Які помилки керівника приводять до плинності кадрів
Вам запропонували керівну посаду, і ви хочете набрати стабільну команду. Але ось невдача – ваші співробітники один за іншим розбігаються після нетривалого періоду роботи. Можливо, рекрутер вашої компанії помилився, рекомендувавши їх вам. А можливо, ви самі допустили якісь помилки...
Отже, що демотивує співробітників виконувати свою роботу якісно, захоплено і ефективно?
1. Відсутній зворотний зв'язок про роботу співробітника
Пам'ятаєте золоте правило: «Лай особисто, хвали публічно»? Це дійсно працює.
Співробітники чекають, що їх успіхи будуть оцінені по достоїнству. І навіть якщо ви як керівник зможете назвати прізвища кращих фахівців, розбуди вас о 2 годині ночі, це не означає, що про це знають самі співробітники.
Рекомендація: влаштовуйте планерки, летючки, зустрічі, на яких обов'язково виділяйте своїх працівників, діліться їхніми заслугами. А ще дуже дієвий метод – влаштовувати майстер-класи, на яких кращі співробітники обмінюватимуться досвідом з колегами.
2. Не враховується мотивація співробітника в його роботі
Правильна мотивація співробітника – головна запорука успіху компанії. Не можна до всіх співробітників застосовувати одні і ті ж інструменти мотивації. Навіть серед продавців не всім потрібні гроші.
Рекомендація: проводьте мотиваційні інтерв'ю раз на півроку/рік (залежить від посади).
3. Не надається можливість проявити свої таланти
Як ви вважаєте, співробітники проводять в офісі 2/3 життя, щоб працювати чи приносити користь світу? Звертайте увагу на сильні і яскраві якості своїх підлеглих. Хороший організатор? Вміє пом'якшити конфлікт? Технічний склад розуму?
Рекомендація: завжди давайте можливість людям проявляти свої таланти. Знайдіть завдання, з яким вони впораються краще за інших, і доручіть їх. В кінці не забудьте зазначити результат праці.
4. Відсутні командоутворювальні заходи
Співробітники, особливо ті, які працюють на декілька офісів, втрачають зв'язок з компанією і колегами, яких вони навіть не знають. Це знижує причетність до компанії і залучення, що, в свою чергу, може призвести до втрати трудового ентузіазму.
Рекомендація: влаштовуйте колективні заходи «тімбілдінгу», націлені на зміцнення згуртованості команди, і краще, якщо ви будете об'єднувати в робочі групи тих співробітників, які найменше взаємодіють один з одним. Або, навпаки, є у вас два конкуруючих відділи – об'єднайте їх і дайте складне завдання для спільного рішення.
5. Існує постійний тиск на співробітника
«Ти запізнився. Ти невчасно відправив комерційну пропозицію. Ти погано поспілкувався з колегами. Ти неправильно виконав завдання...» У співробітника є і позитивні моменти в роботі, інакше б він у вас не працював, чи не так?
Рекомендація: збавляйте оберти, перебудуйте власну поведінку, змініть ставлення до співробітника, проведіть індивідуальну бесіду (можливо, у людини виникли особисті проблеми, тому вона перестала справлятися з обов'язками. І найголовніше – звертайте свій погляд на позитивні події у трудовій діяльності вашого фахівця.
6. Не враховуються інтереси співробітника
Наприклад, керівник і співробітник домовилися про зниження навантаження протягом робочого дня на два найближчі тижні. Однак ця домовленість збереглася рівно на декілька днів, і співробітника знову почали завантажувати роботою. Будьте готові, що фахівець або буде виконувати свої завдання погано, або і зовсім звільниться.
Рекомендація: будьте чесними зі співробітниками і дотримуйтесь домовленості. Проявляйте турботу, і ви побачите, що ваші підлеглі звільняються рідше, ніж в сусідніх відділах.
7. Ігноруються пропозиції, які надходять щодо поліпшення роботи (для компанії, співробітника, відділу тощо)
Тут, як і в п. 3, співробітники прагнуть проявити свої здібності, себе показати. Це велика удача, коли вам не потрібно постійно думати про поліпшення роботи, а підказки просто сипляться від ваших же фахівців (все-таки вони працюють в цих умовах і можуть розповісти трішки більше).
Рекомендація: збирайте пропозиції від людей і відповідайте на кожну з коментарями. Якщо будете щось впроваджувати, то повідомляйте, в які терміни і які ресурси знадобляться (можуть бути добровольці). Якщо не будете впроваджувати, обґрунтуйте, чому. Коротше кажучи, ведіть діалог з колективом!
8. Існують суворі рамки роботи, підкріплені штрафами
Ніколи ще мотивація, заснована на постійному страху (тим більше фінансових санкцій), не мала великого успіху.
Рекомендація: відмовтеся від штрафних санкцій, а замість них впроваджуйте в відділі елементи гейміфікації. Мотивуйте співробітників через позитивний досвід. Їм має бути цікаво (а не страшно) приходити на роботу вчасно, в строк виконувати свої завдання тощо.
9. Відсутнє просування кар'єрними сходинками
Повертаємося до незручного питання... А ви оцінюєте внутрішню мотивацію претендента ще на етапі співбесіди? Адже якщо він хоче рости, а ви не можете запропонувати таку можливість, то самі поміркуйте, як швидко звільниться такий фахівець... Зазвичай про кар'єрні можливості співробітнику все стає ясно в перші пів року роботи.
Рекомендація: враховуйте запити підлеглих і давайте їм можливість рости всередині компанії.
10. Виникають ситуації, коли ви критикуєте співробітника в присутності інших
Якщо ви лаятимете підлеглого перед усім відділом, будьте готові до того, що досить скоро він зненавидить свою роботу, вас і компанію. Буде хитрувати та філонити всюди, де тільки можна. І це в кращому випадку... В гіршому – почне налаштовувати команду проти вас.
Рекомендація: оцінюйте не співробітника, а його дії. Проводьте виховні бесіди тільки тет-а-тет.
І наостанок: не забувайте, що ваша команда – це відображення вашої роботи. Якщо вас не влаштовує команда, не поспішайте її міняти. Поважайте свій колектив та допомагайте йому розвиватися разом з вами!
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
7005
5823
124
5
120
2
125
3
125
4
126
5
125
7
122
6
121
5
122
4
126
6
120
3
123
28
120
4
127
9
119
4
116
4
122
4
116
4
124
4
124
8
122
2
119
4
123
3
123
2
120
0
118
0
133
3
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Харкові складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 19167 грн.
Jobs.kh.ua
- 9857 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...