Як написати резюме, що продає
Літо - час, коли співробітники компаній традиційно йдуть у відпустку, а багато з неї вже не повертаються, підшукавши більш цікаве місце роботи. Багато гучних кадрових перестановок відбуваються саме в літній період. Щоб потрапити на роботу мрії, потрібно вміти себе вигідно продати за допомогою резюме. Одна з найвідоміших хедхантерів рунета, Олена Володимирська, поділилася з передплатниками своїй Facebook-сторінки кількома простими порадами про те, як правильно скласти резюме, що продає. «Якщо у вас адекватний вакансії досвід, хоч як пишіть - помітять і знайдуть. Але ось біда - найчастіше вам здається, що ваш досвід релевантний, а ось рекрутеру - навпаки», - пише Володимирська. Що робити у випадках, коли шуквач не дуже впевнений у своїх силах, але дуже хоче потрапити на роботу?
1. Вказати свій KPI
Алена пише про те, що всі резюме діляться на «правильні» та «неправильні». «Правильні» написані за американською моделлю. Там, крім опису посадових обов'язків, за кожним місцем роботи є KPI. Іншими словами, кожного разу, описуючи минулу роботу, потрібно вказати у вимірних показниках (грошах, штуках, часу, відсотках), що відбувалося з продуктом (проектом, відділом) з початку і до кінця роботи. «Наприклад: відтоді, як я став вести цей блог, кількість читачів збільшилася (ЗА РІК) на 80 000 осіб. Або - за рік моєї роботи у відділі продажів кількість проданих машин збільшилася на 300%», - пише Володимирська.
Немає такої роботи, ефективність якої не можна обчислити, вважає експерт. Для журналіста це може бути кількість переглядів статей, для вчителя - кількість учнів, що надійшли в кращі виші країни.
У цьому випадку наймач бачить, що шукач - адекватний фахівець, чию роботу можна оцінити, і що він, як мінімум, подумав над своїм резюме. А в резюме це зустрічається рідко, пише Володимирська.
2. Написати супровідний лист
Цей інструмент практично ніхто не використовує. «Листи або взагалі не пишуть, або в них пишуть пекельну погань «Доброго дня. Багато читаю вас в фб і ось вирішив відгукнутися на вашу вакансію, бо вважаю вас кращим рекрутером». По-перше, ні фіга ви так не вважаєте. По-друге, що мені дають ці лестощі? Грошей вони мені не дають», - пише рекрутер.
У супровідному листі повинні бути відповіді на два питання:
Навіщо ви цій компанії?
Навіщо ця компанія вам?
Перш ніж писати резюме на вакансію, краще пошукати дані про компанію, подумати над тим, чому відкрита саме ця вакансія. Подумати, які у вас переваги для неї. Тут підійде все, що не можна вмістити в резюме: дипломні роботи, хобі, мрії.
Експерт наводить приклад гарного супровідного листа:
Я хочу працювати продукт-менеджером у банку, бо вже півтора року паралельно зі своєю роботою розробляю фінансовий стартап (посилання), знаю всіх основних гравців індустрії, у своєму стартапі реалізував такі-то цікаві рішення (перерахування рішень) і давно хочу зосередитися на роботі саме в банківському секторі. На жаль, мій стратап не має достатніх ресурсів для масштабної реалізації, але на його прикладі, зрозумівши основні особливості роботи в банківському онлайні, я хотів би зосередитися саме на цьому секторі.
Я знаю вас як найбільш онлайн інноваційний банк, і впевнений, мої знання і досвід стали б в нагоді.
3. Що не потрібно робити
Іноді на вакансію приходить більше тисячі відгуків. Тому рекрутери розуміють, як претендентові важливо виділитися в потоці резюме. Як виділятися не варто:
не потрібно писати резюме у віршах,
не потрібно писати розгорнуту розповідь про своє життя (резюме повинно бути структурованим),
не потрібно робити резюме-інфографіку, якщо ви не дизайнер. «Найчастіше ми, не бажаючи розгадувати інфокросворди, відкладаємо ці резюме на потім», - пише Олена,
не присилати листи в стилі «Я раніше ніколи не шукав роботу, тому у мене немає резюме. Посилаю замість нього посилання на відгуки про мої статті».
Якщо підсумувати, то ознаки резюме, що продає, є такими: стислість, структурованість, правильний супровідний лист, опис посадових обов'язків у вигляді вимірних KPI.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
7006
5823
124
5
120
2
125
3
125
4
126
5
125
7
122
6
121
5
122
4
126
6
120
3
123
28
120
4
127
9
119
4
116
4
122
4
116
4
124
4
124
8
122
2
119
4
123
3
123
2
120
0
118
0
133
3
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Харкові складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 19167 грн.
Jobs.kh.ua
- 9857 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...