Як нагадувати про себе після співбесіди
Чи потрібно писати листа після співбесіди
Thank you letter не є обов'язковим. Його наявність або відсутність практично не впливає на фінальне рішення про кандидата. Швидше це інструмент бізнес-етикету, який дає можливість трохи виділитися на тлі інших кандидатів, підкреслити зацікавленість в компанії і продемонструвати навички ділового спілкування. Направляти thank you letter можна через кілька годин після зустрічі або на наступний день. Якщо на співбесіді було кілька людей і вони поділилися з вами контактами, можна відправити лист всім учасникам.
Лист не повинен бути об'ємним. Навряд чи хтось буде перечитувати опис ваших кар'єрних досягнень і причини, через які компанія повинна вибрати саме вас. Краще написати лаконічний лист: подякувати за організацію зустрічі і висловити своє бажання продовжити спілкування.
Як нагадувати про себе
Я б не рекомендувала телефонувати рекрутеру або співробітнику компанії, з яким ви спілкувалися, якщо вони самі не запропонували вам цей варіант для зв'язку. Часто вже на інтерв'ю компанії позначають терміни, в які планують повернутися до кандидата з відповіддю. Буде доречним наприкінці зустрічі самостійно уточнити формат подальшої взаємодії: коли вам чекати зворотний зв'язок і чи буде зручно, якщо ви нагадаєте про себе листом або дзвінком після закінчення цього часу.
Якщо конкретний термін з вами не обумовили або цей термін уже минув, цілком припустимо нагадати про себе ввічливим листом. У листі потрібно представитися, вказати дату минулої зустрічі, яку позицію ви обговорювали, і поцікавитися, чи прийнято рішення щодо вашої кандидатури. Можна додати, що у вас немає мети квапити компанію з рішенням: ви лише нагадуєте про себе, тому що дуже зацікавлені в вакансії (або роботі саме в цій компанії).
Що дратує, а що вітається
Абсолютно точно не варто завалювати рекрутера листами і дзвінками. Це навряд чи допоможе процесу, а швидше нашкодить: цілком імовірно, вас вважатимуть надмірно нав'язливим. Якщо c вами обмовляли дату наступного контакту, не варто намагатися виходити на зв'язок раніше.
Якщо ви телефонуєте рекрутеру вночі на особистий номер, який він вам не давав, ви ризикуєте справити не найкраще враження. Навіть якщо до цього успішно пройшли інтерв'ю. Сюди ж відносяться ситуації, коли кандидати приходять в компанію без запрошення на інтерв'ю. Само собою, лист-нагадування або дзвінок від кандидата в робочий час навряд чи викличе негативні емоції, особливо якщо ви про це домовлялися. Дуже важливо правильно оцінити, коли ваша ініціатива буде корисна, а коли ні.
Додавати чи рекрутера в соцмережах
Якщо ми говоримо про професійні соціальні мережі, такі як LinkedIn, ніяких обмежень тут немає. Швидше за все, сам рекрутер буде в цьому зацікавлений і надішле вам запрошення. Більшість фахівців з підбору персоналу використовують соціальні мережі як один з інструментів взаємодії з кандидатами.
Але перш ніж додавати рекрутера до друзів на Facebook або «ВКонтакті», оцініть контент вашого профілю його очима. Чи немає на вашій сторінці фото або постів, які можуть зіпсувати ваш імідж як кандидата? Для HR-менеджера ваш профіль у соціальних мережах - свого роду візитна картка.
Потрібно бути готовим до того, що деякі люди використовують соцмережі тільки для спілкування з друзями та можуть проігнорувати ваше запрошення, особливо якщо ви не знайомі.
Як залишатися в полі зору
Навіть якщо поки вас не взяли в компанію вашої мрії, варто відстежувати вакансії в очікуванні тієї, яка буде відповідати вашому досвіду. Або періодично (раз на один-два місяці) нагадувати про себе листом. Але тут важливо знати міру.
Відгукуватися на всі вакансії без розбору в надії, що хоч на якусь із них вас запросять, - шлях невірний. Компанія може оцінити це як нерозбірливість у побудові кар'єри.
Важливо розуміти, що ані рекрутер, ані HR-менеджер не зацікавлені в затягнутих переговорах з кандидатами. На жаль, на поточний момент етап взаємодії всередині компаній (особливо великих міжнародних структур) дуже довгий: надто багато учасників процесу, і часто багато людей знаходяться в різних країнах. Від відправлення резюме до першого інтерв'ю може пройти від тижня до місяця, а весь процес переговорів з компанією може зайняти від півроку до року.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
7006
5823
124
5
120
2
125
3
125
4
126
5
125
7
122
6
121
5
122
4
126
6
120
3
123
28
120
4
127
9
119
4
116
4
122
4
116
4
124
4
124
8
122
2
119
4
123
3
123
2
120
0
118
0
133
3
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Харкові складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 19167 грн.
Jobs.kh.ua
- 9857 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...