Особливості пошуку роботи сьогодення
На сьогодні, багато хто зіштовхнувся з проблемою безробіття. Ця проблема достатньо широко висвітлюється в засобах масової інформації. Безробіття – це загальна соціальна проблема і невід’ємна складова частина ринкової економіки.
В наш час «ринок праці» вже перестав бути просто економічним терміном. Адже, для мільйонів людей трудова діяльність є, як основним джерелом доходів, так і основним полем особистісної реалізації.
Сучасний ринок праці характеризується певними особливостями: нестабільність, динамічність (рухливість), відкритість, конкурентність тощо. Однією з характерних особливостей ринку праці є його нестабільність. Заробітна плата фахівців може коливатися. Розвиток чи спад в тій чи іншій галузі диктує потребу в фахівцях чи навпаки. Звідси, і формування заробітної плати. Крім цього, попит на представників тієї чи іншої спеціальності залежить від фінансово - економічної ситуації в країні.
Не дивлячись на часті випадки втрати роботи, найбільш обширним і різноманітним є ринок праці в Києві. Крім державних закладів, промислових підприємств і вітчизняних компаній широкого профілю, в столиці України розміщені офіси та представництва зарубіжних фірм. Цим організаціям необхідні спеціалісти різноманітної кваліфікації – від прибиральниці до керівника.
Столиця, в порівнянні з іншими регіонами, характеризується більш сприятливою ситуацією на ринку праці. Кількість вакантних місць і рівень оплати праці в Києві вище, ніж по Україні в цілому. Але необхідно враховувати, що ціни на послуги та товари, транспорт, також вартість житла в столиці вищі ніж в регіонах. Наприклад, витрати на оренду житла можуть складати до 50 - 70% від заробітної платні. Тому слід добре подумати, перш ніж змінити місце проживання.
Великий вплив на ринок праці здійснює політична ситуація в країні і соціальна захищеність громадян. Показники необхідні для гармонійного розвитку трудових взаємовідносин – стабільність економіки, відлагодженість правової бази і системи оподаткування. Ці показники наразі, не в повній мірі можуть забезпечити потреби людей, тому слід виходити з того, що є в наявності.
Тим, хто зараз знаходиться в пошуку роботи слід скористатися всіма можливостями, які надає служба зайнятості та активізувати власний потенціал задля того, щоб відшукати своє місце в тій чи іншій професійній діяльності.
Слід зазначити, що вимоги до працівників зростають. Сьогодні роботодавці ставлять перед персоналом набагато вищі вимоги стосовно професійної підготовки та самої особистості працівника.
Складнощі на сучасному ринку праці сприяють «природньому відбору» серед спеціалістів. Серед професійних якостей більше всього цінуються:
- вміння формувати чіткі цілі та досягати їх;
- вміння працювати в режимі багатозадачності
- гнучкість та швидкість мислення разом з блискавичною реакцією на зміни;
- здатність працювати під тиском та в стресовій ситуації;
- вміння вести успішні перемови та врегульовувати конфліктні ситуації;
- розвинуті лідерські здібності. Здатність надихати та вести за собою людей;
- вміння раціонально використовувати мінімальні ресурси;
- ініціативність, оптимізм, розвинуті комунікативні здібності;.
- вміння працювати в команді та взаємозамінність на робочому місці (орієнтуватися в функціональних обов’язках колег).
Іншими словами, кожному шукачеві роботи слід проаналізувати свій внутрішній професійний та особистісний потенціал, засвоїти певні правила поведінки в умовах сьогодення задля того, щоб «вижити» в обставинах, які склались.
В нинішній ситуації на ринку праці вимоги роботодавців до претендентів значно зросли. Широко розповсюджена практика набору спеціалістів шляхом конкурсного відбору (з проведенням поетапної співбесіди). Розповсюджені вимоги: для службовців - вища освіта, досвід роботи, володіння ПК, знання іноземних мов; для робітничих професій – високий розряд, досвід роботи, володіння суміжними спеціальностями тощо.
В нинішніх умовах складніше всього працевлаштуватися тим, хто не готовий до перенавчання та не гнучкий до змін.
Такі шукачі практично не мають свободи маневру. В умовах дефіциту вакансій у них немає можливості розглядати одночасно декілька пропозицій, як це було раніше. Акцент ринку праці тяжіє в бік фахівців, котрі готові працювати не дивлячись на те, що можливо робота задовольняє не всі вимоги до неї. Необхідно пам’ятати про ефект компенсації. До прикладу. Невелика заробітна плата, зате робота неподалік від дому і не витрачаються кошти на проїзд; нелегкі умови праці – позитивним аргументом буде наявна стабільність та передбачуваність на робочому місці, хороша оплата тощо.
Ринкова ціна на фахівця залежить від багатьох причин. Серед основних – освіта, вік, досвід роботи, виражене бажання працювати, а також наявність рекомендацій та вмотивованості до праці.
Роботодавці головним критерієм оцінки найманого працівника визначають його професіоналізм та високу кваліфікацію. Крім того, важлива роль відводиться таким рисам як чесність, порядність, відповідальне відношення до роботи, вміння налагоджувати зв’язки та співпрацювати в групі, вміння швидко навчатися та перенавчатися, ділитися досвідом з іншими, без перешкод адаптуватись до нових професійних умов.
Конкуренція між претендентами на вільні робочі місця постійно зростає, а перемогу у цій боротьбі одержують ті, хто найбільш підготовлений до неї.
Київський міський центр зайнятості
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
7006
5823
124
5
120
2
125
3
125
4
126
5
125
7
122
6
121
5
122
4
126
6
120
3
123
28
120
4
127
9
119
4
116
4
122
4
116
4
124
4
124
8
122
2
119
4
123
3
123
2
120
0
118
0
133
3
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Харкові складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 19167 грн.
Jobs.kh.ua
- 9857 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...