Як переселенцям знайти своє місце у мирному житті

Державна служба зайнятості безкоштовно консультує, надає списки вакансій та допомагає в пошуках роботи.
Люди, які переселяються до різних районів України з тимчасово окупованих територій Криму та зі східних областей, де орудують терористи, крім розміщення, їжі та речей першої необхідності, дуже потребують роботи і заробітку. Адже вони розуміють, що волонтери й місцеві мешканці не зможуть весь час утримувати їх за свій рахунок. «УК» поцікавився у Державній службі зайнятості, хто і де може їм допомогти знайти місце, куди докласти працю рук своїх.
Нам розповіли, що тут є Єдина база вакансій по всій Україні, ця інформація перебуває у вільному доступі й буде надана всім, кому вона потрібна. Для цього навіть не обов’язково офіційно реєструватися. Просто на запит одразу нададуть інформацію про вакансії, навчальні заклади, підприємства, установи та організації, з якими співпрацює служба занятості, проконсультують з питань законодавства у сфері праці та зайнятості, а також запропонують послуги з професійної орієнтації — яких саме фахівців і у якій кількості потребує конкретна місцевість.
А для тих, хто має бажання стати на облік у будь-якому ЦЗ, є можливість зробити це незалежно від місця перебування чи реєстрації.
До речі, у Державній службі зайнятості «Урядовому кур’єру» розповіли, що з 1 травня по 12 червня цього року до центрів зайнятості України звернулося 304 особи з числа жителів Донецької та 113 осіб — із Луганської областей. Найбільше донеччан звернулися до Київського міського — 72 особи, Запорізького та Дніпропетровського — по 26 осіб відповідно центрів зайнятості. За сприяння служби зайнятості працевлаштовано 41 переселенець з Донецької та 23 переселенці — з Луганської областей. Статус безробітного отримали 161 житель Донецької та 59 — Луганської областей, у тому числі 158 особам призначено виплату допомоги з безробіття (117 людей — з Донеччини, 41 людина — з Луганщини).
Усі послуги Державна служба занятості надає безкоштовно. За детальнішою інформацією слід зверталися до будь-якого найближчого до вас центру зайнятості.
Для реєстрації слід мати:
· паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу;
· облікову картку платника податків;
· трудову книжку;
· документи про освіту;
· у разі потреби — військовий квиток.
Якщо людина зареєструється у Державній службі зайнятості, їй обов’язково допоможуть:
· у пошуку підходящої роботи — постійної або тимчасової;
· отримати необхідну інформацію та консультації;
· якщо є бажання — взяти участь у оплачуваних громадських роботах;
· пройти професійну підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації, зокрема з видачею ваучера для вікової категорії «45+»;
· отримати статус безробітного.
Інформаційно-довідкова телефонна система
· 0-800-50-50-60 — зі стаціонарного телефону
· 730 — з мобільного
Інтернет-портали: www.dcz.gov.ua та www.trud.gov.ua

www.ukurier.gov.ua/uk

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад