Як вибрати місце під бізнес?
- Ось, наприклад, людина зібрався відкрити де-небудь заклад. Ресторан чи бар ... без різниці. Уяви, що тобі така ідея в голову прийшла. Треба вибрати місце, є кілька варіантів. Як ти будеш вирішувати?
Я трохи подумав і сказав:
- Напевно, треба прорахувати кожен варіант. Скільки платити за приміщення, який взяти кредит, скільки виплачувати щомісяця за кредитом, скільки місць потрібно для відвідувачів, яка у них буде оборотність, скільки в середньому принесе один клієнт, скільки треба платити працівникам, які збитки, який прибуток ... Так, мабуть.
- Ось більшість і прогорить, тому що так робить, - розсміявся дядько. - Слухай, як я роблю.
Сподобалося мені, наприклад, якесь місце. Приїжджаю туди, стаю і просто дивлюся, які люди по цій вулиці ходять, які в них особи. По три-чотири години на день. День за днем, день за днем.
Не потрібно ні про що думати, нічого рахувати. Дивись, що за люди йдуть, що у них на обличчях написано - і все. Мінімум тиждень. За цей час перед тобою пройде три-чотири тисячі осіб.
Буває, й довше стояти доводиться. Але потім раптом усе стає ясно. Як туман розсіюється. Відразу розумієш, що це за місце і що тут людям потрібно. Якщо їх потреби не збігаються з тим, що мені потрібно, - значить, все, фініш. Треба міняти дислокацію і починати все спочатку.
Але вже, якщо я відчую, що наші бажання збігаються, або можна знайти компроміс, тоді удача в кишені. Залишається схопити її міцніше і не відпускати. Але щоб її зловити, доводитися, як дурневі, стояти там і в дощ, і в сніг, вдивляючись в обличчя.
А порахувати і потім можна. Я взагалі - реаліст. Вірю тільки в те, що бачу своїми очима.
Міркування, самореклама, обчислення та теорії всякі - це все в основному для тих, хто навіть власними очима нічого розгледіти не може. А таких людей у світі більшість. Чому? Сам не зрозумію. Адже по ідеї це кожен повинен вміти. Тільки треба спробувати.
- Справа, виходить, не тільки в легкій руці?
- Ну, без неї теж не обійдешся, - посміхнувся дядько. - Але цього мало. Я думаю, щоб розібратися у своїх справах, тобі треба почати з самого простого. Встати де-небудь на кутку і день за днем дивитися на людей, які проходять повз. Ніяких поспішних рішень. Це не просто, напевно, але, буває, треба зупинитися і витратити на це час.
Уривок з роману Харукі Муракамі "Хроніки механічного птаха", підглянутий мною в блозі Михайла Бекетова про рекламу, продажу та публічних виступах (mythos-mb.livejournal.com).
Фото датського фотографа Пітера Фанча, який протягом кількох днів на одному місці знімає перехожих Нью-Йорка, а потім з отриманих фотографій становить тематичні композиції.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
7005
5823
124
5
120
2
125
3
125
4
126
5
125
7
122
6
121
5
122
4
126
6
120
3
123
28
120
4
127
9
119
4
116
4
122
4
116
4
124
4
124
8
122
2
119
4
123
3
123
2
120
0
118
0
133
3
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Харкові складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 19167 грн.
Jobs.kh.ua
- 9857 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...