5 фраз, які відштовхують HR-менеджерів
Ейчари рекомендують після співбесіди поцікавитися результатом зустрічі, якщо роботодавець мовчить і не повідомляє про результати. Зробити це можна по-різному. Краще - так, щоб не викликати роздратування, більш того - додати собі балів в очах роботодавця. Нижче - список ідей, які не варто використовувати при спілкуванні з роботодавцем або ейчаром (таке спілкування після співбесіди найбільш доречно по e-mail).
«Ви обіцяли зателефонувати в четвер, а зателефонували в п'ятницю»
Звучить як звинувачення. «Цей претендент не розуміє, що я працюю над десятками вакансій, і не завжди процес виявляється завершеним до запланованого терміну», - ось що думає ейчар, і шукач стає йому менш симпатичним.
Почекайте ще кілька днів, а потім напишіть, що чекаєте рекомендацій щодо подальших кроків, необхідних, щоб роботодавець отримав про вас більш повне враження.
«Ну і де ж ви ?!»
Пошук роботи повинен бути наполегливим, і ви повинні бути тверді у своїх намірах, але це не стосується тону, яким ви питаєте про результати співбесіди.
Проявіть терпіння, покажіть, що ви розумієте, наскільки складні завдання вирішує HR-менеджер.
Щоб нагадати про себе, поцікавтеся, яку ще інформацію про себе ви можете надати, щоб розширити уявлення роботодавця про ваші можливості. При такому формулюванні ви не вимагаєте, а показуєте важливість результату для вас і готовність до подальшої співпраці.
«Чекаю хоч якоїсь відповіді за результатами співбесіди»
Невірно. Ви не чекаєте аби якої відповіді. Подібна фраза видає нетерпіння. Уява ейчара тут же малює картину: претендент не зводить очей з телефону і за першим ліпшим дзвінком готовий вистрибнути з душу, щоб не упустити важливого роботодавця.
Так, ви хочете знайти роботу, але ви цінуєте себе і очікуєте, що вас оцінить роботодавець.
Таке формулювання більш вдале: «Я хотів (-а) б дізнатися, на якій стадії перебуває рішення щодо моєї кандидатури».
«У мене є інша пропозиція. Ви там вже вирішили чи ні? »
Ейчар розуміє, що у вас можуть бути інші пропозиції, але в глибині душі сподівається, що ви хочете працювати саме в цій компанії, і вам цікава ця вакансія. Тому прийом, який має відтінок шантажу, захоплення не викличе.
Можна звернути увагу ейчара на наявність у вас іншої пропозиції, але зробити це м'яко. Наприклад, так: «Я проходив відбір в іншу компанію, і мені зробили пропозицію про роботу. Я повинен дати відповідь у п'ятницю. Зорієнтуйте мене, будь ласка, коли ви приймете рішення щодо моєї кандидатури».
«Я розчарований (-а), що ви мені не відповіли»
Ви можете бути дуже засмучені, але утримайтеся від докорів у бік роботодавця. У багатьох компаніях зв'язуються тільки з тими претендентами, які пройшли відбір - інших повідомляють по електронній пошті або не повідомляють зовсім (до речі, про це може бути сказано на співбесіді - що відповідь ви отримаєте, тільки якщо вона буде позитивною, так що слухайте уважно).
Процес відбору може затягнутися з незалежних від ейчара причин. Найнеприємніше - написати різкий лист, не знаючи, що процес відбору ще йде. Нетерпіння, виявлене в такій ситуації, закриває двері в компанію, де шукач проходив співбесіду.
Навпаки, позитивний фінальний акорд у спілкуванні може одного разу відкрити для фахівця можливість отримати роботу саме тут.
Тому найкраща фраза, якою ви зі свого боку можете закінчити спілкування, звучить приблизно так: «Я радий (-а), що познайомилася з вашою компанією і буду радий (-а), якщо ви повідомите мені про вакансії, в яких можуть бути корисні мої навички та досвід».
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
7006
5823
124
5
120
2
125
3
125
4
126
5
125
7
122
6
121
5
122
4
126
6
120
3
123
28
120
4
127
9
119
4
116
4
122
4
116
4
124
4
124
8
122
2
119
4
123
3
123
2
120
0
118
0
133
3
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Харкові складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 19167 грн.
Jobs.kh.ua
- 9857 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...