Каверзні запитання на співбесіді: ваші сильні та слабкі сторони
Питання про найсильніші та найслабші сторони часто заганяють в глухий кут шукачів під час співбесіди. Це природно, адже в повсякденному житті ми не так часто замислюємося про таке. Експерт з пошуку роботи Елісон Дойль дає кілька простих порад, як підготуватися і відповісти на них.
Питання про ваші слабкі сторони, по суті, має кілька рівнів - хоча воно і стосується ваших недоліків, але в результаті роботодавець повинен почути про ваші позитивні риси як кандидата. Існує кілька прийомів, як це реалізувати.
1. Розкажіть про несуттєві для роботи якості
Один з ефективних підходів - розповісти про риси, які не матимуть ніякого впливу на вашу майбутню роботу. Наприклад, якщо ви влаштовуєтеся на позицію фінансового консультанта, можете сказати, що не дуже гарні в публічних виступах. При цьому постарайтеся підкреслити свої сильні сторони, наприклад, відзначивши, що ви дуже добре знаходите спільну мову в розмовах тет-а-тет.
2. Відзначте риси, які ви виправили
Ще один підхід - розповісти про ті негативні риси, які були у вас раніше, але над якими ви вже попрацювали і виправили. Так ви продемонструєте, що готові розвиватися і виправляти недоліки.
Наприклад, ви можете згадати, що раніше занадто мало часу приділяли своїй родині, але освоївши одну з технік тайм-менеджменту, тепер у вас вистачає часу на все. Розкажіть докладно, які кроки ви робили і який результат. Застосовуючи цей прийом, варто, як і в першому пункті, зосередитися на несуттєвих для посади рисах, щоб ваші професійні навички не ставилися під сумнів.
3. Перетворіть негатив на позитив
Тут все залежить від подачі. Постарайтеся представити деякі свої якості таким чином, щоб для компанії вони виглядали привабливими. Наприклад, надмірна увага до деталей або звичка по кілька разів перевіряти виконану роботу може здаватися нав'язливою в звичайному житті, але буде позитивно позначатися на роботі при створенні проектів.
Слідом за питанням про ваші недоліки, як правило, йде питання про ваші сильні сторони. Воно може здатися дуже простим, однак воно є одним з найважливіших на співбесіді. Ставлячи його, роботодавець намагається розгадати, чи дійсно ви найкраще підходите на цю посаду. Щоб успішно відповісти на це питання, потрібно враховувати кілька моментів.
Будьте переконливим і бийте в точку - розкажіть про позитивні риси, які безпосередньо стосуються роботи і відповідають вимогам роботодавця.
По-перше, не мимрить. У цей момент ви повинні бути як можна більш переконливим. Приготуйте відповідь на це питання заздалегідь і без зволікання дайте її.
По-друге, розкажіть тільки про ті риси, які безпосередньо стосуються роботи. Тут саме час бити в ціль. Заздалегідь уважно прочитайте список вимог до вакансії і виділіть 3-4 якості, які найкращим чином зіставляються з вимогами роботодавця. Наприклад, якщо ви влаштовуєтеся на роботу перекладачем - говоріть про свої лінгвістичні якості, а якщо це позиція PR менеджера - про креативні і нестандартні підходи до роботи.
По-третє, приготуйте приклади. Продумайте приклади на кожен виділений вами пункт. Це допоможе вам бути більш переконливим і дасть можливість не бути голослівним. Крім того, так ви будете підготовлені, якщо роботодавець попросить більш детально зупиниться на якомусь з пунктів.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
7006
5823
124
5
120
2
125
3
125
4
126
5
125
7
122
6
121
5
122
4
126
6
120
3
123
28
120
4
127
9
119
4
116
4
122
4
116
4
124
4
124
8
122
2
119
4
123
3
123
2
120
0
118
0
133
3
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Харкові складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 19167 грн.
Jobs.kh.ua
- 9857 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...