Яку професію обрати тим, хто любить тварин

Якщо ви любите тварин і хочете пов'язати з ними свою професійну кар'єру, не варто думати, що шлях у вас один - у ветеринарні лікарі. Існують і інші професії, пов'язані з тваринами. Ви можете вибрати одну з них, якщо любите братів наших менших, але байдужі до медицини.
Зрозуміло, професія ветеринара залишається однією з найвідоміших професій, пов'язаних з тваринами. Ветеринари потрібні у ветеринарних клініках, в зоопарках і на підприємствах з розведення тварин, в розплідниках, притулках і готелях для домашніх вихованців.
Однак далеко не всім любителям тварин до душі професія ветеринара. Хтось не бажає вивчати хімію, анатомію, фізіології, мікробіологію та інших дисципліни. Хтось не готовий дивитися на те, як страждають і помирають тварини, а іноді й присипляти їх самостійно - адже в деяких випадках навіть лікар не може нічим допомогти. А хтось просто не хоче мати справу з господарями своїх пацієнтів.
Якщо це ваш випадок, можливо, вас зацікавить робота продавця-консультанта в зоомагазині. На цю посаду часто беруть людей і без спеціальної освіти, але вам все одно потрібно приготуватися до того, що доведеться вчитися і дізнатися багато нового про тварин, адже ваше завдання - не просто продати клієнтові товар, але і при необхідності кваліфіковано проконсультувати його з питань догляду за тими чи іншими тваринами.
Також ви можете влаштуватися на роботу в готель чи притулок для тварин, зоопарк, і, таким чином, спробувати себе в ролі робітника по догляду за тваринами. Зазвичай, на цих посадах мати спеціальну освіту не потрібно, але й високої зарплати очікувати теж не варто. У багатьох притулках через проблеми з фінансуванням за тваринами взагалі доглядають волонтери.
У зоопарках також потрібні фахівці з різних видів тварин - герпетологи, іхтіологи і т. п. У цьому випадку потрібно мати вищу біологічну освіту. А в сфері сільського господарства затребувані зоотехніки і зооінженери - фахівці з розведення, годівлі сільськогосподарських тварин. На зоотехніка навчають у середніх спеціальних навчальних закладах, на зооінженера - у вузах.
Якщо ви любите собак, вам може підійти професія кінолога. Цим словом позначається група професій, пов'язаних з розведенням, дресируванням та доглядом за собаками. Так, кінологи - інструктори займаються безпосередньо дресируванням собак. Причому напрямків дресирування теж існує величезна кількість, від загального курсу дресирування до підготовки собак-поводирів.
Потрібні кінологи і на виставках собак - експерти-кінологи виступають в ролі суддів, а лендлери займаються підготовкою тварин до виставки. Існують навіть дієтологи, фітнес-інструктори та психологи для собак.
Якщо ви отримали професійну освіту в галузі педагогіки, психології, лікувальної фізкультури або медицини, ви можете пройти спеціальні курси і спробувати себе в лікування і реабілітації людей за допомогою спеціально навчених собак. Пет-терапія в нашій країні поки що маловідома, але це перспективний напрямок.
Для любителів коней існують такі професії, як конюх, берейтор (фахівець з навчання та об'їжджування), тренер в кінно-спортивному комплексі, фахівець з іпотерапії і т. п. Зрозуміло, всі ці професії вимагають спеціальної підготовки.
У зоомагазинах, спеціалізованих салонах краси для тварин і кінологічних центрах потрібні грумери - фахівці з професійної стрижки та гігієни собак і кішок. На грумера вчать на спеціальних курсах, де майбутнім фахівцям розповідають про анатомію і психологію тварин, вчать користуватися спеціальними інструментами і поводитися з різними тваринами. Не перестає грумер вчитися і протягом усієї своєї професійної діяльності.
Можна також спробувати свої сили в розведенні тварин. Але в цьому випадку потрібно досконально вивчити не тільки особливості тварин, яких ви збираєтеся розводити, а й нюанси ринку збуту. Заводчик - це фахівець з тварин і бізнесмен в одній особі. З одного боку, від нього вимагається справжня любов до тварин, основи ветеринарних знань, навички догляду за тваринами; з іншого - юридичні та економічні знання, а також стартовий капітал.
Як бачите, професій, пов'язаних з тваринами, багато. Основні вимоги до тих, хто хотів би за ними працювати - любов до тварин і готовність постійно вчитися, якщо не в спеціалізованому навчальному закладі, то на практиці.

www.dcz.gov.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад