Які професії обирати тим, кому швидко все набридає
Не так просто вибрати професію, якщо сьогодні щиро захопився одним, завтра переключився на інше. Ким бути тим молодим людям, яким потрібні постійна різноманітність, зміни, рух?
Звичайно, будь-яка професія вимагає відповідальності і виконання тих чи інших професійних функцій, хочеться того чи ні. Але все ж можна спробувати пошукати компроміс між своїм темпераментом і реальністю. Повністю переробити себе складно, адже це властивість вроджена. Нестійкість інтересів, швидке переключення уваги, підвищена емоційність характерні для людей з темпераментом холерика, і їм, дійсно, протипоказана монотонна, одноманітна робота.
Пропонуємо кілька варіантів професій, що дозволяють отримати достатню різноманітність у діяльності.
Зверніть увагу, в першу чергу, на журналіста. Мабуть, ця та професія, яка при бажанні дає можливість дуже різноманітного спектру для діяльності. Починаючи з того, наскільки різниться робота у журналіста в друкованому виданні, на телебаченні, на радіо, в електронному виданні, в прес-службі і PR-службі організації. При певних зусиллях ви зможете змінювати місце роботи, отримуючи кожного разу зовсім нові умови роботи і завдання. Журналіст також має досить широкий вибір об'єктів праці. Він кожного разу, так чи інакше, працює зі словом, але ж може розповідати як про людей, так і про театральні прем'єри, як про наукові досягнення, так і про новини світського життя. У журналіста є можливість з кожним новим матеріалом занурюватися в абсолютно новий і незнайомий світ. Різною може бути і сама діяльність - від інтенсивного спілкування з різними людьми до дослідницької роботи з документами. Такого широкого спектру діяльності, мабуть, немає в жодній іншій професії.
Якщо ви товариська людина, подумайте про професію організатора свят. При творчому підході до цієї роботи для кожного замовлення вам належить розробити унікальний сценарій. Це робота із замовниками, безпосереднє проведення заходу, інтенсивна організаторська діяльність. При цьому свято швидко проходить, і з'являється можливість переключитися на нове замовлення - нудьгувати ніколи.
Здобувши освіту менеджера в рекламній сфері, ви також знайдете досить широкий спектр застосування професійних навичок. Робота незмінно буде включати в себе і комунікацію, і аналітичні звіти, і творчість. Особливу увагу можна звернути на сферу BTL -маркетингу. BTL-менеджер займається організацією рекламних акцій (презентацій, дегустацій і так далі). Кожна акція унікальна, при цьому робота включає в себе необхідність домовлятися з людьми, а також підбір персоналу для проведення акції, розробку сценарію акції, аналіз результатів та написання звітів для керівництва і клієнта.
Зверніть увагу на професію копірайтера. Це творча професія, головне завдання якої - генерування ідей. Причому сьогодні він може розробляти концепцію рекламної кампанії нового розважального центру, завтра - писати рекламну статтю про новий лікарський препарат, а післязавтра - складати сюжет телевізійного ролика. Жодних шаблонів, кожне замовлення доводиться починати з чистого аркуша. Крім безпосередньо творчості, робота включає в себе переговори з замовником, пошук необхідного матеріалу.
Взагалі, будь-яка творча професія дає менше шансів занудьгувати - актор, художник, режисер, музикант, фотограф, дизайнер, іміджмейкер... Традиційно вважається дуже різноманітною робота на телебаченні.
Не так давно з'явилася професія «менеджер проектів». Завдання такого фахівця - запустити «з нуля» бізнес-проект. Щоразу змінюється специфіка проекту - сьогодні він організовує кадрове агентство, завтра - косметологічну клініку, а післязавтра - цех з виробництва меблів. Потрібно швидко розібратися в тонкощах нової справи, підібрати відповідних фахівців, вирішити всі організаційні моменти. Після того, як проект буде чітко організований, менеджер приступає до наступного, залишаючи поточні завдання на інших фахівців.
Постійна зміна вражень забезпечена також в професіях, пов'язаними з роз'їздами по країні та світу: гід, геолог, географ, археолог і так далі...
Гарні вчителі та вихователі також говорять, що в їх професії нудьгувати не доводиться, кожен день ставить нові завдання, кожна дитина потребує індивідуального підходу.
На іншому полюсі - професії, для яких більш характерна одноманітність і монотонна діяльність: робота з документами (архіваріус, комірник, бібліотекар, оператор ПК), бухгалтерська діяльність, водіння транспорту, оператори різних механізмів, касир, операціоніст в банку, коректор, перекладач текстів, лаборант, нотаріус.
Чи означає це, що при виборі однієї з рекомендованих професій ви гарантуєте собі, що вона ніколи не набридне? Звичайно, ні. Так, ці професії дають більше шансів для різноманітної діяльності, але надалі все залежить тільки від самої людини.
Адже, насправді, практично будь-яку професію можна сприймати як нудну і одноманітну, а можна - як захоплюючу і різнобічну. Багато в чому це залежить від настрою, від підходу до справи.
Набриднути може найцікавіша професія. І в той же час в будь-якій професії можна розвиватися, освоюючи нові грані майстерності. У будь-якій професії можна загрузнути в рутині, а можна додати частку творчості. Якщо є рух, зміна - нудьгувати не доведеться. Чекати, що хтось прийде і урізноманітнює життя не варто. Можна сказати й так: швидко набридає те, в що не вкладаєш душу, частинку себе. Завжди буде швидко набридати те, що робиться, тому що «так прийнято», «так треба», все, що так чи інакше нав'язано, а не усвідомлено вибрано. Враховуйте і це при виборі професії.
І ще один нюанс. Якщо вам стає «нудно» кожні місяць - два, за що б ви не взялися, значить, варто уважніше придивитися до себе і пошукати причини такої ситуації. Крім описаних вище моментів, подумайте, може, словом «набридло» ви прикриваєте своє розчарування, коли досягли бажаних успіхів у діяльності? Чи вам все швидко «набридає» саме в той момент, коли зустрічаються перші труднощі? А може, це просто перевантаженість, і так позначається загальна втома? Запитайте в себе, дайте чесну відповідь, і тільки тоді ви зможете зробити усвідомлений вибір.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
7006
5823
124
5
120
2
125
3
125
4
126
5
125
7
122
6
121
5
122
4
126
6
120
3
123
28
120
4
127
9
119
4
116
4
122
4
116
4
124
4
124
8
122
2
119
4
123
3
123
2
120
0
118
0
133
3
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Харкові складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 19167 грн.
Jobs.kh.ua
- 9857 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...