П'ять простих порад про те, як знайти нову роботу в кризу

Ринок праці змінився. Кандидатів стало більше, ніж вакансій. Конкуренція посилилася. Рішення про прийом на роботу приймаються довго. Зростає кількість «наречених», які так і не вирішили прийняти пропозицію. «Це не робота мрії», - все частіше чую від кандидатів.

Як в нинішній ситуації прийняти вірне рішення? Універсальних рецептів немає. І все ж, дозволю собі кілька порад.

1. Дауншифтинг не в моді. Не затягуйте з вибором між працею і відпочинком. Якщо ви знаходитесь в пошуку роботи більше року, є ризик з привабливого кандидата перетворитися на маргінального дауншифтера.

2. Почніть з адекватної оцінки себе на ринку праці, де тепер відбирають кращих з кращих, а не кращих з тих, хто висить на робочих сайтах. Вашою конкурентною перевагою в даній ситуації може виявитися гнучкість у питанні про зарплату, готовність швидко вийти на роботу, а також... гранична чесність: ніколи не брешіть, розповідаючи про причини втрати роботи, навіть якщо вам неприємно про це згадувати.

3. Не втрачайте можливості. Подумайте про аргументацію, коли відмовляєтеся від пропозиції: це раціональні причини або емоційні? Якщо вам не подобається бренд компанії, це ще не привід відмовитися від роботи. Уявлення про роботодавця можуть змінитися після зустрічі з її представником. Не робіть поспішних висновків, не полінуйтеся приїхати на зустріч, навіть якщо її результати здаються вам вельми сумнівними.

4. Що робити, якщо робота цікава, але грошей пропонують менше, ніж хотілося б? Навіть якщо ви працевлаштовані, можливо, варто погодитися на цікаву роботу «на виріст» - заради важливих знань і зв'язків. У моїй практиці часто бували випадки, коли усвідомлено йдуть на зниження, щоб отримати новий виток у кар'єрному зростанні. Сприймайте це як навчання зі стипендією: потім окупиться.

5. Втім, якщо ви працюєте, думати про зміну напрямку діяльності варто лише в тому випадку, якщо ви дійсно впевнені, що не любите те, чим займаєтеся зараз. В інших випадках краще продовжити займатися тим, що подобається і найкраще виходить. Не варто кидати справу всього життя навіть заради грошей. Грошова мотивація, як відомо, діє кілька місяців.


http://uainfo.org/

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад