З цікавістю про нове

Від людини XXI століття вимагається особлива мобільність і комунікація, здатність адаптуватись до жорсткої переміни умов життя, культурного середовища та зміни професій. Показником глобальної мобільності людини є універсальна освіта, здатність рухатись, мобілізуватись і вчитись все життя. Зі зміною економіки змінюються пріоритетні сфери діяльності, виникає потреба в нових фахівцях, змінюється форма зайнятості.
Дуже часто сьогодні виникає такий термін, як «фрілансер» - вільнонайманець, який сам шукає собі проекти, може одночасно працювати на декілька фірм. В Україні фрілансерами переважно називають людей, що виконують будь-яку роботу через мережу інтернет віддалено. Фрілансери працюють у більшості випадків через інтернет у таких видах діяльності як журналістика, програмування, веб- та графічний дизайн, переклад, консультування, продаж товарів та інше. Найбільш популярні серед фрілансерів рерайтинг і копірайтінг це переписування текстів де не треба проявів творчості.
Інформаційні технології розвиваються дуже стрімко і тут існує велика кількість різних професій. ІТ-сфера це загальносвітовий тренд. Розвиток нових технологій, ринку електронних приладів, усе більша потреба в знаннях із галузі комп’ютерної техніки, бізнесу й аналітики, поява нових об’єктів для дослідження, нові мови програмування, дають на ринок праці спеціалістів зі створення віртуальної реальності, ігрових бета-тестерів, програмістів в області квантового комп’ютінгу, веб-програмістів, веб-дизайнерів та інше. Все більше професіоналів саме «компьютерних професій» називають е-лансерами. Це виключно високо кваліфікаційні працівники в ІТ-сфері. За проведеними дослідженнями Україна входить до 10 країн, де більша кількість спеціалістів цієї сфери належать до е-лансерів.
Технологічні фактори знижують залежність працівника від роботодавця і дають змогу самостійно виходити на ринок праці з метою реалізації своїх послуг. Інформаційні та комунікаційні технології дають можливість для нових форм організації праці, в життя увійшов такий термін, як «віддалена робота», коли передача та отримання інформації підтримується шляхом новітніх комунікацій. При постійному розвитку ринку таких послуг формується своя інфраструктура, яка представлена своїми інтернет-сайтами, «біржами віддаленої роботи», і це не тільки місце зустрічі пропозиції та попиту, а і свої правила поведінки, і механізми контрактних відносин.
Якщо ви вважаєте, що саме така робота для вас є бажаною, то необхідно остерігатися недобросовісних роботодавців, які можуть не виплатити заробітну плату, таких, на жаль, в інтернеті багато.
Робота такого характеру потребує посидючості і вміння працювати наодинці, не всім до вподоби відсутність спілкування. Також не є реальними можливості кар’єрного росту. Ще одна важлива річ -відсутність офіційного працевлаштування, а значить: незахищеність пенсійного майбутнього, відсутність соціального захисту.
Якщо Ви вирішили, що саме «фріланс» - зручний для Вас вид зайнятості, то радимо прорахувати всі «за» та «проти» та пам’ятати: виплати матеріальної допомоги по безробіттю, лікарняні та пенсійні нарахування залежать від Вашого страхового стажу.

www.dcz.gov.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад