Як відпроситися з роботи: п’ять дієвих порад
Працювати у великому місті з жорстким графіком п’ять днів на тиждень і жодного разу не відпроситися з роботи у керівника не вдається, мабуть, нікому. Адже всім інколи потрібно відвідувати державні установи, які не збільшують час своєї роботи ані на хвилину, або терміново забирати дитину з садочка через хворобу.
Існують компанії, яким не дуже до вподоби те, що їх співробітник воліє розв’язувати особисті проблеми у робочий час. Такого працівника не люблять ані колеги, гадаючи, що він просто тікає від завдань, ані керівництво, що вважає його справжнім ледарем. Але є декілька способів, які допоможуть вам відпроситися у керівника й залишитися в його очах гарним співробітником.
Відпрошуйтеся заздалегідь
Це одне з найважливіших правил – попередити керівника заздалегідь, коли хочете бути відсутнім, та чому. Так у вас буде більше часу на виконання своїх робочих завдань, щоб керівник і не помітив вашої відсутності. А він разом з тим зрозуміє, що ви серйозний та старанний працівник, який відповідально ставиться до виконання свої службових обов’язків та поважає колектив.
Домовляйтеся про відпрацювання
Ви повинні чітко сформулювати, в які години вас не буде на робочому місці, як ви плануєте виконати свої робочі завдання та, за потреби, домовитися про відпрацювання. Ви можете запропонувати залишитися на роботі на декілька годин або прийти раніше, щоб вирішити всі справи. Також можна попрацювати у вихідні або перенести свою роботу додому, якщо це дозволяють обставини і характер вашої діяльності. Це допоможе керівнику зрозуміти, що ви не хочете прогуляти роботу під вигаданими причинами, а намагаєтеся вирішити свої справи так, щоб це не зашкодило робооті.
Не брешіть
Будь-яка брехня рано чи пізно випливає на поверхню. Керівник швидко зрозуміє, що ваше погане самопочуття або хвора тітка в лікарні – це лише відмовки. І в кращому випадку він не відпустить вас, коли дійсно буде причина, а в гіршому – взагалі може звільнити. Тому відпрошуйтеся лише, коли справді виникли термінові обставини. Коли ви заздалегідь знали, що до вас приїжджає давній друг з далекої країни, то краще взяти законну відпустку чи відгул, а не вигадувати безліч безглуздих причин.
Обговоріть індивідуальний графік
Якщо вам через особисті обставини доведеться кожного дня йти з офісу о 17:00 або декілька днів на тиждень залишатися вдома, то краще про це сказати роботодавцю ще під час співбесіди і, за можливості, домовитися про індивідуальний графік. Обґрунтуйте, чому ви потребуєте саме такого графіку та запевніть, що це ніяк не вплине на вашу роботу. Якщо у вашій кандидатурі зацікавлені, то керівництву не важко буде піти вам назустріч та дозволити приходити на роботу о 08:00, щоб можна було піти о 17:00.
Не зловживайте
Це, мабуть, найголовніше правило – не зловживати добротою керівника. Постійні форс-мажори, хвороби, запізнення з поважних причин не сподобаються жодному роботодавцю. А якщо до цього ще додаються зірвані дедлайни або випливає брехня, то вам гарантоване не дуже добре ставлення керівництва. І в найближчому майбутньому вам, можливо, знову доведеться шукати роботу, тому що вас з легкістю можуть замінити більш відповідальним працівником без великої кількості особистих проблем.
Тому пам’ятайте, що керівники розуміють та йдуть назустріч тільки тим працівникам, які старанно ставляться до виконання своїх обов’язків та не намагаються постійно «відкосити» від роботи. Якщо у вас справді занадто багато особистих справ, які потрібно вирішувати у робочий час, то, можливо, вам варто задуматися про перехід на фріланс?
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
7005
5823
124
5
120
2
125
3
125
4
126
5
125
7
122
6
121
5
122
4
126
6
120
3
123
28
120
4
127
9
119
4
116
4
122
4
116
4
124
4
124
8
122
2
119
4
123
3
123
2
120
0
118
0
133
3
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Харкові складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 19167 грн.
Jobs.kh.ua
- 9857 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...