Ледачі співробітники і як з ними боротися

Ледачий, безініціативний співробітник заражає своїм негативним прикладом всіх інших працівників компанії, тому особливо важливо припиняти бездіяльність на корені, а краще вчасно проводити профілактичні заходи.

Не завжди така поведінка співробітників є наслідком природної ледачості. Дуже часто навіть у хороших працівників трапляються періоди зниження внутрішньої енергії внаслідок можливих проблем зі здоров'ям або в особистому житті, стресів і елементарного недосипу. У подібній ситуації дуже важливо отримати цей бракуючий заряд енергії від свого керівника.

Давайте розглянемо найпоширеніші приклади низької ефективності працівника:

Людина за своєю природою завжди чимось зайнята. Навіть те, що ми називаємо неробством, все ж передбачає під собою певні дії. Одним з таких дій є імітація бурхливої ​​діяльності, коли працівник перебуває в постійній суєті, робить якісь незначний дзвінки, бігає з кабінету в кабінет. Стіл його постійно завалений паперами, купа розпочатих і незакінчених справ... Швидше за все такий працівник втомлюється в кінці робочого дня, проте рівень ККД його буде дорівнює нулю.

Інший вид низької ефективності - це довге розгойдування. Працівник починає свій день з чашки кави в розмові зі співробітниками, потім він обов'язково прочитає новини і подивиться погоду. Звичайно ж, потрібно не забути покурити. Потім настає час обіду і післяобідньої спроби сісти, нарешті, за робочий стіл і почати щось робити.

Дуже часто монотонність щоденних обов'язків починає пригнічувати, і працівник намагається всіма способами замінити одну діяльність на іншу. Наприклад, отримавши термінове завдання від керівництва, співробітник приділяє весь свій час на його виконання, не здійснюючи свої щоденні обов'язки. Такі дії часто призводять до простою не тільки його власної роботи, але і роботи інших, пов'язаних за прикладом конвеєра, співробітників

Ще однією причиною низької віддачі працівників може з'явитися бюрократизована система управління персоналом, коли кожен свій крок працівник повинен фіксувати в звітах, заявах, пояснювальних тощо. Такий підхід в управлінні часто відбиває у співробітників бажання проявляти ініціативу і, замість заповнення «зайвих папірців», вони воліють виконувати свої обов'язки «за накатаною».

Однак однією з найнебезпечніших ситуацій низької віддачі співробітників є зневажливе, негативне ставлення керівництва. Таке ставлення до особистості працівника і його роботи може негативно позначитися навіть на найперспективніших кадрах. Постійне очікування критики на свою адресу геть відбиває бажання не тільки вдосконалюватися, а й просто виконувати свої рутинні обов'язки. Такий підхід не дозволяє співробітнику розкритися, самореалізуватися і докласти певних зусиль для розвитку компанії. Правильний підхід до співробітника передбачає не тільки метод батога і пряника. Керівник повинен уміти мотивувати своїх працівників, заряджати їх азартом, вселяти в них впевненість у власних силах і морально підтримувати.

Грамотно побудована кадрова політика деколи є основоположним моментом в русі компанії до нових висот.

Керівник повинен відчувати своїх підлеглих. Його завдання відсіяти дійсно бездіяльних працівників, щоб не створювати негативні прецеденти і надихнути, запалити співробітників, які здатні принести користь компанії.

Крім словесного мотивуючого діалогу, необхідно ще створити дійсно комфортні умови роботи. Спільні обідні перерви з начальством, можливість відвідувати фітнес-клуби і регулярні корпоративні виїзди сприяють згуртуванню колективу і змушують працівників любити те, чим вони займаються. Саме позитивне ставлення до роботи і керівництва часто є найголовнішим мотиватором для більшої віддачі своїх ресурсів на благо компанії.

http://trud.gov.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад