Чотири небезпечних омани при тривалому пошуку роботи

 

Дуже багато факторів впливають на те, скільки часу вам потрібно, щоб знайти свою наступну роботу. При цьому більшість людей все одно розчаровані тим, що їм доводиться шукати роботу набагато довше, ніж вони припускали. Їхня наполегливість може похитнутися. Щоб уникнути цього, слід пам’ятати про небезпечні помилки тривалого пошуку роботи.

Кортні Уайтхед – авторка книги «Робота в цілому: Як об’єднати духовні переконання та роботу, щоб жити повним життям». Вона визначила й описала чотири омани, які обов’язково виникають внаслідок та під час тривалого пошуку роботи.

Омана № 1: Більшість людей знаходять роботу швидше за мене

При тривалому пошуку роботи ви порівнюєте себе з друзями, родичами, колишніми колегами, й вам починає здаватися, що ваша епопея найтриваліша.

Це нормально: майже кожен шукач переживає період, коли він не відчуває себе настільки затребуваним, як сподівався.

У такі моменти варто згадати, що кожен пошук роботи унікальний. А також, що те, чого ви хочете, і те, що може запропонувати ринок, не завжди узгоджується.

Омана № 2: Чим довше шукаєш, то гіршу роботу отримуєш

Під час пошуку будь-який шукач отримує більшу ясність щодо своїх пріоритетів та очікувань від нової роботи. Тому не дивно, що ви можете стати більш гнучкими щодо певних умов.

Це не означає, що ви погоджуєтеся на неідеальну роботу через нестачу компетентності. Просто на той час, коли вам надійде пропозиція, ви будете більш поінформовані про ситуацію на ринку та більш тверезо оцінете її переваги й недоліки.

Омана № 3: Тривалість пошуку роботи віддзеркалює мою професійну цінність

Немає способу побудувати кар’єру, яка назавжди захистить вас від необхідності тривалого пошуку роботи. Навички, що мають попит сьогодні, завтра можуть втратити свою актуальність. Галузь, яка зараз активно розвиває лідерів, може виявитися неактуальною, коли вам наступного разу знадобиться робота.

Якщо ви опинилися не в «трендах» найму, не витрачайте час на те, щоб звинувачувати себе. Ви вибрали цю кар’єру з якоїсь причини, і не варто шкодувати, якщо ваша галузь занепадає. Від цього ви не стаєте менш здібним і цінним співробітником.

Будьте активні в задоволенні поточних потреб ринку, але не заперечуйте свої попередні досягнення. Пишайтеся своїм досвідом, тому що це почуття допоможе вам зберегти впевненість протягом усього процесу пошуку.

Омана № 4: Я зможу бути безробітним

Після місяців пошуку роботи вам може здатися, що працевлаштування, в принципі, неможливе. Прокинеться ваш внутрішній бунтар, і ви заявите: «Ну і нічого, буду безробітним». Не піддавайтеся цьому пориву. Частіше нагадуйте собі, що тривалі пошуки роботи можуть бути жорстокими, але врешті-решт вони закінчуються.

Єдиний спосіб зазнати невдачі при пошуку роботи – перестати шукати.

work.ua

 

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад