Як отримати підвищення: покроковий алгоритм від кар'єрного консультанта
Питання кар'єрного росту й розвитку - одне з найбільш поширених у кандидатів, які приходять на кар'єрне консультування. Відсутність розвитку демотивує амбітних фахівців, а іноді й змушує подивитися по сторонах у пошуках кращого роботодавця.
Діалог з собою
Перед тим, як починати діяти рішуче, пропоную розібратися - що означає для вас кар'єрний ріст?
Якщо ви чесно відповісте на питання нижче, то можете виявити, що в поняття «кар'єрне зростання» вкладаєте зовсім інше, ніж вам здавалося. Наприклад, бажання більше заробляти, освоювати нові ділянки роботи, потреба в похвалі і визнання своєї праці. І не завжди - підвищення по службі.
Отже, ось чотири питання, які допоможуть визначити, що для вас означає кар'єрний ріст:
- що для мене кар'єрний ріст?
- навіщо мені кар'єрний ріст?
- як я зрозумію, що досяг кар'єрного росту (виведіть для себе критерії: що відбувається навколо, що я відчуваю, що я роблю, як називається моя посада і т.д.)?
- що я буду робити далі (як бачу подальший кар'єрний ріст і чи бачу)?
Обмежене сприйняття
Найчастіше люди вважають, що кар'єрний ріст - це підвищення службовою драбиною з підвищенням окладу. Але це не завжди так. Традиційно виділяють кілька видів кар'єрного росту. Вертикальний зростання - підвищення по службі на вищі сходинки в ієрархії. Часто має на увазі зростання на керівні позиції з наявністю підлеглих.
Крім вертикального, є і т.зв. горизонтальний зростання. Наприклад, коли людина змінює посаду в рамках однієї компанії (наприклад, бухгалтер переходить до відділу аудиту) або розширює свій функціонал і відповідальність на поточній посаді (наприклад, бухгалтер освоює нову ділянку). Також серед варіантів горизонтального росту - поглиблення в спеціалізацію. Наприклад, все той же бухгалтер невеликої компанії переходить у велику і стає експертом тільки на одній ділянці.
Перевага горизонтального кар'єрного зростання, у порівнянні з вертикальним, - можливість нарощувати професіоналізм і рівень заробітної плати без необхідності керувати людьми.
Рух угору
Отже, що ж робити, якщо ви вибрали саме вертикальне зростання в компанії.
1. Проведіть аналіз і прийміть рішення
Насамперед проаналізуйте, які можливості кар'єрного росту є в компанії. Ви не можете перевірити і спрогнозувати все, але можете оцінити, чи розвивається бізнес, які у нього зараз потреби і які позитивні приклади кар'єрного зростання були в компанії за час вашої роботи в ній. Яку поведінку демонстрували люди, які виросли. Коли доречне рішення про відхід, і коли точно не варто чекати? Наприклад, коли компанія не розвивається, і ви не бачите тенденції до появи нових посад або розширення. Або, наприклад, коли в компанії не прийнято ростити співробітників і на керівні посади беруть людей ззовні. Також тривожним сигналом може бути те, що в компанії не прислухаються до нововведень, а в рамках своїх посадових обов'язків ви не можете розвиватися.
2. Оцініть себе
Оцініть, яких знань/навичок не вистачає вам, щоб досягти зростання. Складіть собі план розвитку. Якими знаннями володіє ваш керівник? Які знання необхідні для керівної позиції у вашій сфері? Які навчальні заходи ви можете пройти?
3. Знайдіть проблему і виріште її
Почніть дивитися ширше за посадові обов'язки. Що працює неефективно у вашій компанії? Внесіть пропозиції, як ви можете поліпшити це й реалізуйте це. Тут важливо розуміти, що реалізовувати ваші пропозиції доведеться теж вам.
4. Станьте незамінним
Почніть освоювати нові ділянки роботи. Підміняйте колег, коли вони йдуть у відпустку. Пропонуйте допомогу керівництву або, ще краще, зніміть із вашого керівника частину проблем. Беріть на себе більше, ніж очікують. Перевершуйте очікування роботодавців.
Тут важливо бути готовим до того, що ви будете робити більше, ніж вам платять, а іноді і переробляти роботу інших людей. Але натомість отримаєте цінний досвід і підвищите свою вартість в очах роботодавця і на ринку.
Зверніть увагу, я маю на увазі - не робити роботу за всіх, занурюватися в рутину, а саме вирішувати питання, за що не беруться/які не хочуть вирішувати інші.
5. Говоріть про те, що робите
Вам може здаватися, що керівник бачить вашу роботу і міг би здогадатися, що вас пора підвищувати. Але це не так. Якщо в компанії не знають про ваші очікування - то й задовольнити їх не зможуть.
Крім того, менеджмент всерйоз може не помічати ваш внесок у загальну справу. А тому під час проведення оцінки персоналу або в діалозі з керівником один на один не забувайте згадувати про виконану роботу.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
7005
5823
124
5
120
2
125
3
125
4
126
5
125
7
122
6
121
5
122
4
126
6
120
3
123
28
120
4
127
9
119
4
116
4
122
4
116
4
124
4
124
8
122
2
119
4
123
3
123
2
120
0
118
0
133
3
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Харкові складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 19167 грн.
Jobs.kh.ua
- 9857 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...