Чи добре вам буде в цій компанії?

Чи підійде вам корпоративна культура роботодавця, підхід до спілкування, робочий розпорядок та інше? Зробіть три кроки і знайдіть відповіді на ці питання.
1. Прийдіть перед співбесідою раніше. Посидьте на рісепшині/у відділі кадрів. Послухайте. Зверніть увагу, як вас зустріли: наскільки привітно, формально/неформально. Можна прогулятися коридором і запитати співробітників компанії, де знаходиться їдальня/туалет/переговорна кімната. Наскільки дружньо і докладно вам відповіли? Звичайно, спілкування з 2-3-ма співробітниками - не показник, але все це можна використовувати як джерело інформації.
Поспостерігайте, як колеги спілкуються між собою. Якщо хтось звертається з проханням, як реагують? Загалом, постарайтеся під час візиту до роботодавця зробити невеликий зріз спостережень і потім проаналізуйте результати.
2. Знайдіть у LinkedIn або в інших соціальних мережах контакти людей, які працюють в компанії. Не обов'язково запитувати в лоб: «Чи добре вам там працюється?» Сформулюйте м'якше: «Ви б порадили мені влаштуватися на роботу в цю компанію? Чому?».
3. Задайте на співбесіді кілька запитань про корпоративну культуру, перспективи просування та інші важливі моменти. Питання, знову ж таки, краще не задавати в лоб. Неправильно: «Чи є у мене перспективи зростання в цьому підрозділі?». Правильно: «Могли б Ви навести приклади людей, яким вдалося побудувати кар'єру в цьому підрозділі? Скільки часу для цього знадобилася, і що привело їх до успіху?»
Прощання після співбесіди, до речі - теж показовий момент. Наскільки ввічливо з вами попрощалися? Чи пообіцяв ейчар передзвонити і повідомити про результати, або забув?
Після співбесіди співвіднесіть отриману інформацію з собою. Наскільки комфортно ви б почували себе в цій компанії і, головне, змогли б продуктивно працювати? Якщо відповідь позитивна, чудово. Якщо є сумніви - можливо, випробувальний термін зробить картину більш повною.

www.blog.trud.com

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад