навіть якщо ви не вважаєте свою організацію проектною, проекти у вас є. Погодити будь-який документ, запустити співпрацю з новим клієнтом, підготувати зібрання - це проект. І він підкоряється тим самим принципами, що і масштабні космічні справи. Тому керівники повинні проповідувати «проектний підхід до вирішення завдань» і навчати персонал бачити фази проекту, планувати час, проміжні точки та ресурси, а також збирати команду, візуалізувати мету, писати проектні документи.
Резюме: ви станете на голову вище 80%вітчизняних компаній, якщо просто навчите своїх співробітників чітко прописувати цільові результати, завдання, терміни та відповідальних за своїми проектами і використовувати прописане для коректної комунікації.
Відправте ключових співробітників на солідний тренінг з «Управління проектами», а пізніше поставте їм завдання зробити аналогічне навчання для інших співробітників, але з конкретними кейсами на внутрішньокорпоративному матеріалі - тут вам і навчання, і мотивація, і шлейфовий ефект для всієї компанії.
Краща звичка № 5: віддавати належне ораторському мистецтву
Адже вам все одно знадобляться «корпоративні цінності» і «командоутворюючі заходи», вірно? Побудуйте їх навколо моди говорити зрозуміло та красиво, нехай яскрава, переконлива мова стане корпоративним видом франтівства.
Проведіть навчання ефективній аргументації і влаштуйте дебати на актуальні для вашої галузі теми - чудове «прокачування експертності» для всіх присутніх.
Резюме: Гарний виступ - це приємно й ефективно. Тільки уявіть, наскільки простіше стане корпоративне життя, якщо всі публічні виступи будуть гарними.

www.e-xecutive.ru

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад