Як скласти ідеальне резюме
Як написати ідеальне резюме? Щоб скласти ідеальне резюме, його потрібно "підганяти" під кожну вподобану вами вакансію. Якщо для вас це зайві трудовитрати, процес можна оптимізувати, склавши декілька резюме по кожному з профілів роботи чи посад, що цікавлять вас. Наприклад, якщо вам цікава робота асистента керівника і перекладача, резюме повинні відрізнятися. Такі резюме будуть оптимальні при пошуку роботи, і про як їх написати ми і розповімо вам зараз.
Найголовніше в резюме - подача інформації. Метою резюме є привернення уваги представника роботодавця при першому ж знайомстві. Не менш важливо справити сприятливе враження і спонукати роботодавця запросити вас на співбесіду. Тому при написанні резюме потрібно підкреслити ваші сильні сторони і замаскувати те, що роботодавець може вважати недоліком. Якщо врахувати, що на прочитання резюме роботодавець витрачає всього кілька хвилин, важливо не тільки привернути увагу роботодавця, але і виділитися з потоку кандидатів і запам'ятатися.
Як же оптимально представити найбільш важливі для роботодавця факти і дані, як скласти ваше резюме так, щоб воно стало ефективним інструментом для пошуку роботи і "маркером" вас як успішного кандидата?
У резюме повинні бути:
1. Біографічні дані та інформація про професійний досвід;
2. Позитивна відповідь на питання роботодавця - підходите ви на вакансію, що ним анонсується;
3. Ваші персональні "фішки" - відмінності, навички та вміння, які зможуть додатково зацікавити роботодавця і спонукатимуть його запросити вас на співбесіду.
Оптимальне резюме дозволяє швидко дізнатися головне про кандидата, не відволікаючись на зайву інформацію. Правильно скомпонована інформація дозволяє роботодавцю сформулювати додаткові питання і не записувати необхідні дані про кандидата. Це скорочує час обробки резюме, підвищує ефективність співбесіди і сприяє позитивному враженню на представників роботодавця.
Найбільш звично для роботодавця хронологічне резюме - досвід роботи у зворотному хронологічному порядку з перерахуванням усіх місць роботи і назв підприємств. Краще скласти резюме в хронологічно-функціональному форматі: разом зі стажем описати досягнення на кожному місці роботи. Ці досягнення потрібно оцифрувати так, щоб цифри були адекватні та вагомі. Важливо при цьому вкластися в одну-максимум дві сторінки. Краще створити два резюме - коротше для розсилки і докладне - за запитом рекрутера або щоб брати з собою на співбесіду. Резюме потрібно написати стандартним шрифтом 10-12 розміру і структурувати так, щоб інформація легко читалася.
Оптимальною вважається наступна структура резюме:
1. Контактні дані (ПІБ, адреса, можна без вказівки квартири, наприклад, телефони та e-mail ) і фото (якщо потрібно по функціоналу працювати "обличчям компанії").
2. Мета (чітко і коротко розповісти, на яку посаду і чому претендує власник резюме).
3. Освіта (у зворотному порядку, спочатку ВНЗ, потім курси та тренінги - якщо відповідають профілю і можуть додати вам шансів на працевлаштування).
4. Професійний досвід (в зворотному порядку). Досвідченому фахівцеві потрібно описати останні 3-5 місця роботи і період не більше 10 років (решту тільки згадати), а кандидату з мінімальним досвідом краще вказати якомога більше практичного досвіду роботи і включити інформацію про прослухані спецкурси і пройдені тренінги. Потрібно вказати виробничі досягнення на кожній посаді в конкретних формулюваннях.
5. Додаткові навички - краще вказати те, що характеризує вас як працівника, але не відноситься до вашого безпосереднього функціоналу - наявність прав (краще, якщо є і водійський стаж), іноземні мови (якщо не потрібні в основному функціоналі), володіння ПК (в т.ч. і нестандартним ПЗ). Якщо у вас є хобі, що допомагає вам розвиватися і самовдосконалюватися - опишіть його.
Найпоширеніші помилки і помилки, що дратують, рекрутерів:
1. Неграмотність і помилки при написанні дат, телефонних номерів і т.д.;
2. Вживання довгих фраз і хитромудрих слів (копі-паст з посадової інструкції, наприклад);
3. Опис обов'язків шаблонними фразами (резюме "ні про що") або дуже короткий опис;
4. Згадка конфіденційної інформації;
5. Недоречний креатив при оформленні або спроби проявити почуття гумору.
Виходячи з вищеописаного, оптимальне резюме - це опис саме тих професійних навичок і особистісних компетенцій, які значимі для позиції, на яку ви претендуєте.
Тому правильно скласти резюме не під вашу кандидатуру, а під вимоги конкретної вакансії, з урахуванням корпоративної культури майбутнього роботодавця. І тоді резюме стане дійсно вашим надійним помічником у пошуку роботи.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
7006
5823
124
5
120
2
125
3
125
4
126
5
125
7
122
6
121
5
122
4
126
6
120
3
123
28
120
4
127
9
119
4
116
4
122
4
116
4
124
4
124
8
122
2
119
4
123
3
123
2
120
0
118
0
133
3
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Харкові складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 19167 грн.
Jobs.kh.ua
- 9857 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...